Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan olvassak könyvet...

Hogyan olvassak könyvet idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Elég régóta tanulom a németet és szeretném hobbiként is beleszőni a mindennapjaimba. Most megrendeltem az egyik kedvenc fantasy sorozatomnak az egyik kötetét, amit magyarul is olvastam és szeretnék hasznos tippeket, tanácsokat kérni ezzel kapcsolatban.

Mire figyeljek, ha tanulás szempontjából is eredményes olvasást szeretnék és mindemellett az élvezhetőségét is át tudjam élni a könyvnek?



2021. dec. 7. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Konkrétan mi az az "elég régen"...? Milyen szinten vagy kb???


Én rengeteg újságot olvastam, mikor már kb. a középfokú vizsga előtt álltam. Amúgy utálom a bulvárhíreket, de nyelvtanulási célra remek volt a sok ilyen jellegű német, osztrák újság. Könnyű olvasni, megérteni...

2021. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Középfokhoz közel, tehát filmeket németül nézek, stb. Azt nem mondom, hogy mindent megértek szórol szóra, de pl ha beszélnek nekem németül, akkor tudom, hogy miről van szó.
2021. dec. 7. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
2: az már jó! :) Pont ez a lényeg a könyv- vagy újságolvasásnál, de filmnél is, hogy a szövegkörnyezetből nagyjából megérted a lényeget. És kifejezések rögzülhetnek, nem csak szavakat magolsz.
2021. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha kérdezned kell...
2021. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ne forditsd le a fejedben olvasas közben a szöveget, hanem nemetül probald megerteni a mondanivalot. Ha egy mondatot nem ertesz nyelvtanilag, megegyszer, ketszer, haromszor olvasd vissza, probald megerteni. Hangsulyozom, nyelvtanilag. Szotart ne hasznalj, mert az elveszi az olvasas örömet. Az összefüggeseket probald megerteni. Fontos, hogy ne keress a kifejezesekben, nyelvtanban logikat. Minden nyelvnek mas a logikaja. Ha megis szotart hasznalsz, nemet-nemet magyarazo szotart ajanlom.
2021. dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harebell ***** válasza:
72%
Ne akadj fenn egy-egy ismeretlen szón vagy kifejezésen, olvass tovább. Pár perc után rááll az agyad az idegen nyelvű szövegértésre, szövegkörnyezetből ki fogod tudni találni az ismeretlen szó jelentését. Nyilván ehhez az kell, hogy szintednek megfelelő nehézségű szöveget válassz, középfok környékén egy könnyed fantasy regény jó lehet.
2021. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

„Ne akadj fenn egy-egy ismeretlen szón vagy kifejezésen, olvass tovább. Pár perc után rááll az agyad az idegen nyelvű szövegértésre, szövegkörnyezetből ki fogod tudni találni az ismeretlen szó jelentését.”


Milliószor leírtuk, hogy ez nem igaz.

2021. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Ne szótározz olvasás közben, csakis szövegkörnyezetböl lehet igazán megjegyezni, hogy mit is jelent egy szó. Olyasmit olvass, ami nagyon érdekel.
2021. dec. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!