Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Itt melyik három halálfalóra...

Itt melyik három halálfalóra gondol Voldemort?

Figyelt kérdés

"Innen hat halálfaló hiányzik… Három, aki az életét adta értem. Egy, aki túl gyáva volt hozzá, hogy visszatérjen… Ő bűnhődni fog. Egy, aki végleg hátat fordított nekem… Rá természetesen halál vár… És egy, akit hű szolgámnak nevezhetek, s aki már korábban visszatért hozzám."


Az utóbbi három világos (Karkarov, Piton és Kupor), de kik adták érte az életüket?



2021. márc. 30. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik valószínűleg Evan Rosier. A Tűz Serlegében az emlékben Karkarov ugye feladja halálfaló társait, hogy kegyelmet kapjon. Ő az egyik, akit Karkarov felad. De erre mondják neki, hogy Rosier már halott, nem sokkal Karkarov után elkapták és meghalt a küzdelemben. Mordon mondja, hogy miatta hiányzik az orrának egy része.
2021. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Redditen és más helyeken leginkább azt írják, hogy Regulus Black, Rosier és egy Wilkes nevű halálfaló azok. Regulus árulásáról Voldemort akkor ugye még nem tudott (bár az sem egyértelmű, hogy később tudomást szerzett volna róla). Rosiert és Wilkest pedig Sirius említi a Tűz serlegében, amikor Kuporékról mesél Harryéknek. Csak ennyit mond róluk:

"— Rosier és Wilkes — mindkettővel végeztek az aurorok úgy egy évvel Voldemort bukása előtt."

Wilkesről összesen ennyit tudni, soha máskor nem említik a nevét. Rosierről kicsit több infó van, és ahogy az első már írta, Karkarov is beszél róla.

2021. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Regulus Black?

Tudom, elég elrugaszkodottnak hangzik, de hallgassatok végig.

Arany vérű, nagyra becsült családból származik, ezzel bekerülhetett a belsőbb halálfalói körökbe.

Elég közel állt ahhoz Voldemorthoz, hogy rájöjjön, horcruxokat gyárt. Vagyis csak arra, hogy van egy horcruxa. Sőt még arról is tudhatott, hogy hol lett elrejtve. Ő ajánlotta Siport, hogy segítsen a horcrux elrejtésében, azaz Voldemort nagyon bízott benne.

Az üzeneten, amit az ál-horcruxban hagyott, csak annyi áll aláírásként, hogy R. A. B. a teljes neve helyett. Ez is azt bizonyítja, hogy közel állt Voldemorthoz, hiszen feltételezte, hogy ennyi alapján is rájön Voldemort, hogy kiről van szó.

A horcrux kicserélése közben halt meg, de ezeket a körülményeket még a családja sem tudta.(az egy másik kérdés, hogy miből gondolta Sirius, hogy Vodlemort ölte meg, mert ki akart szállni?) Mivel Voldemort nem ment vissza, hogy ellenőrizze a horcruxát, csak sokkal később, így számára nem derült ki Regulus tette. Igen hűséges halálfalónak tartotta, azok alapján, amiket fent leírtam, nyilván esze ágában sem volt azt feltételezni, hogy ez volt Regulus halálának oka. Így, amikor az egyik leghűségesebb halálfalója egyik napról a másikra nyom nélkül eltűnt, inkább hitte azt, hogy az aurorok végeztek vele, vagy valami hasonló. Annyira el volt telve magától Voldemort, hogy azt hitte, az összes halálfalója 100% ban hűséges hozzá, nem tudta volna elhinni, hogy valaki be tudta őt csapni, valaki ki tudta fürkészni a horcroxa titkát...

Ezt így könyvelte el magában és később ezért mondta ezt a halálfalóknak.

2021. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2021. márc. 30. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Bellatrixra és a férjére is gondolhat még szerintem
2021. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bellatrix és a férje Azkabanban vannak, ezt Voldemort is tudja és említi is
2021. márc. 30. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Ez melyik könyvben van benne?
2021. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűz serlege, a végén a temetős jelenetben, amikor Voldemort visszatér.
2021. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Köszi, akkor azért nem volt meg, mert írta a kérdező hogy Piton az aki hátat fordított neki, én azt hittem Voldemort a legvégéig úgy tudta Piton hűséges követője...
2021. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mikor visszatért Voldi, nem tudta, hogy Piton kihez hűséges, illetve joggal hihette, hogy nem hozzá. Csak aztán Piton meggyőzte, és mivel nagyon jó okklumentoe, Voldi el is hitte neki. Érdemes elolvsni a 6. kötet elején azt a fejezetet, amiben Piton leteszi a megszeghetetlen esküt, és előtte Bellatrixnak is elmondja, hogy mivel győzte meg Voldit.
2021. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!