Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Online könyvolvasás legálisan,...

Online könyvolvasás legálisan, de hol?

Figyelt kérdés
Valaki tudja hol tudom online elolvasni legálisan Tea Stiltontól az Álom királynőjét? A válaszokat előre is köszönöm!

#könyv #online #az álom királynője #A Fantázia Birodalma
2022. márc. 20. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha megveszed.
2022. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Antikváriumban is keresheted.
2022. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs belőle e-könyv, úgyhogy valószínűleg sehol. De nagyobb könyvtárakban biztosan megvan.
2022. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy gyerekeknek szánt könyv, meg az előző részeit is nagy fájlmérettel kaptam meg (szóval szkennelt pdf szerintem), leginkább sehol.
2022. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 6. Az álom királynője (2015) és a 7. A tenger boszorkánya (2017) tudtommal csak nyomtatott formátumban érhető el.

A sorozat olaszul 13 részes, magyarul csak hét kötet jelent meg.

2022. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én alapból nem ismerek legálisan semmilyen könyvolvasós oldalt, hiszen vagy megveszed online webáruházban ebookformátumban, vagy megrendeled papíralapon/megveszed a boltban. Senki nem fogja ingyen közzétenni legálisan a művét, amiből jogdíjat szed fel, pénzt. Ha meg mégis látsz valahol egy modern könyvet ingyen olvashatóan letöltés nélkül, na akkor az nem legális, de ha valamilyen, nem könyvesbolti vagy szerzőhöz visszavezethető oldal szed érte pénzt, az sem legális online forrás. A MEK.OSZK (talán ez a neve?) régi klasszikus kötelező olvasmányokat megosztott ingyen, ezeket le is lehet tölteni, de ilyen modern regényeket és minden mást, ami nem kötelező olvasmányok kategóriájába tartozhat, azt nem találod meg. Torrentezni tudod csak, vagy megvenni.
2022. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

#6


A szerzői jog egy idő után lejár, szóval azért vannak olyan oldalak, ahol legálisan lehet ingyen könyvet olvasni/letölteni. Pl én Lovecraft műveit olvastam így.

2022. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A #7 választ kiegészíteném. A szerzői jog a szerző halálát követő 70 év eltelte után veszti érvényét.


Ráadásul külön szerzői jog vonatkozik a fordításra.

2022. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok: Igen hatos, mint írtam, modern könyvet nem lehet legálisan beszerezni, Lovecraft meg nap éppen egy mai szerző. És ahogy 7-8 írta, a szerzői jog a szerző halála után 70 évvel jár csak le, +fordítás, és egyébként utána is az örökösök rendelkezhetnek felette. Külföldön is hasonló ez az intervallum. Lovecraft meg 1937-ben meghalt, tehát elég régen ahhoz, hogy az ő műveit esetlegesen az ember elérhesse legálisan. A Stilton sorozatok írónője pedig még él, szóval nem túl esélyes, hogy legálisan bármit lehessen tőle online olvasni.
2022. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2022. ápr. 21. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!