Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Itt melyik halálfalókra utal...

Itt melyik halálfalókra utal Voldemort?

Figyelt kérdés

Harry Potter és a Tűz serlege, "A halálfalók" fejezet, 603. oldal:

"Innen hat halálfaló hiányzik... Három, aki az életét adta értem. Egy, aki túl gyáva volt hozzá, hogy visszatérjen... Ő bűnhődni fog. Egy, aki végleg hátat fordított nekem... Rá természetesen halál vár... És egy, akit hű szolgámnak nevezhetek, s aki már korábban visszatért hozzám."

Az utolsó ugye kiderül hogy ifj. Barty Kupor, de a másik öt (a három aki meghalt, egy gyáva, egy áruló) ők kicsodák név szerint?



2021. dec. 26. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az orosz iskolaigazgató volt a gyáva?
2021. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra gondolok, hogy az lehetett.

Végleg hátat fordított.... Akár Piton is lehet nem? Végül is össze is jön, hogy megöli.

2021. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Karkarov, Piton és ifj. Kupor
2021. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

A halotak közül csak Evan Rosier neve ismert.

A gyáva az piton

végleg hátatforditot pedig karkarov profeszor.

2021. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Karkarov a gyáva. Aki korábban visszatért az ugye az ifj Kupor, ő azért nincs is ott, mert a Roxfortban van. Aki végleg hátat fordított az viszont szerintem itt nem lehet Piton, hiszen itt meg Voldemort ot is bizalmasaként tartja számon sőt teljesen meg is bízik benne később is.
2021. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Three dead are Regulus Black, Evan Rosier, and Wilkes. The coward, one who left, and most faithful are Igor Karkaroff, Severus Snape, and Barty Crouch Jr., respectively."


Regulus a barlangban halt meg, Voldemort nem tudja, hogy elárulta őt. Evan Rosiert és Wilkest nen ismerem így, de gondolom hűséges halálfalók voltak q haláluk előtt. Karkarov a gyáva, ezt itt is mondták többen. Ezen a ponton Voldemort még azt hiszi, hogy Piton átállt Dumbledore-hoz (mármint tényleg megtette, de ezen a ponton még nem jött vissza átverni Voldit azzal, hogy hűséget tettessen), szóval ő az, aki hátat fordított neki. Ifj. Kupor meg az, aki visszatért hozzá.

2021. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Piton fordított hátat, mivel Dumbeldore-ral maradt, ezért is kellett annyit szenvednie, hogy bizonyítsa később a hűségét, erre utalnak a hatodik elején, amikor Bella nem akar megbízni benne. Az igazgató is tudja, mire kéri, ezt a gyengélkedőn halljuk tőle. Piton a tárgyalásokon is tanúskodott, míg Karkarov csak vádlottként mártott be mindenkit, akit tudott. Kupor is jelentett róluk.
2021. dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!