Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A PonyClub-s könyveket miért...

A PonyClub-s könyveket miért árulják nevetségesen olcsó áron az interneten?

Figyelt kérdés

Pár száz forintokért árulják interneten a PonyClub-s könyveket. De például Sara ​és a lótolvajok című könyvet valaki 10 forintért árulja moly.hu-n.


Miért van az, hogy ezek az egyszer kiadott, régi könyvek ilyen nevettségesen olcsón vannak fönt néhol?



2021. okt. 8. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem kellenek senkinek.

A piacot a kereslet és a kínálat alakítja.

2021. okt. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: És miért nem kellenek senkinek? Miért adtak ki éveken át lovas témájú könyveket, ha nem kellenek senkinek?
2021. okt. 8. 05:15
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Mert akkor volt rá kereslet, most a szuperhösök a divatosak. Vagy akármi más.


A könyves csoportban például az Anna, Peti, Gergő könyvek mennek csillagászati árakon, mert azt nem fogják kiadni újra (a szerző gyerekei megtiltották, mert róluk van szó benne, ha jól tudom), pedig sokan szerették (nem olvastam).

Most is adnak ki lovas témájú könyveket, de a Pony Club már nem biztos, hogy tudna ebből működni.

Ha 10000-ért meghirdet valaki egy könyvet, nem biztos, hogy annyiért el is veszik.

Tavasszal régi kiadású Stephen King könyvet 15000-ért árultak, nekem sok volt, más megvette. Nyáron kiadták újra, töredékrészéért az árnak vettem meg, még postaköltséggel is.

2021. okt. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert ezek sok példányszámban megmaradt könyvek, amikre nincs kereslet a mostani piacon. A PonyClub azért szűnt meg, mert a profilja a kiskamasz lányok ( fiúk) voltak, akik viszont nem rendelkeztek önerővel, így a szülőktől függött, megrendelik e a csomagokat vagy sem. Egy kizárólag kamaszokra épülő, egyetlen témára beállt cég nem tud hosszú ideig fennmaradni a fogyasztói társadalomban, ahol az aktuális trendek folyamatosan változnak, és jön a konkurencia. Azok maradnak piacon, akik tudnak alkalmazkodni és nincsenek behatárolva egyetlen témába. Ha ezek a könyvek kelendőek lettek volna, nem árulnák most fillérekért, és maga a PonyClub sem szűnt volna meg.
2021. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Sajnálattal hallom, hogy megszünt a PonyClub. Jó tudni. Régen tag voltam, de nem tudtuk fizetni és szüleim lemondták.
2022. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!