Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Észrevettétek, hogy Leiner...

Észrevettétek, hogy Leiner Laura rendesen újrahasznosítja korábbi könyveit? PL Az Szjg-ből nem kevés részletet átvett az Iovba vagy a Bexibe stb. Még a legújabb rész is ez Szjg- 2. részéből van.

Figyelt kérdés
Komoylan ahogy olvasom újra az Szjg-t tűnikf el hogy kb mindent újrahasznosít. Szóval vagy újraolvassa a könyveit vagy tudatalatt ezeket használja sűrűn.

2021. szept. 24. 11:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem hasznosítja őket újra, ezek egyszerűen YA stock karakterek, minden más író könyveiben is őket találnád a műfajban. Ami nagyon újrahasznosított, az az ezerszer elsütött poénok (pl. hogy Virág milyen sötét, meg hogy Reni anyja milyen rosszul főz).
2021. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Virág annyira nem is sötét kicsit talán lökött , de az átlagos dolgokhoz pl jól ért.
2021. okt. 7. 18:36
 13/14 Tankó Tímea 0334 ***** válasza:
97%

Leiner Laura alapvetően ifjúság/romantika kategóriában ír. Ezt a korosztályt, a nagyjából 12-17 éveseket a szerelem, balhé, humor, hülyeségek érdeklik. Ez így van rendjén. Én is ilyen voltam, a kamaszok 85%-a ilyen.


Valamelyikőtök írta, hogy a Szent Johanna gimi-ben és a Bexi-ben, egyaránt megy a szerelmi cívódás.


A romantikának tulajdonképpen ez a lényege. Lehet hogy vannak viták, nehezen jönnek össze, de ez így van rendjén. Ettől függetlenül megvan a szenvedély, a vonzódás és a szerelem, ami ez a fajta romantika alapja.


Én egyébként nem értem miért vonjátok össze a kettőt. Az Szjg-ben nehezen jönnek össze, szenvednek, de miután végre sikerül nem élnek se veled, se nélküled kapcsolatot, mint Beki és Márk a Bexiben.


Én egyáltalán nem találok koncepciót a 2 könyvsorozatban. Két különfajta kapcsolat.


Kedves Anonim azt írta nem jön össze a szerelmi szál.

Fentebb írtam, hogy az ifjúság ezt szereti és ez is beletartozik a "Tiniromantikába".

Gondolj bele, milyen lenne ha Cortez és Reni már 9.-ben összejönnek. Hogy lehetne leírni egy 9 kötetes sorozatot, ha az egész csurog a nyáltól.

Laura különféle konkurenciákat írt bele (Viki, Gomba) ami izgalmassá tette az egészet. A többi karakterre is fókuszált, nem csak a 2 hősszerelmesről szólt minden.


A Bexi teljesen más. Nekik hamarabb összejön, de ők külső tényezők miatt szakítanak, de mindig szeretik egymást. Itt a főszereplő, akinek a szemszögéből íródott, nem habarodik bele Márkba azonnal, a szíve húzza még az exe felé. Szóval szerintem nem lehet a két könyvet ésszerűen összekapcsolni.


Kedves kérdező írta még a testvérekkel való problémáját. Laura megpróbált hihetően írni. Tudomásom szerint, neki mindössze egy testvére van, ezért nehéz lett volna neki olyan szemszögből írni, mintha 2 testvér lenne, mert nem tudta volna átérezni a főszereplő érzéseit és gondolatait. És a hitelesség is elveszett volna.


Egyébként meg egész változatosan alkotta meg őket ezekhez képest.


Reni (szjg)-egyke

Beki (Bexi)-Egy húga van

Hanna (IOV 1)-egyke

Sára (IOV 2)-egy öccse van

Zsófi (Bábel)-egy húga van

Lia (Akkor Szakítsunk)-bátyja van

Linda (Remek!)-bátyja van

Luca (Mindig karácsony)-egy húga van


Sajnos a Mindig karácsony-ból Annára és Bogira nem emlékszem, a Közhelyeket pedig nem olvastam, de szerintem a lényeg az átjött.


