Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bookdepository hogy tudja...

Bookdepository hogy tudja ilyen olcsón adni a könyveket?

Figyelt kérdés

Más honlapok, Amazon, Ebay, vagy akár könyvkereskedő oldalak drágábban adják ugyanazt, sokszor jóval drágábban.


Illetve a Bookdepository külföldre szállítással és most már ÁFA fizetési kötelezettséggel sem drágább sokszor mint itthon egy magyar nyelvű könyv.


Hogy lehet ez?



2021. dec. 5. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A sűrű fillért választották a ritka forint helyett. Egyébként a BD is az Amazoné.
2021. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A magyar nyelvű könyvek eleve drágábbak, hiszen nagyon kicsi a piac, nagyon kicsik a példányszámok.


(Külföldi példát hozva: Wordsworth Editions ötfős családi vállakozás.)

2021. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Még egy példa, az egyik pesti (kifejezetten külföldi könyvek behozatalára szakosodott – egy darab magyar nyelvű könyvük sincs) könyvesbolt vezetője panaszolta nekem, hogy már „csak” 70%-os árréssel tudnak dolgozni...
2021. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha én könyvkereskedő céget üzemeltetnék, azt, ami könyv nincs készleten, én is piszok olcsón postáznám. :D Épp vadásztam hetekkel ezelőtt Adair bácsira, mindne könyvére Try Abebooks stampó van ütve:

[link]

2021. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak nem drágálltad (50-490 dollár + szállítás) máshol a könyveit? Vagy miért akartál az általadf annyira lenézett BD-n könyveket venni?
2021. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5, szerintem menj vissza a gyógypedagógiára, még egy évre. Hátha akkor megérted, mit írtam. Mit lehet azon drágállni, ami nincs? :D :D :De egyébként nem, nem drágálltam máshol. Megvettem. Ott, ahol lehetett kapni, a thriftbooknál. Ötöt 30 dollárért, meg 23 volt a szállítás meg sales tax.
2021. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Használtat persze.
2021. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak érdekességképpen, az új rendszerben két ócska kis vékony könyvhöz, melyeknek ára összesen 10,18 dollár volt (szállítás nélkül értve), jóságos államunk hozzárakott 1726 Ft fizetendőt, ebből 927 a vám, és 799 a vámkezelési díj.
2021. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Bookdepo esetén ezek elvileg benne vannak az árban, ha mégis kifizettette állam bácsi, akkor írj a Bookdeponak, csatolva a dokumentációt, és visszafizetik neked.
2021. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi!
2021. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!