Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Abigél folytatását elképzel...

Az Abigél folytatását elképzelitek így?

Figyelt kérdés
Reformátusként utálom a Matula bigott, képmutató mentalitását. A gyerekektől elvettek mindent és hülye zsoltárokat kellett magolniuk amiknek értelmük nincs meg idézeteket meg Kalvint imádták. De a gyerekektől keresek voltak elvenni a rúzst és balvanyimadoknak tenni őket. Én sose mentem volna abba a orotenstans iskolába hiába hogy kálvinista vagyok. Azt a szintű képmutatást ami ott volt nem bírom elviselni. Ha ott lettem volna megmutattam volna nekik hogy nem az a kereszténység ahogy ők csinaltak.
2021. szept. 8. 02:06
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Itt a folytatás:

Abigél 2.

Írta Szilagyi Hajnalka Aurelia


Gina falura kerül egy katolikus családhoz ahol átkeresztelik ha már ott van meg hogy az apja is a tábornok katolikus volt. Gina 2 év alatt a katolikus vallás szerint éli az életét.

Mikor vége a háborúnak ( 1947- szeptemberében) akkor visszaviszik a református iskolába de Gina nem szeret ott lenni mert túl puritán és nem egyezik az iskola hite meg a szokása avval amire 2 évig tanították. De muszáj visszamenjen mert el kell végezze az iskolát. Zsuzsanna kedvesnővérnek elmondja hogy katolikus és ő azt tanácsolja hogy tartsa titokban és ne mondja senkinek mint ahogy ő is titokban tartja hogy szerelmes Kőnigbe és hogy buddhista vallású. Azután Ginát beviszi a háloterembe ahol átöltözik és újra találkozik Kiss Marival meg Torma Piroskával. Erősen megörvendenek egymásnak, főleg Gina meg Piroska mert mindketten árvák.

Gina elkövet egy hibát: titokban Piroskának elmondja hogy katolikus és rávezeti hogy a református vallás nem Istentől való hanem a katolikus az igaz apostoli hitvallás. Piroska mivel befolyásolható lány, issza Gina szavait és 1 hónap múlva elhatározza hogy ő is katolikus akar lenni már csak azért is hogy megszabaduljon az őt mindig büntető nagybátyjától, a suli igazgatójától és egy katolikus iskolába menjen. Mivel nincs lehetősége áttérni ezért még akkor karácsonykor mikor Zsuzsanna nővér szándékosan nem néz oda mit vesznek az üzletben, Gina és Piroska vesznek keresztet meg Mária érmés láncot és titokban imádkoznak hozzá. Vagyis használják.

1948 februárban Piroska és Gina himlősök lesznek, a beteg szobába kerülnek ahol rosszul vannak. Nem gondolkoznak hanem előveszik a Mária érmet meg a feszületet, keresztet vetnek és elkezdik imádkozni az Üdvozlégyet meg a Miatyánkot mikor bejön az ápolónővér és elveszi tőlük ezeket és a hülye református azt mondja hogy bálványimadók és beviszi az igazgatóhoz. Mikor a lányok meggyógyulnak a bigott protestáns igazgató arra kényszeríti őket hogy égessék el a Mária érmet és a feszületet mert ha nem akkor kicsapják őket az iskolából meg hogy fognak írni egy ajánlólevelet hogy más iskolába se mehessenek. Hála Istennek a református iskolát megbünteti az Isten mert még akkor nyáron Rákosi kerül hatalomra aki betiltja a református iskolák működését. Gedeont a Hortobágyra teszik kényszermunkára az ápolónőtestvérrel eggyütt. Gedeont agyonverte az egyik rab és bűnbánat nélkül hal meg, az apolótestvér beleőrül és a diliházban köt ki ami a katolikus egyhazé volt és ott a többi beteg hatására áttér a katolikus hitre és a regény vége hogy sírva gyónja meg a papnak a gyontatófülkében hogy ő vette el a lányoktól a Mária érmet és a keresztet meg az igazgatót uszitotta hogy égetesse el a lányokkal, azután a pap keresztet vet rá és nem mutatja többet őt a regény.

Kalmár már a háborúban meghalt meg Erzsébet nővér is.

Az iskolából állami iskolát csinálnak ahol Zsuzsanna nővér és König lesznek az igazgatók meg párttagok, cserébe Zsuzsanna lehet buddhista, König meg mehet a református templomba. Konigék örökbe fogadják Ginát és Piroskát ( elfelejtettem hogy megengedik hogy szabadon lehessenek katolikusok a lányok és lehessen Mária érem meg kereszt) és mikor elvégzik az iskolát akkor Piroska az iskolában marad mint takarítónő és nem megy férjhez hanem a szülei házában marad, Gina férjhez megy és 2 gyereke lesz.

