Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Graham...

Mi a véleményetek Graham Hancock Istenek kézjegyei című könyvéről? Érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Graham Hancock
Istenek kézjegyei
Ősi
civilizáció
2 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem éri meg, mert amit csinál az eléggé pszeudo-tudomány és csak azt olvasni, mindenféle háttértudás nélkül, hát...egy érdekes helyzetbe állítja az elmét.

De ha szereted az ilyen alternatív történelmi mende-mondákat, akkor elolvashatod.


Ha valódi történelemről akarsz olvasni, akkor viszont vannak jobb könyvek is, akár magyar szakemberektől, pl. Kákosy László: Ré fiai/Az ókori egyiptom története és kultúrája.

2022. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvastam a konkrét könyvet, és láttam a fickó az összes Joe Roganes interjúját.

Egy dolog nagyon tetszik Hancock személetében, ami egyébként jobban átjön a könyvön, mint szóban, hogy kritikusnak kell lennünk olyan bináris, fekete fehérnek hitt területekkel szemben is mint a tudomány.


A konkrét dolgok viszont, amit állít, hát, minimum hajmeresztőek, a spiritualizáló stílus pedig amiben megírta, néhol kimondottan kellemetlenül túlzó az ízlésemnek.

Vannak izgalmas részei a könyvnek, és tényleg vannak olyan konkrét régészeti állítások, amik számomra mint laikus, érdekesek.


Nem bántam meg, hogy elolvastam, sőt, odaadtam a könyvet a szüleimnek, mivel összességében szórakoztató, tehát másoknak is ajánlom, de azért nem kell betű szerint komolyan venni mindent, amit Hancock leír.

2022. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!