Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Összességében melyik e-book...

Összességében melyik e-book olvasót ajánljátok?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 11:16
A kérdező szavazást indított:
PocketBook Touch Lux 5 (PB628)
Amazon Kindle Paperwhite 4 (10th Gen) 8GB (2018)
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld ki mindkettőt.
2021. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem menj be egy olyan üzletbe, ahol mindkettőt kipróbálhatod. Én minden ilyen kütyüt így veszek, mert hiába áradozik róla minden és mindenki, ha valamiért előben mégsem jó.
2021. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hetek óta olvasgatom a róluk alkotott véleményeket, én sem tudok dönteni.

Árukeresőn találsz tapasztalatokat hozzá, nem egyszerű, én még mindig homályban vagyok.

2021. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Arukeresot vegig olvastam,tenyleg nem egyszeru.

Budapesten szerintetek Media Marktban van lehetosegem mindkettot kezbe venni?

Egyebkent koszonom a valaszokat!

2021. dec. 28. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Én a Kindle-t választanám. Sokkal ismertebb, kényelmesebb könyveket elérni róla, jobb support rendszer. Nekem ezért Kindle-m van, olvasni persze mind a kettőn lehet.
2021. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kindle. Ismertebb márka, saját tapasztalat alapján elpusztíthatatlan, örökké jó... feltéve ha valaki nem ül rá, és hajlik el a kijelzője kb 20 fokkal... de még úgy is működött a fél kijelzője! :D

Mióta elpusztították fizikailag a fent ismertetett módon a régebbi Kindle olvasómat, én is egy Paperwhite 4-et nyúzok. Amúgy őszintén szólva túl sok fejlődés nincs ebook oldavó fronton 10 éve. Mondjuk nekem annyiban jobban tetszettek a régi olvasók, hogy nem érintőképernyősek voltak. Ha visszafele lapoznék, akkor sokszor "téveszt" az olvasó és előre megy... vagy csak én lapozok bénán.

2021. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami: emlékeim szerint a Paperwhite annyival tud többet a "sima" modellnél, hogy vízálló és egy irinyó-pirinyót jobb a felbontása. Namármost, szerintem ezeknek a cuccoknak a vízállóságát senki sem akarja tesztelni, tehát ez felesleges tulajdonság (én nem merném így sem pl kádban használni), a nagyobb felbontás meg kb észrevehetetlen (tudom, mert van a családban újabb, alap Kindle). Tehát ha akarsz spórolni pár ezrest, akkor az alapmodellt is választhatod.
2021. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kindlet vettem kétszer, az első, egy Kindle 5 (első érintőképernyős volt, nem paperwhite) kb. 6 év után ment tönkre. Az alaplapjával volt a baj, amit kb. annyi javítani szinte, mint egy új ebook, szóval vettem egy másikat, ez már talán a Kindle 7 (még mindig nem paperwhite). Nekem a kindlével mindig is csak az volt a bajom, hogy nem tud pdf-et normálisan olvasni, ha meg mégis, kegyetlenül lassan. Ilyen képes nyelvtanuló regényeket, újságokat, mangákat emiatt soha nem tudtam rajta olvasni, de mintha a Kindle 7 egy fokkal szerencsésebben oldotta volna ezt meg. Szerintem facebookon nézz magadnak ilyen ebookos csoportot, ahol ha kiírod, hogy mutassanak képet a két általad említett ebook olvasóról, ahogy pdf-et jelenítenek meg, az lehet hasznos lenne, HA tervezel egyébként ilyesmit. Ha amúgy is csak regényekre használod, attól, hogy előfordul bennük 1-1 kép, még nyugodtan jó a Kindle, szerintem tartósak és jó a támogatottságuk, csak mobi vagy azw formátumú könyveket kell rátenni, esetleg meg kell tanulni ilyet szerkeszteni. A legtöbb könyv amit találtam, az mindig pdf-ben epubban volt, amiket nem olvas (epubot egyáltalán nem), de jól lehet boldogulni azw-vel és mobival.
2021. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

PDF olvasásra SEMELYIK e-ink-es kijelző nem lesz jó. Nagyon nem erre van kitalálva.

Ha PDF-et szeretnél olvasni (ami önmagában is egy szenvedés), akkor azt egy laptopon, vagy egy jó nagy tableten érdemes csinálni.

2021. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A pdf még egy dolog, de a Kindle epubot sem olvas, és úgy vettem ki, hogy az a leggyakoribb a pdf után. Ettől függetlenül én megoldottam ezeket a dolgokat konvertálással. Néztem egyébként 100e körül van olyan nagy ebookolvasó, ami jó képek és pdf megjelenítésére, de nyilván ennyi pénze sajnos nincs egy embernek erre.
2021. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!