Gináról az utolsó kép hogy a templomban mondat misét az apja lelki üdvéért és körbe álljak a gyerekei meg a férje és a többi hívek.

2021. szept. 8. 02:06
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Ezt azért jobban is megfogalmazhattad volna.
2021. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Bárcsak ne olvastam volna el.

Ennyi marhaságot összehordani. Brrr.

2021. szept. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Úristen! Ha ilyeneket írsz, akkor nem értetted meg, miről szól a regény.
2021. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos egyet kell értenem az előttem válaszolókkal. Szerintem fuss neki még egyszer a könyvnek.


Gina sem akart abba az iskolába menni, de éppen az a szigor, a szabályok kellettek, hogy az apja biztonságban tudja őt. A szabályok megszegése vezetett ahhoz, hogy őt megtalálták.


Történelmi ismereteimet némileg fel kellene ismernem, de nem hinném, hogy annyira ismert lett volna annak idején a buddhizmus, mint vallás. Hamarabb el tudnám képzelni Kőniget ateistaként, amennyi szörnyűséget láttak, mint buddhistaként.


Némileg ellentmondásos, hogy a párttagoknak (amikor még a vallást is titokban gyakorolták a hívek), engedték volna a templomba járást, meg a buddhizmust.


Mondjuk nem tudom, hogy a Mária érem és a kereszt miért annyira fontos a történet szempontjából, hogy folyton visszatérsz rá. Azért annyira nem fontos szerintem, legalábbis katolikusként Mária érmem egyáltalán nincs, keresztem van, ásvány medál formájában, de nem vallási indíttatásból viselem.


Különben nekem kifejezetten tetszett volna a Matula szigora, az egyértelmű szabályokkal.

2021. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
4-es vagyok. Amúgy nem hiszem, hogy te annyira örültél volna a "drága jó" Rákosi elvtárs rendeleteinek, bár amilyen idióta vagy... Rákosi "kiváló" törvényeit egy egész nemzet szívta. Olvass utána, miket művelt a hatalomra jutása után.
2021. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért fogadják amúgy Kőnigék örökbe Ginát, akinek van Budapesten egy nagynénje, aki szereti őt?
2021. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egy olyan verzióm van az Abigéllel, ahol én vagyok a főszereplő (persze a jelenlegi enlékeimet, tudásomat megtartva).


Úgy kb a 2. héten kitetettem volna magam azzal, hogy valamelyik fejes szemébe mondom hogy ez az egész vallásos mizériájuk egy mese. Tiszta hülyeség az egész, stb. (Valamikor 10.-11.-ben mikor anyám erőltette nekem a bérmálkozást, a C tervem volt az, hogy a pap szemébe mondom, hogy hülyeség minden vallás úgy ahogy van, s csak népirányítani jó. Akkor tuti nem hagyta volna, hogy bérmálkozó legyek. De végül már az A tervem is bejött.)


Majd így elköltöztettem volna magam valami tanyára. Inkább szénázok egész nyáron, mint hogy napi szinten halgassam az agymosást (falusi vagyok, tudom milyen). Az iskolát később is el lehet végezni.



Amúgy ez a 2 random vallás hogy jött ide? Főleg a buddhizmus. A reformátusok szinte pont olyanok mint a katolikusok. (Református gimiben voltam 4 évig, de ott szerencsére lazán vették a vallást.) Miért ragaszkodna egy fiatal lány hirtelen ennyire az egyikhez, mikor az se jobb mint a másik?

2021. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Mert Mimo néni nem volt normális és a könyv azt írja hogy Gina úgy érezte a 12 évével okosabb mint a nagynénje. Inkább elmentem volna egy ortodox kolostorba mint abba a hülye Matulaba. Azok nem keresztény reformátusok voltak hanem kepmutatok.
2021. szept. 8. 11:24
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, azt ugye tudod, hogy egy könyv kitalált iskolájáról van szó? Persze van alapja, az írónő személyes tapasztalatai, élete alapján, de azért így utálni egy kitalált iskolát...


Mimo néni művész lélek volt, élvezte az életet. A testvére halála akár változtathatott volna rajta annyit, hogy az árva unokahúgát magához vegye.


Gina is utalt rá a könyv elején, hogy szívesebben menne hozzá, mint másik iskolába.


Nem keresztény reformátusok voltak a Matulában, hanem színészek, előre megírt szerepek alapján.


Ennyi erővel mindenki, aki tengeralattjárón dolgozik, az emberiségtől elfordult különc, aki nem bír alkalmazkodni a társadalomhoz...

A bohócok meg 27 évente rendeznek véres mészárlásokat, hogy jól lakva 27 évig megint ne lehessen róluk hallani...

Kb. ugyanannyi ezekben a logika, mint a te Matula ellenes kirohanásodban.

2021. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!