Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én gondolom így ezeket a...

Csak én gondolom így ezeket a dolgokat a Harry Potterben?🤔

Figyelt kérdés

Hermione kócos, kissé csúnyácska, de a színésznő szép lány, nem csunyítottak rajta. Hét év alatt egyszer sem jutott eszébe fésülködni? Csak azért csinálták így a triót, hogy csúnyalány, bénakinézetűsrác, alacsonyszemüvegesfiú, hogy azt üzenjék a gyerekeknek, hpgy attól hogy még csúnyák lehetnek okosak, bátrak és jó barátok? Hermionét miért nem bírják a lányok? Annyira nem rossz.


Aranyvérű elvileg az akinek a családjában mindenki varázsló volt, de ez meddig érvényes? Mert Draconak is lehet hogy az ük-ük-ük nagynénije mugli volt.


Én már az első részben sejtettem már csak a neve alapján is hogy a Griffendél lesz Harry háza. Csak szerintem hangzik hülyén a Griffendél szó?


Az elsőben amikor McGalagony modja Dmbldrnak hogy ,,ön túl nemes hozzá" akkor Dmbldr vmi olyasmit mond vihogva hogy ,,jó hogy sötét van mert elpirult" és ez tök úgy hangzik mintha szerelmes lenne belé. És az ilyen kajálásokon is mindig a csaj mellett ül. Lehet hogy a pasi titokban...?


És ha már Minervánál tartunk, rohadtul nem olyan a filmben mint a könyvben. A filmbem ilyen ronda öreg mami, még jó hogy almáspitét nem süt, és olyan csúnya hogy azt hiszem elhányom magam. Az első két könyv alapján úgy képzeltem el hogy ilyen hosszú fekete haja van lófarokban meg fekete tusvonala, meg ilyen zöld köpenye, ami normálisan néz ki, nem úgy mint egy füģgöny. És olyan 35 körülinek gondoltam és ilyen lilás körömlakkal meg fekete nyakpánttal, tudjátok ami mostanában divat a lányoknál ilyen műanyag tekert. A filmben vmi eszméletlen ronda de tényleg.


Dmbldrt sokan szeretik de miért? Idegesítő, magát filozófusnak képzelő okoskodó papó, ilyen nyálas hányingerkeltő közhelyekkel, azt hiszi magáról hogy vicces, de egy normális poént se tud kinyögni, és olyan fura szavakat mond, pl kurázsi, ami olyan mint a párizsi. Úgy érzem meghülyülök miközben ezt a baromkodást olvasom.


Az első két részben semmi sem nagy, minden jókora, nicsen srácok vagy trió, csak háromjóbarát. És ezeket a béna szavakat se bírom, hogy durrfarkú szurcsók meg nemtommi, ilyen undi szavak, orrvérzőostya meg ilyen idiótaságok.


Hagridtól a hideg ráz, egyáltalán nem vicces, Dmbldr bírja, nem tudom miért, olyan idegesítő a szörnyes marhaságaival, aztán tanár lesz, tanítani azt nem tud, mindenféle védőeszköz nélkül felreptett az égre egy vadállatot meg egy kisgyereket, bőg, undi, fúj.


A kviddicset csak a csapattagok űzik, csak 24 tag, nem kimondottam kalóriaégető sport, ergó mindenki dagi, nincs biztonság, csak szuperorvos, ami kb olyan mintha nem használunk gumit mert majd úgyis elmegyünk abortuszra, és szerintem egy 14 körüli gyereknek elég nagy trauma ha az egész suli előtt egy vasgolyó csapódik az arcába.


Mindenkit felvesznek tanárnak, csak pálcája legyen, Lochartot is felvették, sztem csak a hírnévért, más tanár sose ellenőrzi az órákat, vannak tök szupi tancsik de vannak kész rettenetek.


A női tanárokat vezetéknékpluszprofnak szólítják, miért nem missnek meg mrsnek?


Mért nézik le a muglikat, akik nem tehetnek erről?

🐈‍⬛🐸🍻🚂🌙♟🔮🔴⚫⚫☄◻🟡◻



2022. febr. 9. 22:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
95%

Elkövettem azt a hibát, hogy végigolvastam...


nem tudom, trollkodsz e vagy tényleg idehánytad ezt a marhaságot, de jó sok időd lehet.

2022. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Igen, kb 15 perc volt.
2022. febr. 9. 22:23
 3/71 anonim ***** válasza:
90%

„nem tudom, trollkodsz e vagy tényleg idehánytad ezt a marhaságot, de jó sok időd lehet”


Naponta ennyi kérdés kiírásáért csak kap rendes fizetést.

2022. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy brit könyvsorozat, ott nem jellemző a túl szép ember.

Aranyvérű gondolom, egy bizonyos ideig tud visszamenni a családfáján, ahogy a nácik sem tudhatják, hogy 1100-ban nem volt-e fekete ősük.

Griffendél eredetileg Gryffindor, ha ez jobban tetszik, olvasd angolul. (Amúgy ja, nekem is a chippendale-táncosok ugranak be róla.)

Dumbledore nem szerelmes McGalagonyba, mert meleg. Elpirult, mert dicsérik és túl szerény hozzá.

Dumbledore amúgy egy Gandalf copy, igaz, annak nem rossz. Minden fantasyben van ilyen bölcs öregember figura.

