Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes így elkezdenem egy...

Érdemes így elkezdenem egy fanfictiont?

Figyelt kérdés
Ha egy adott könyvet nem olvastam és csak a filmet láttam (de amúgy a film nagyon tetszett).

2021. aug. 19. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyértelmű a kérdésből, hogy írni vagy olvasni akarod-e.
2021. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Írni szeretném.
2021. aug. 19. 14:01
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Előbb olvasd el a könyvet. Úgy sokkal teljesebb képet kaphatsz a cselekményről, a karakterekről, meg úgy mindenről.
2021. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem simán. Maximum kiegészíted. A fanfiction pont arra jó - én is írok -, hogy úgy alakítod az adott világban a történetet, ahogy akarod. Megváltoztathatod akár a karakterek jellemét, múltját, kapcsolatát másokkal, stb. Én pl. az egyik Fullmetal Alchemist ficemben Ed és Envy múltján változtattam. Edén kevesebbet, Envyét kb. teljesen átírtam. És működik. :)
2021. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg olyan fan van minden (több sztoriverziós) fandomban, akik csak egy adaptációt ismernek, és nem nézték meg/olvasták el az eredetit. Nem vagy egyedül.
2021. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Én elolvasnám. Ez csak az én véleményem, meg nyilván törvény nem tiltja, csak nekem ez kicsit olyan, mintha te New York városáról akarnál írni, de úgy, hogy max. 3 fotót láttál róla.
2021. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
#6 azért ez nagyon sarkított. Egy adaptáció általában nagyvonalakban ugyanazt a sztorit adja vissza, mint a könyv. Az más kérdés, hogy kihagynak belőle jeleneteket, mert időkorlát, de alapjaiban ugyanaz marad. (Most nyilván az olyan adaptációkról nem szólva, amik konkrétan csak a címen osztoznak és semmi máson.)
2021. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ehhh, utolsó, ezzel nem értek egyet. Sokszor nem egészen ugyan az a hangulat, vagy a karaktereket kezelik teljesen máshogy. Klasszik példa: Harry Potter. Ron a filmek alapján sokkal ostobább és bugyutább, mint a könyvekben. Rengeteg jó pillanata "újra lett osztva" és Hermione kapta őket, ami miatt Hermione fel lett turbózva, amíg Ronnak szinte minden haszna elveszett.


És akkor a Hobbitról ne is beszéljünk, katasztrófa, amit műveltek vele. Tünde-törp szerelmi háromszög és társai.

2021. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

Vagy Ginny karaktere.

2021. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

#8 De az egyének megítélése egy karakterről így is, úgy is különbözik. Sokszor még úgy is tök máshogy jön le ugyanaz a dolog fanficekben, hogy az eredeti történetnek nincsenek is adaptáció.


Még a másik végletben sem túl feltűnő. Én benne vagyok egy olyan fandomban, aminek regény az eredetije, készült belőle képregény és animációs sorozat, illetve egy élőszereplős sorozat is. Az előbbi három viszonylag egy alapon nyugszik, de az élőszereplős sorozat néhány alap dolgot megváltoztatott a történetben, illetve karakterközpontúbbá tette, úgyhogy egy-egy szereplő jelleme sokban különbözhet két adaptáció között. De a fanficek között az adaptációktól függetlenül mindenkinek megvan a saját felfogása a szereplőkről, arról nem is beszélve, hogy hányan szándékosan vegyítik a két canont, hogy a nekik legjobban tetsző ötvözettel dolgozzanak. Van egy szereplő, aki eléggé az unszimpatikusság felé tud hajolni az eredetiben, de egy komplex, tragikusabb, vele jobban együttérezhetőbb szereplőt csináltak belőle az élőszereplős sorozatban. Ennek ellenére vannak, akik utálják csak a szimpatikus verzió ismeretében, és vannak, akik szeretik, pedig csak a regényt olvasták.


Vannak olyanok, akik nem értenének veled egyet, és nagyon is szeretik a Gyűrűk Ura filmeket – nekem is vannak ismerőseim, akik nem olvasták el a könyvet, és a különbségeket csak hallásból ismerik, nem tapasztalták meg őket maguk. Ennek ellenére csak a "The Hobbit (Jackson Movies)" kategóriában 19 352 fic van AO3-n, és elég sznob dolog lenne azt mondani, hogy a többségük rossz.

2021. aug. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!