Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King: AZ film vagy könyv?

Stephen King: AZ film vagy könyv?

Figyelt kérdés
Van olyan aki olvasta a könyvet és látta a filmet is? Ha igen kinek melyik tetszett jobban?

2022. márc. 11. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a könyv. A filmből hagytak ki részeket, amik egyébként más megvilágításba helyeznének dolgokat, másrészt meg sokkal jobban nyomon követhető a csapat összekovácsolódása.
2022. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Csak a könyv.

A régi film technikailag pocsék, és a fejletlen eszközök miatt egy csomó fontos jelenet kimaradt.

Az új film még egy hatásvadász gagyi szar, túl sok helyen átírva és kivágva belőle részek.


És persze vannak olyan kulcsjelenetei a történetnek, amit nem lehet megfilmesíteni.

2022. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos sok író/írók könyvein alapuló filmről elmondható, hogy nem jó. Lars Keplertől olvastam a Hipnotizőrt. Nagyon tetszett, aztán láttam, hogy meg is filmesítették. Megszereztem a filmet, dobogó szívvel elkezdtem nézni. A felénél abba is hagytam, teljesen más élmény volt, mint a könyv.
2022. márc. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Is-is. Ha csak szeretnéd tudni, hogy kb. miről szól akkor film. Ha a teljes történet érdekel könyv.

Én ajánlom a könyvet, aztán a régi filmet és ha még nem unod a két új film közül az első részt, mert jók benne a gyerekszinészek.

2022. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Oké, én most bevallom, hogy film tetszett jobban. A könyv nekem nem annyira tetszett, végig sem olvastam. Az első része még jó volt, de mikor már felnőttek, azt félbe hagytam, uncsi volt. A filmeket legalább végig néztem. De amúgy ezerszer jobb történetei is vannak Kingnek szerintem, csak a horror bohóc téma könnyen eladható.
2022. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem örök kedvenc Kingtől ez a regénye, ennek ellenére az új filmet is szeretem, mert szerintem jól használták benne a technika adta lehetőségeket és jól teremtettek atmoszférát (a gyerekszínészekről nem is beszélve, mert kb ezen állt vagy bukott az egész).

De azért a King-es (beteg)fantáziát sokkal fogyaszthatóbbá teszik a vásznon kb minden alkalommal, ami itt is a tetőpontnál látszott meg legjobban (aki olvasta, tudja, mire gondolok).

Mivel egy isssszonyúan hosszú regényről beszélünk, így mindaz a mélység, ami a karaktereken át feltárult a regényben, értelemszerűen nem volt film formájában megjeleníthető. Ez így van rendjén. Ha amúgy nem olvasol King-et, és a film hatására akarod elolvasni, nagy esélye van, hogy csalódni fogsz, mert más jellegű feszültségre épít, mint ami a filmből átjön.

2022. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A könyv jobb. Mindig az
2022. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!