Miért lenne mindenki dagi, ha nem sportol? Nagyrészt étrendtől meg genetikától függ. Mondjuk tekintve, hogy Anglia, tényleg reális lehetne több nagyseggű szereplő, de hát eleve egy mesekönyvsorozatról beszélünk, biztos van valami fogyasztóvarázslat.

Jó meg szar tanár mindenhol van, ez mondjuk realista.

A tanárok megszólítása nemre való tekintet nélkül professzor, a férfi tanárok se Mr vezetéknév.

2022. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjünk sorba

Az első bekezdésben lehet valami. Bár szerintem az író csak normális gyerekeknek akarta feltüntetni őket. Nem egy idealizált, tökéletes szereplők. Vannak hibáik és erényeik.

Az aranyvérüek végig tudjak vezetni a családfájukat majdnem a kezdetek kezdetéig. Így jött ki hogy annak a 3 testvernek akik találkoztak a halállal kik a leszármazottjaik. Mint nálunk anno a nemesek, grófok.

A griffendéles részhez nem tudok hozzaszolni.

És bar cukik lettek volna együtt az igazgató és a helyettese de elárulok neked egy titkot. Jártál iskolába ugye? Vagy még mindig jársz. Nálatok hivatalos ünnepségeken vagy előadásokon hol szokott állni/ülni a valamilyen posztnak a helyettese? Véletlenül nem az igazgató mellett? Hm?

A többihez nincs erőm hozzaszólni.

2022. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%

1. Miből gondolod, hogy a lányok nem bírják Hermionét? Mondjuk én Lunát jobban csípem, amilyen lökött. Egyébként az önéletrajzában az íróno leírja, hogy Hermionét saját magáról mintázta.


2. A mindenki az mindenki. Igazi aranyvérű nem keveredik muglival, ha kényes a származására. A Malfoy család pedig kényes rá.


3. Eredetileg Griffyndor. Utalás a Griff szoborra Dumbledore szobája előtt. A Hufflepuff szerintem komolytalanabb.


4. Nem, nem pasi. Az egyik legrégebbi barátja, és szövetségese, belefér egy kis évődés.


5. Szerintem kevered a jóslástan tanárnővel, McGalagony a könyvben is elég komoly alak.


6. Dumbledore elvont alak, a maga furaságaival, de figyelembe véve a múltját, valahol érthető is. Nem minden döntése szimpatikus, de tetszik, hogy bízik az emberekben. Na jó, Denemmel benézte kicsit, de mindent elkövetett, hogy jóvá tegye.


7. Ugye tudod, hogy a trió a hármas számot jelenti, és pont az első részben kovácsolódnak össze? A szavaknak gondolom angolul sem lenne több értelme.


8. Hagridot ártatlanul meghurcolták, nem fejezhette be a tanulmányait, egyébként biztos szuper tanár lett volna. Érzékeny lélek, de visszavezethető a gyerekkorára.


9. Hogy számoltad a 24-et? Érdekelne a levezetés. Másfelől utalnak rá több helyen, hogy a repülést sokan kisebb korban már próbálgatják, nem újdonság.


10. Éhes ember nem vállogat, nem hiszem, hogy lenne külön tanári szak, hanem aki valamiben gyakorlott, tapasztalt, tovább adhatja a tudását. A suli után Denem is próbálkozott, de Dumbledore akkor már nem bízott benne. Másrészt Lockhartnak elméletileg volt gyakorlata a rengeteg (lenyúlt) hőstette miatt.


11. A férfi tanárokat sem hívtak mr-nek, az iskolában ez az elvárt megszólítás.


12. Nem mindenki nézi le, pusztán elhatárolódnak, hogy ne tőlük várják a végén a problémáik megoldását. Egyébként van mugliismeret is, amit lehet tanulni, illetve mr. Weasley is oda-vissza van értük.

2022. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Ja, nem 24 hanem 28 ezt elrontottam.
2022. febr. 9. 22:51
 8/71 anonim ***** válasza:
88%

"Mindenkit felvesznek tanárnak, csak pálcája legyen"

Ezzel teljesen egyetértek. Dumbledore kiemelkedő varázsló, de übergáz, mint igazgató. Mind az oktatás színvonalát, mind a tanulók biztonságát simán feláldozza a magáncéljai érdekében. Azután, hogy az igen veszélyes embereket vonzó Bölcsek kövét az iskolába vitte őrizni (amit szintén igen veszélyes eszközökkel oldott meg), ennek köszönhetően néhány diák majdnem otthagyta a fogát, Voldemort pedig hónapokon keresztül az iskola falain belül létezett, repülnie kellett volna az igazgatói posztról.

2022. febr. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
39%

"Mindenkit felvesznek, csak 'pálcája' legyen"

Ez most kicsit áthallásos volt egy meleg igazgatóról :D

2022. febr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

,,Ugye tudod, hogy a trió a hármas számot jelenti" tudom

,,Szerintem kevered a jóslástan tanárnővel" nem keverem, a harmadikat később olvastam, az első kettőt egyhuzamban

,,belefér egy kis évődés" az mit jelent?

,,McGalagony a könyvben is elég komoly alak" na és? A dolgok, amiket leírtam róla, a komoly nőre is igazak lehetnek

,,nem, nem pasi" mire gondolsz? Dmbldr bár meleg, igenis pasi. Én itt a pasi szót a férfi szinonimájaként használtam. De köszi a válaszokat!

◻🟡◻⚫⚫🔴☄🔮♟🌙🚂🍻🐸🐈‍⬛

2022. febr. 10. 06:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!