Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy valaki munka vagy iskola mellett MINDEN NAP kiolvas egy 350 oldalas könyvet?

Figyelt kérdés

Nézegettem a Molyon a kitüntetéseket és mások adatlapjait. Ezek alapján van aki minden nap kiolvas egy 350 vagy több oldalas könyvet (Van aki 2022-ben már kb 23-at kiolvasott).


Rám azt mondják hogy sokat olvasok, de hát akiket láttam, azokhoz képest senki vagyok. :D Szoktam olvasni munka előtt, néha ha jut időm akkor ebédszünetben és, ha lerendeztem a teendőimet akkor munka után, de nem tudnék elolvasni 350 oldalt egyszerre.


Hétvégenként kicsit több idő van, olyankor kirándulás előtt, után olvasok meg amikor utazok a kirándulás helyszínére vagy el onnan, esetleg, ha várom a színházban, hogy véget érjen a szünet, kezdődjön a darab.


Hogy mennyit haladok egy könyvvel az attól függ, hogy mennyire olvastatja magát a könyv, de, ha nagyon izgalmas is, nem tudnék egyszerre 350 oldalt elolvasni (a legtöbb amit olvasok egy nap az kb 120 oldal körül van, többre nincs időm).


Akik mégis elolvasnak ennyit egy nap alatt és egy év alatt kiolvasnak 400!! könyvet (van ilyen kitüntetés is), de dolgoznak is vagy iskolába járnak, ők hogy oldják meg? Hogy tudnak minden nap kiolvasni egy 350 oldalas könyvet?


2022. jan. 23. 23:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem például pont a suli miatt kellett sokat olvasnom. (Szépirodalmat is.) Szóval esetemben megvolt a motiváció, és gyanítom, hogy vannak még a molyon olyanok, akik hasonló egyetemre járnak mondjuk. De még annyi más élethelyzet is lehet, utazás, betegség, munkanélküliség, pláne ezekben a covidos időkben...

És igen, én is pl. csak olvasás után viszem fel a könyveket molyra, 1 másodperces olvasási idővel. Tudom, hogy megcsinálhatnám azt, hogy ennél részletesebben vezetem, de egyrészt, csak simán nincs kedvem ennyi energiát beleölni, másrészt meg mert egyszerűen frusztrálna, ha állandóan szembesülnöm kellene a félbehagyott könyveimmel.

Ezek a statisztikák úgyis egyedül az adott személynek kellene, hogy fontosak legyenek. Másokkal összehasonlítani a statisztikákat felesleges, maximum akkor, ha ismered az olvasási stílusát, idejét stb., de én inkább csak a saját statisztikáimat nézem, azok alapján döntöm el, hogy ez jó év volt-e könyvszempontból vagy sem. Nyilván sose fogok tudni versenyezni az anyukával, aki napi 3 tízoldalas könyvet olvas fel a gyereknek, de nem is érzem, hogy nekünk versenyezni kéne, vagy neki nem kéne felvinnie az olvasásait vagy kitüntetéseket kapnia.

2022. jan. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%
AKi ennyit olvas az csak átrohan rajta.
2022. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Van aki gyorsabban olvas.

Van aki konkrétan villámolvasó.

Van akinek a munkája lehetővé teszi (portás, éjszakai őr, stb).

Van, akinek emellett nincs másik hobbija úgy mint nálad a kirándulás.

Van aki munkanélküli gyerek/idős szülő miatt, esetleg kitartott.

Van akinek sok szabadideje van, mert nem kell házimunkát végeznie.

Vannak könyvek 350 oldallal, de 2.0 sorközzel vagy/és 18-20as betűmérettel.

Vannak könyvek, amik tele vannak képekkel és más illusztrációkkal.


Egyébként miért csinálsz belőle problémát, ha valaki ennyit olvas? A te életed nem befolyásolja úgyse.

2022. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
Mert tudja hogy kamu 90%-ban
2022. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félreérthető voltam; engem nem zavar csak megdöbbent.


A kitüntetéseket nézegettem, kíváncsi voltam, milyen kitüntetések léteznek a Molyon és ott kiad egy listát arról, hogy azt ki szerezte meg és amikor láttam ilyet, hogy valaki már ennyit olvasott 2022-ben, megdöbbentem, hirtelen nem értettem, hogy lehet, magamból kiindulva ezt rengetegnek találtam, de akkor már értem.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 26. 08:14
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha figyelmesen megnézitek, csomó felhasználó rak be olyan könyveket amiket 1-2 éve kezdtek el olvasni és most fejezték be vagy már befejezték csak most vitték fel és nem rakták be korábbi olvasásba. Értsd, maradt még 20-50-100 oldal pár könyvből, gyorsan átfutják őket és bejelölik a 350+ oldalas könyveket 2022-re, aztán meg is van hogy minden nap elolvastak egy több mint 300 oldalas könyvet.


Aztán amikor elfogynak a könyvek és nem pakolnak ki ilyen intenzitással, a moly szépen leviszi a statisztikájukat. De az ő dolguk.

2022. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Sok embernek van olyan munkája, ami mellett lehet olvasni. Nálunk vannak laza időszakok, az év eleje pont ilyen, amikor a nyolc órás munkanapból konkrétan egy órát dolgozunk, hetet meg mindenki azzal tölt, amivel akar. Én olvasás helyett inkább sorozatokat nézek, egy-két nap alatt le tudok darálni egy teljes évadot, de ha ehelyett olvasnék, akkor napi egy könyvet simán el tudnék olvasni, a vékonyabbakból többet is.
2022. jan. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Akkor megy, ha mindenhol olvasol, evés közben, a buszon, stb.

Vékony könyvek, amúgy is gyorsan csúsznak.

Én néha közösen olvasok emberekkel, akkor is megvan a motiváció, hogy gyorsabban haladjak egy könyvvel.

2022. jan. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
35%
17/ és ezért fizetnek ez a vicc.. mást meg küldik el ha nincs munka.
2022. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Medium dose lsd-n, gombán lassan olvasok. 100o/óra

Bepiálva, mellé nyugtató meg lassabban.

Józanul 20p alatt 100o

Kb. 65-70perc a 350 oldal

2022. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!