Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet vegyek szerinte...

Milyen könyvet vegyek szerintetek ?

Figyelt kérdés
Tanulok angolul gimiben és a tanár azt mondta, hogy érdemes lenne megpróbálnom elolvasni egy könyvet. De olyan könyv kellene aminek a szövegkörnyezete nem bonyolult hanem egyszerű de nem is ilyen óvodás szint és nem baj ha ismerem storyt, meg azt mondta ne is 800 oldal legyen elsőre. Szerintetek milyen könyvet lenne érdemes megvenni ? Elsőre nekem a Harry Potter első része ugrott be. Ez jó lehet ilyenre ?

2022. máj. 3. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass arról, amit érdekel, és fütyülj arra amit a Tanár mond.

Mi érdekel? Romantikus történetek? Krimik? Római birodalom története? Második világháborús tankok?


A saját példámat tudom csak mondani, nekem az dobta meg régen az angolom, amikor elkezdtem egyetemen tanulni, és az összes izgalmas új szakirodalom csak angolul volt fönn. Egy szaros B2-m volt össz-vissz, meg egy középfokú érettségim, de az információra viszont szükségem volt. Érdekelt, olvastam, rájöttem mi mit jelent, amire meg nem, ott szótáraztam. Éveket éltem utána külföldön, és most is angol a munkanyelv a multinál, ahol dolgozom, szerintem szépen megtanultam ezzel a módszerrel.

2022. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Például egy olyan könyvet, aminek a "világával" már valamennyire tisztában vagy.

Star Wars könyv pl annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni.

Vagy a Shadowhunters sorozat is egy rakás könyvön alapul.

Vagy az egész Aliens vs predator könyvuniverzum a filmregények kivételével.


Nem 100% feldolgozások, így nem azt olvasod, amit már ismersz, de nem is csak úgy belecsöppensz valamibe, amit azt se tudod, hogy eszik-e vagy isszák. Ráadásul így (szinte) biztos, hogy olyat olvasol, ami tetszik is.



Ha nem fizikailag kell, s az e-book is jó, ha gondolod ki is segíthetlek. :)

2022. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elején egyik könyv olvasása sem lesz sétagalopp. Még az a "szerencse", hogy a kortárs írók nem nagyon tudnak gazdag szókinccsel írni. De olyan B2 fölé mutató szerkezet, mint a

it must have been a trick

vagy

could have been celebrating

...olyan épp a Harry Potterben is van.

Így aztán el kell kezdeni, és átverekedni magadat a kezdeti nehézségeken. Ha több ismeretlen szó lesz, akkor jobban javul a szókincsed.


Lehet, hogy kőgazdag szüleid vannak, de szerintem nem érdemes egy könyvért egy ötezrest kiadni, szinte minden megtalálható a neten.

2022. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

A Harry Potter és társaival az a baj, hogy meg kell gyűrkőznöd a saját belső szókincsével is, amit sehol máshol nem tudsz használni.


Pedig vannak ugye a "klasszikus kötelezőek" mint a Charley és a csokigyár, a Gulliver, vagy a Robinson...

2022. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bookworm

Stage 1-6ig van szintezve.

Könnyített olvasmányok.

2022. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első Harry Potter jó, mert annak elég könnyű még a szövege, a későbbiek összetettebbek.

Ezek a könnyítettek is jók, ahogy az 5-ös írja.

[link]

2022. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Bookworm könnyítettekről igen elítélő véleményem van. Azok olyan se hús se hal dolgok, mert a kilúgozás az azt jelenti, hogy a szerző sajátos stílusát eltünteti, meg kikapja a fele, szerinte érdektelen ballasztot. Így aztán mire jó? Nyelvet gyakorolni, anélkül, hogy megbizsergetné az irodalomért felelős agyi centrumot. Persze, ellenkezőleg meg aki meg nem szeretett olvasni, annak ezek szerint bármelyik jó, tökmindegy ki írta és miről szól, nyelvet gyakorolni tökéletes. :D


Példának okáért, ha belenézünk a klasszikus Elkéstél, Terry! című Chandler-történetbe, akkor az első bekezdés 114 szavából lett 72, és az alábbi egyszerűsítések történtek:

I laid eyes on Terry > I saw Terry

he was plastered to the hairline > he was drunk

He had a young-looking face > He had a young man's face (ezt nem is értem, mitől lenne jobb)

his hair was bone white > his hair was white as snow (ezt sem értem, mitől lenne jobb)

spending too much money in a joint that exists for that purpose and for no other > spending too much money in a place that was there to take your money


Nem ez a kegkedvencebbem Chandlertől, attól függetlenül, ha adsz egy emailcímet mangánban, akkor átküldöm akár az egyszerűsítettet, akár az eredetit akár mindkettőt.

2022. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!