Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sarah J. Maas Üvegtrón-sorozat...

Sarah J. Maas Üvegtrón-sorozata tényleg abba a 14+os kategóriába esik, ami rá van írva?

Figyelt kérdés
A lányomnak szeretném megvenni, ugyan még nincs 14 (néhány hónap múlva tölti be), de sokkal érettebb fejben a korosztályánál.

2022. márc. 28. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Maximum az első 4 kötet esik abba, de abba is vannak azért durvább dolgok.
2022. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan olvashatja, én is kb annyi idősen kezdtem el.
2022. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Akkor milyen kategóriába tennéd? És mit értesz a durva dolgok alatt?

2022. márc. 29. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3-4 könyv abszolút, az ötödikben már vannak elég durva dolgok: háború, nehéz döntések, véres harcjelenetek, lelkileg is megterhelő, illetve nem túl burkolt szexjelenetek (semmi nincs grafikusan ábrázolva, mint a harcoknál vagy konkrétan kimondva, de megjelenik és nem nehezen kitalálható).

De a stílus és a téma jó, igényes és értékes könyvek szerintem, ha a lányod érett, 14 évesen ezek a dolgok szerintem már rendben vannak. Maximum nyitottabb lesz a világra, és fejlődik a gondolkodása. Azonkívül szórakoztatóak is, sokat lehet tanulni emberi lélekről, kapcsolatokról, szóval én ajánlanám.

De ha nem vagy benne biztos, hogy jó neki, akkor olvass bele, és ha túl durva, akkor ne.

Amúgy ha most kezdi el olvasni az első részt (az simán jó, a harmadik részig nagyon lightos), fokozatosan fog érni vele mint a HP-nál, és mire eljut a durvább részekig, már tudja kezelni és fel fogja dolgozni, idősebb és érettebb lesz.

Vagy mondd neki, hogy szívesen beszélgetsz vele róla, és akkor nincs feszültség benne, plusz egy jó program is kibeszélni.

Remélem, segítettem:)

2022. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon köszönöm!!

Erre voltam kíváncsi, hogy a "durvább tartalom" mennyiben vonatkozik a véres, és mennyire a szexuális tartalomra.

A véres dolgokat úgy gondolom, teljesen jól tudja kezelni, illetve (igazából az apja engedélyével, nem az enyémmel 😂) látott már olyan sorozatot, aminek volt ilyen tartalma is...

Szóval a lényeg, hogy köszönöm szépen mindenkinek ❤️

2022. ápr. 3. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!