Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvtárba készülök, de...

Könyvtárba készülök, de kifogytam az ötletekből, hogy mit kellene olvasnom. Lenne valakinek jó szívvel tett ajánlása? A többi a megjegyzések rovatban.

Figyelt kérdés
Olvastam már a régi klasszikusokat, olvastam nagyon jót kortárs klasszikusoktól. Nem szeretem a mai fantasyt, nem szeretem a "pacsmag" amerikai írásokat (bocsánat!), nem kérem Leiner Laura ajánlását. Ha valaki ajánlana klasszikus, szépirodalmi alkotást (az író származása mindegy), azt előre is köszönöm!

2022. jan. 13. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szerettem Bulgakov novelláit, Móricz Sáraranyát, a Derszu Uzalát; nagyon dicsérik Hamvas: Karneválját.
2022. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hamvas Béla Karneválját még nem olvastam, a többit igen. Köszönöm az ajánlásodat, mindenképp el fogom olvasni!
2022. jan. 13. 14:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha a Derszu tetszett, akkor lehet a Nyugat peremén is tetszene.
2022. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jane Austen: Meggyőző érvek

Pearl S. Buck: A boldogság ára

Émile Zola: Hölgyek öröme

Jókai Mór: A lélekidomár

2022. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3!

Már azt is olvastam, és kedveltem is.


#4!

A boldogság ára c. kötetet még nem olvastam, a többit igen. Köszönöm szépen az ajánlást!

2022. jan. 13. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én kedvenceim (megfelelnek az általad állított követelményeknek):


Orwell - 1984

Kafka - A per

Szerb Antal - Az utas és a holdvilág

Sánta Ferenc - Az ötödik pecsét

Márquez - Száz év magány

Kundera - Búcsúkeringő

Keyes - Virágot Algernonnak

Camus - A pestis

Sylvia Plath - Az üvegbúra

Pierre Boulle - Majmok bolygója

Dosztojevszkij - Bűn és bűnhődés

Márai - Föld, föld

Michael Ende - Momo

2022. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Megvallom őszintén, hogy bíztam a szépirodalmat kedvelők véleményében, és több olyan alkotást ajánlottatok, amit még nem olvastam, és azt is le merem írni, hogy melyek azok az alkotások, amelyek eddig elkerülték a figyelmemet, vagy nem kerültek a látókörömbe.

Kedves 6. válaszadó!

Az általad felsoroltak közül nem olvastam még:

Kundera - Búcsúkeringő

Camus - A pestis (bár Camus-vel kapcsolatban kissé fenntartásaim vannak, mert olvastam már tőle mást, ami számomra kicsit emészthetetlen volt, konkrétan: Közöny - A bukás)

Sylvia Plath - Az üvegbúra

Michael Ende - Momo

Előjegyzésbe veszem ezeket a köteteket, és amint tudom, el fogom olvasni, és szépen köszönöm!

Hála az égnek, hogy vannak még, akik az igazi irodalmat kedvelik és olvassák.

2022. jan. 13. 22:50
 8/14 anonim ***** válasza:

#1,#3 vagyok. Én egyébként kevés szépirodalmat olvasok. Inkább fenntarthatósággal kapcsolatos tanulmányok érdekelnek (Pl. a Természet és szabadság).

Viszont még eszembe jutott Lénárd Sándor: Völgy a világ végén és más történetek is, ami érdemes sztem.

A függőségekről nagyon érdekes Máté Gábor: A sóvárgás démona

Én mindenkinek ajánlanám Naomi Klein: No logo című riportkönyvét.

A férfiak lelkéről: Ha a férfi beszélni tudna


Ja, és egy kedves irodalomolvasó ismerősöm viszont ezt szerette:

Oravecz Imre: Ondrok gödre + a folytatásai

Szilágyi István: Kő hull apadó kútba , Hollóidő + egyebek tőle

Németh László regényei

Móricz: Erdély

2022. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha Derszut és a Nyugat peremén-t kedvelted, akkor viszont te ajánlhatnál nekem, mert nézem a sorozat többi részét, de nekem pont arra lenne szükségem, ami ebben a kettőben történik. Tehát pl. a Niger partján súlytalan, Heyerdahl túl sok régészetet kotyog. Nekem az kell, hogy kint vannak a vadonban és a dolgok valódiak, súlyuk van. De szeretem Henri Lhote: Sziklafestmények ​a Szaharában, ahol az expedíciót írják le. Most a Vadon szavát olvasom. Az igazi szépirodalom igazi emberi drámákkal viszont engem túlságosan megvisel. Szóval várom javaslataidat! :-) Köszi, ha esetleg!
2022. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9.

Roald Amundsen északi útja.

2022. jan. 14. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!