Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hobbi szerűen író emberektől...

Hobbi szerűen író emberektől kérdezem: Honnan szereztek ihletet?

Figyelt kérdés

Én pl zenékből. Akár a szövegéből egy-egy mondatot átemelek a saját történetembe, vagy csak egyszerűen a hangulatát...

Ti honnan szerzitek az ihletet?



2021. dec. 26. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magamtól. Nem külsős forrásból szerzem.
2021. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Idk, én egy-egy "könyv"-öm hónapokig dolgozom. Esténként kitalálom az összes részletet majd elkezdem megvalósítani. Lehet, hogy szerzek valamilyen külsős forrásból ihletett, de az akkor nem tudatos. Nem szeretek még személyiségeket sem átemelni más művekből. Ha valamit még is sikerül, pl a barátaim szerint az egyik karakterem nagyon hasonlíT Deaneryséhez a trónok harcából, az sem tudatos, de legalábbis véletlen.
2021. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak úgy jönnek, bekattannak a fejemben, és peregnek, mint egy film. Más művészeti ágak, mint pl zene, már maga a megírás folyamatában segítenek (mint hogy szól a háttérben, és ha egyezik a hangulatommal, serkenti az írást).
2021. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már egészen kiskorom óta nagy fantáziám volt. Gyerekes történeteket találtam ki, amit később felnőtesebbre, valóságszerűbbre átformáztam. DE volt rá példa, hogy ebben a pár hónapban három történetet találtam ki. Az egyik elejét egy zenéből, utána már jött magától az egész. A másikat az egyik Disney mesét és a mai elítélést (bántalmázást az örekletes kínézet miatt) vegyítettem össze. A harmadikat szerintem csak random jött mikőzben kávéztam.

De tényleg egyszer bekattan valami, és hoppá, kész van majdnem az egész sztori.

2021. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy hobbi szerűen író? Aki elkezd írni, az először hobbi szerűen ír, aztán kiderül, hogy istenadta tehetség. Az ilyen saját magából meríti az ihletet, így született. Ezt erőltetni nem lehet.
2021. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Úgy értem a hobbi szerűen írókat, akinek nincs pl rendes papíralapon írt könyveket.

És nem értek egyet azzal, hogy "magából merít ihletet". Nekem rengeteg mindenki mondja, hogy jó amit csinálok és jók az írásaim, de van, hogy magamtól nincs ötletem. Viszont egy szép táj, egy zene hirtelen megfog, és ihletet ad. Így értettem a kérdést, hogy mi az, ami így ihletet szokott adni.

2021. dec. 27. 19:05
 7/11 A kérdező kommentje:
*rendes papíralapon kiadott könyve
2021. dec. 27. 19:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Sehonnan. Ha az ihletre vársz, soha nem lesz kész semmi.
2021. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi számít ihletnek? Komplett jeleneteket, karaktereket, világokat, vagy ezek részeit sosem emelem be egy írásba sem. Olyan volt, hogy egy téli látkép, egy boncolási jegyzőkönyv, vagy egy laboratóriumi kísérlet adott ötletet, de a végeredményben az "ihlet" éppcsak fellelhető volt.
2021. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Számomra az ihlet egy érzés, amit bele tudok vinni a történetbe, amit át akarok adni egy jelenettel.

2021. dec. 28. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!