Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvtárba készülök, de...

Könyvtárba készülök, de kifogytam az ötletekből, hogy mit kellene olvasnom. Lenne valakinek jó szívvel tett ajánlása? A többi a megjegyzések rovatban.

Figyelt kérdés
Olvastam már a régi klasszikusokat, olvastam nagyon jót kortárs klasszikusoktól. Nem szeretem a mai fantasyt, nem szeretem a "pacsmag" amerikai írásokat (bocsánat!), nem kérem Leiner Laura ajánlását. Ha valaki ajánlana klasszikus, szépirodalmi alkotást (az író származása mindegy), azt előre is köszönöm!

2022. jan. 13. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10# thx
2022. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Raymond Radiguet A test ördöge

Stephan Zweig Nyugtalan szív

T. Mann A kiválasztott

2022. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

W. M. Thackeray Hiúság vására

Németh László Irgalom

Weöres Sándor Psziché

2022. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#12-13. válaszadó!

Ezeket az ajánlásokat is köszönöm szépen, és lám, mindig akad, aki újat tud ajánlani.

Nem olvastam még: A test ördöge, és a Hiúság vására c. köteteket. A többit már igen. Előjegyzésbe tettem őket.


Többi Kedves Válaszadónak:

Hirtelen, néhány nap alatt elolvastam ezeket a könyveket:

- Jane Austen: Meggyőző érvek

Ez nagyon hasonlatos a Büszkeség és balítélethez, csak más a dramaturgiája, de több karakternél azonosságokat véltem felfedezni. Ettől függetlenül tetszett.


- Móra Ferenc: Hannibál feltámasztása

Meg kell mondjam, ennyit már régen nevettem egy írásművön, és nem is tudtam, hogy Móra ilyen jellegű regényt is írt, bár ez inkább kisregény, 4 óra alatt elolvastam. De nagyon nagy olvasási élményt nyújtott. Külön köszönöm annak, aki ajánlotta (bár azt hiszem privátban volt).


- Milan Kundera: Búcsúkeringő

Nagyon jól felépített, változatos, lendületes, reális írás, ráadásul az író nagyon jól ír. Ezt már több cseh, vagy szlovák író esetében is tapasztaltam.


- Hamvas Béla: Karnevál.

No, ezzel az eggyel meggyült a bajom. Nagyon nehezen értelmezhető írásmű. Mióta elolvastam, itt kavarog a fejemben, és nem telik el nap, hogy gondolatban vissza ne térnék rá. Időnként jókat derültem rajta, voltak nagyon elgondolkodtató részei, de voltak részek, amikor úgy gondoltam, hogy minek is olvasom én ezt? És tulajdonképpen, nem tudom hogy ez az írásmű szatíra akar-e lenni, ha igen, akkor kinek-minek a szatírája. Vagy társadalom-kritika? Avagy görbe tükör? De kinek tartja ezt a tükröt az író? Nekem, neked, vagy am block az embereknek? Egy biztos, elfelejteni nem fogom azt, hogy már olvastam, nehogy még egyszer a kezembe vegyem.


Itt figyel még az asztalomon, de ma már nem kezdek hozzá: Végh György: A gonosz angyal c. kötete.

2022. jan. 23. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!