Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok autizmusról,...

Ajánlanátok autizmusról, asperger szindrómáról könyveket?

Figyelt kérdés
Felnőtteknek/felnőttekről szóló dolgok érdekelnek, amik segíthetnek a beilleszkedésben, a kommunikáció fejlesztésében, akár párkapcsolat kialakításában. Mimika, testbeszéd, burkolt célzások értelmezéséről szóló könyvek is érdekelnek.

2022. febr. 13. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy könyvet tudok jó szívvel ajánlani :


Tony Attwood : Az asperger-szindróma kézikönyve


Ezt valóban egy hozzáértő pszichológus írta. Nincsenek benne sztereotip hülyeségek, hogy az autista nem képes empátiára, nincsenek érzelmei, stb.


Lizanka könyve sem rossz, ha önéletrajzi írás is jöhet.


Sajnos a legtöbb autizmusról szóló könyv nem szól másról, mint mennyire nehéz elviselni az NT környezetnek minket. Anyukák sajnáltatják magukat, arról szó sem esik mi mit élünk át.


Joe Navarro szerintem jól ír a testbeszéddel kapcsolatban.

2022. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ilyen könyvek érdekelnek, amik a mi úgymond szemszögébünkből íródtak, amik minket segíthetnek a NT környezet könnyebb megértésében. (Nagyon fel tudnak idegesíteni ezekkel a sztereotípiákkal. Nekem vannak érzéseim, az értelmezésükben és a kifejezésükkel vannak nehézségeim. Remélem, idővel jobban fogják kutatni ezt a területet, mert úgy veszem észre, ma még szinte "fehér folt a térképen". Az empátia ugyanez. Amikor a munkatársam keze vérzett, és a sok NT bambán bámulta, én vittem neki ragtapaszt. Jó, megölelgethettem volna nyilván, de a gyakorlati segítség ésszerűbbnek tűnt.
2022. febr. 13. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link] (Autista írta)


[link] (Ő is autista)


[link] (Szakember)

2022. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Carly hangja.

Carly és az édesapja közös műve a diagnosztizálástól a nehézségeken át, hogy találták meg a kommunikálás lehetőségét Carly-val, próbálták minél önállóbbá tenni, miközben a másik két gyereküket is nevelték, és Carly hogyan élte meg ezeket a dolgokat.

2022. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

wow

wikipédia enciklopédiában is nagyon ijesztő dolgok vannak leírva

2022. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!