Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek A Pál utcai...

Mi a véleményetek A Pál utcai fiúk c. könyvről?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 19:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Én untam. Az ilyesmi fiatalkori kalandokat én megéltem gyerekként, egyáltalán nem értettem, miért olvassak róluk, ha csinálhatom is.
2022. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ramiz ***** válasza:
64%
Egyik kedvenc kötelezőm volt gyerekként. Megdöbbentő volt még akkor a vége miatt, de pont ebben volt a varázsa (a filmes verzió utolsó képsoraival még jobb az élmény). Néha kicsit sok volt Nemecsek, de azt éreztem, mikor először elolvastam, hogy végre valami, ami nem tiniszerelemről és picsogásról szól.
2022. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Pár hülyegyerek valami gyenge háborúsdit játszott a gazdag gyerekek ellen valakinek a telkéért, ahova sose értettem, hogy hogy mehettek be csak úgy. Majd a végén az egyik meg is halt, de nem baj, mert amúgy is felejthető volt az összes szereplő.
2022. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 2. 15:47
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Hú, én nagyon szerettem akkor is, amikor olvasni kellett, meg azóta is, akárhányszor újraolvastam. Szerintem ez egy olyan sztori, ami elvileg 10-11 éves gyerekeknek tetszik, mert róluk/nekik szól, és van mondanivalója, el lehet rajta gondolkodni.


Én egyébként szerettem általában a kötelezőket, de volt pár kivétel:

- Egri csillagok (na, ezt utáltam talán a legjobban, annyira, hogy ez az egy, amit el sem olvastam végig)

- Kőszívű ember fiai

- Kalevala


Nem tudom, miért, de ezeket lányként, abban a korban, amikor olvasni kellett, nem értettem, nem szerettem.


De ezen kívül az összes többet nagyon szerettem, főleg a német irodalmat (nekünk azokat eredetiben kellett olvasni). Szóval, én olvasni nagyon szeretek, nyilván ezért is tetszett nekem a Pál utcai fiúk, de azt gondolom, hogy az egyébként is emészthető hosszúságú, érthető nyelvezetű, pörgősebb, gyereknek is átélhető történet.

2022. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 3. 16:36
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen kötelező, amit magamtól olvastam el gyerekként. Akkor eléggé tetszett, tervezem valamikor újraolvasni.
2022. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!