Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent a ragasztott...

Mit jelent a ragasztott papírkötés?

Figyelt kérdés
Az egyik nagy könyvesbolt oldalán megtaláltam azt a könyvet amit kerestem.Viszont a képen nincs rendes képes borítója a könyvnek és az van írva,hogy ragasztott papírkötés.

2022. jún. 20. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Papírkötés az azt jelenti hogy puha karton. Van ugye a kemény is ami egy merev tábla.

A ragasztott pedig hogy ragasztott, nem tudom mit kell ezen magyarázni, mert van az ilyen varrott is vagy hogy mondjam, ami ilyen cérnaszerű dolog tart.

2022. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"könyvtest


A könyvtest lehet ragasztott illetve fűzött. A ragasztás is két féle módon történhet, melegragasztóval, mely hőre olvadó műgyantával köti össze a lapra vágott könyvet. Előnye, hogy különböző felületkezelt papírokat is megragaszt. Hátránya, hogy szilárd, nehezebben nyitható egyenes gerincű könyvet ad. Az utólagos gerinc gömbölyítés egy idő múlva a ragasztó zsugorodása miatt kiegyenesedik. Évtizedes távlatban a ragasztó törékeny lesz, a könyv lapokra eshet. További hibalehetőség , hogy a toneres digitális nyomat – amennyiben a gerinchez is befut – melegre a festék olvad és hozzáragad a következő laphoz. Lapozáskor feltépődik.

A hideg ragasztóval, legyezősített ragasztással készült könyvtest szebben nyílik. A technológia lényege, hogy a lapravágott könyvet gerincnél gondosan kiütve egy szorítóba téve úgy, hogy a gerinc 3-4 cm-t kilóg, gerincével felfelé fordítva a lapokat legyezőszerűen elcsúsztatjuk mindkét irányba és folyékony ragasztóval megkenjük, majd ismét egyenesbe állítva papírt vagy szitaszövetet (gázsit) ragasztunk a gerincre. A műnyomó jellegű, felületkezelt papírokat nem lehet tartósan ezzel megragasztani, mert a ragasztó nem szívódik bele a papírba.


Legszebb a hagyományos cérnafűzésű könyv. Készülhet kézi vagy gépi fűzéssel. A íveket tűvel, cérnával egymáshoz fűzzük."

2022. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták, puhatáblás. Ragasztásilag pedig így néz ki: [link]


Kb. ez a leggyakoribb forma, amivel a mai tömeggyártású könyveknél lát az ember.

2022. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már megválaszolták, csak annyit tennék hozzá, hogy a ragasztott kötésű iskolai tankönyveim nem bírtak ki egy félévet sem soha, lapjaira estek. Szerintem ilyen kiadásban max. olyan könyvet (leginkább regényt, nem tankönyvet) érdemes venni, amit egyszer elolvasol, esetleg pár év múlva újra, de nem napi-heti szinten forgatod.
2022. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!