Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van ez az Agatha Christi...

Miért van ez az Agatha Christie könyveknél?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a régebbi kiadások sokkal vékonyabbak, mint az újak. De a Sherlock Holmes könyveknél is feltűnt. Miért van ez? Ugyan az a tartalmuk ettől függetlenül vagy megváltozott? Melyiket érdemes megvenni, kikölcsönözni a könyvtárból?

2022. jún. 11. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem figyeltem eddig Agatha Christie könyveknél, de nem lehet, hogy kisebb a betűtípus és/vagy vékonyabbak a lapok? Sok régi könyvnél feltűnt nekem mindkettő. Manapság gyakran nagyobb betűkkel nyomtatnak vastagabb, ezáltal tartósabb lapokra. Érdemes lehet ezt megnézni, ha egy regényből két különböző kiadás kerül a kezedbe a könyvtárban.
2022. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudják úgy fordítani vagy fogalmazni, hogy lényeges különbség alakulhasson ki. Feltehetőleg a lap vastagsága, borítója, kötése, és mérete az, ami ezt befolyásolja. A betűtípus sem mindegy, meg a betűméret.
2022. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 b1812567 ***** válasza:
100%

A magyar könyvkiadásban (kb. a rendszerváltás óta) az a trend, hogy a kiadók igyekeznek vastagabb köteteket készíteni. Abból kiindulva, hogy azért hajlamosabbak fizetni az emberek, mint egy vékonyka könyvért.

Erre, mint fentebb írták, többféle megoldás van, kezdve a volumenizált (vastagabb) papírtól, a szedéstükör, betűméret, betűköz, stb. variálásáig.

2022. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vastagabb a papír, ezt te is könnyen ellenőrizheted, ha összehasonlítasz két kötetet; egyiken simán átszűrődik a fény, a másikon alig. A régiek emellett némileg kisebb betűtípust és sorközt használnak, s a margók is kisebbek. Már vagy tíz éve lényegében féltégla köteteket adnak, ki de a digitalizált változatokból tudni, hogy nem lettek lényegesen hosszabbak.
2022. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal vastagabb, minőségibb a papír az újabb kiadásokon, és szellőseben is szedik őket azért, hogy azok is könnyebben olvassák, akik nem látnak olyan jól. Meg biztos benne van az is, hogy sokan kb. súlyra gondolják a regény minőségét, és azt hiszik, egy vékony regény nem lehet olyan jó.
2022. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan már korábban válaszoltam és nem vagyok szakértő, de ma már nagy hangsúlyt kap az is, hogy egy könyvnek jó formája legyen, szép legyen. Régen ez nem feltétlenül volt lényeges (a ponyvaregények jutottak eszembe), csak a tartalom számított, a külcsín annyira nem. Emiatt is nagyobbak, nehezebbek talán.
2022. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!