Írtad még, hogy az Állj mellém-et, mint IOV 2 3/3 címét a Szent Johanna gimi 2-ből vette... Nem értem, hogy mi a koncepció egy megemlített filmcím között és egy könyv között. Laura tudatosan, a tartalom alapján ad címet a könyveinek, nem egy teljesen random filmcím által, ezt elhiheted.


Egyébként... Ki az a Panka? Panna a lány neve és semmi köze Kingához. Két külön világ.


Arnold és Máté nagyon különbözik... Azt írtad az elején okos, a végén meg szemét. Ez természetes velejárója minden könyvben és filmben a rohadék karaktereknek. A kétszínűség.


Ti most konkrétan át akarjátok írni a könyvet? Igen, a Szent Johanna gimiben vannak klisék. De kellett a könyvhöz az a csavar, hogy a legártatlanabb karakterből egy rohadék legyen.

Amúgy pedig az olvasók nagyrésze eleinte Arnoldnak szurkolt a szerelmi háromszögben, mivel Cortez tűnt bunkónak. De amikor Arnold a 6. részben megbántotta Renit, az olvasók rájöttek hogy végig egy kétszínű állat volt.

Ráadásul akár összeillenek, akár nem, Cortez és Reni egymásba szerettek. Ismét, sokadjára kiemelnék két szót: IFJÚSÁG, ROMANTIKA


"Minő meglepő a borítékozás is onnan van".

Itt mire gondolsz pontosan? Fejtsd ki kérlek.



Ennyi a lényeg. Az érveimért nem kell lepontozni. Tudom hogy meg fog történni, de tökmindegy.

Remélem sikerült kicsit más belátásra bírjalak titeket, de néhány helyen amit leírtatok, az nemes egyszerűséggel orbitális hülyeség, ezért inkább megvédtem az írónőt és a könyveit, mert nem érdemlik meg hogy így lehordjátok.

2021. nov. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Laura megpróbált hihetően írni. Tudomásom szerint, neki mindössze egy testvére van, ezért nehéz lett volna neki olyan szemszögből írni, mintha 2 testvér lenne, mert nem tudta volna átérezni a főszereplő érzéseit és gondolatait. És a hitelesség is elveszett volna."


Szerintem akinek egy testvére van, az azt is át tudja érezni, milyen, ha kettő van (egy egykének már nehezebb dolga lenne több testvért elképzelni, mint egy egytesósnak), plusz az író azért író, mert minden helyzetbe bele tudja élni magát. Inkább azért lehet minden szereplőnek csak egy testvére, mert általában ez a gyakori, illetve mert a legtöbb regénybe nincs értelme fölösleges karaktereket írni. De azt nem hiszem, hogy ne tudna elképzelni egy háromgyerekes családot, csak eddig nem követelte meg a cselekmény.

IOV-ban amúgy nagyon király, hogy siket az öccse, ez is mutatja, hogy már rátért a komolyabb témákra és ismeretet terjeszt a fogyatékkal élőkről. Nem tudom, be fogja-e vállalni pl. a meleg szereplőt is valamikor.


Panna meg Kinga összehasonlítását én se értem, Kinga az egyetlen LL-karakter, aki piszok gyorsan rövidre tudná zárni Pannát :D


"Arnold és Máté nagyon különbözik... Azt írtad az elején okos, a végén meg szemét. Ez természetes velejárója minden könyvben és filmben a rohadék karaktereknek. A kétszínűség."


Máténál azért érződik, hogy eleve ilyennek tervezte, kezdettől fogva az a sztorija, hogy rendesnek mutatja magát, egyébként meg aljas. (Már ha aljasság az, hogy győzni akar egy versenyben, ahol tényleg minden szabad.) Arnoldnál valahogy mintha utólag erőltette volna bele ezt az egészet.

2021. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!