Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Corrado Tavanti eszperantista...

Corrado Tavanti eszperantista írónak magyarul csak a Hőség Rómában című könyve létezik?

Figyelt kérdés

Sehol nem találtam magyarul másikat.


Eredeti eszperantó nyelven lenne a 'Toszkán szeptember' vagy valami hasonló. Tiú toskana septembro.


A Hőség Rómában hangulata tetszett nagyon, de sajnos magyarul mást nem találok tőle. Angolul sem...



#idegen nyelv #olasz #eszperantó #eszperantista #corrado tavanti #hőség rómában
2022. jan. 13. 10:12
 1/2 Garpe ***** válasza:

A Wiki 3 könyvet említ:

1.) "Varmas en Romo" ez a "Hőség Rómában"

2.) "Tiu toskana septembro" ez "az a toszkánai nyár" lenne de magyar fordítást nem látok

3.) "Tiu damna atenco ĉe la >>Tri Fazanoj<<" ez "az az átkozott merénylet a >>három fácánnál<<" ez elvileg kéziratban maradt.


A Worldcat talál további regényeket (7 db-t): [link] Ezek mind francia nyelvűek (semmilyen fordítást nem mutat ezekhez). Egyedül a "Hőség Rómábannak" talál fordítást".


A "Tiu toskana septembro"-t itthon adta ki a MESZ tehát nem túl nehéz beszerezni. Ehhez így viccesen mondom, hogy tanulj meg eszperantóul. (Vagy franciául s szerezd be valahonnan azt a másik 7 regényt). Amit még tudsz csinálni, hogy a "Tiu toskana septembro"-t az Ertl Istvánnal írták közösen. Mondjuk felveheted a kapcsolatot vele (elég könnyű megtalálni online [pl.: a múltkor én Facebookon írtam neki] és eléggé kedvesen s készségesen szokott válaszolni), és megkérdezheted, hogy háta neki van kiadatlan fordítása vagy esetleg limitált példányszámban készült magyar fordításról tudomása.

2022. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! Azért a szerzőnek emiatt nem írnék levelet. Franciául és eszperantóul nem beszélek és egy-két regény miatt, még eszperantóul sem tanulnék meg.


Ez van. Köszönöm!

2022. jan. 16. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!