Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Minden érdekel, ami fantasy, de igényes és lehetőleg egyedi, vagy posztapokaliptikus esetleg utópisztikus, vagy olyan amin sírni lehet (régen könnyeztem már meg egy jó könyvet)

Mostanában kezdtem újra olvasni és nem tudom, mi az, amit manapság érdemes megvenni a libriben :D

Tizenévesen ezek tetszettek nagyon: Az éhezők viadala trilógia, A beavatott trilógia a kiegészítő könyvvel, valamint A fiúknak, akiket valaha szerettem trilógia se volt rossz.

A libriben most volt 1+1 akció, megvettem A 100 első kötetét és a Veled minden hely ragyogót, az előbbi kicsit eseménytelen volt, de tervben van a másik 3 kötet is, az utóbbit még olvasom, de annyira nem fogott meg az első 100 oldal

Nagyon várom az ajánlásaitok és előre is köszönök minden vàlaszt! :)



2022. jún. 30. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Könyvvásárlás helyett inkább javaslom a helyi könyvtár felkeresését, mivel sokkal nagyobb a kínálata, mint egy könyvesboltnak, olcsóbb (mivel egy könyv ma már minimum 3-4 ezer forint, a beiratkozási díj olcsóbb) és azért az összegért egy évig bármennyi könyvet ki tudsz venni.


Amit ajánlani tudok: Caraval, A boszorkányok elveszett könyve, A varázslók

2022. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Első, ezt senki nem kérdezte. Nyilván vannak a könyvtáraknak előnyei, de hátrányai is. Én konkrét könyveket szoktam keresni, könyvtáraknál meg vagy bent van, vagy nincs. Lehet, hogy a könyvek száma nagyobb, de egyrészt könyv és könyv között is van különbség, másrészt lutri, hogy kivették-e már azt, amit keresek.

Másrészt ott van az is, hogy X időn belül vissza kell vinni. Aki hangulat olvasó, annak ez hatalmas hátrány.


Lev Grossmantől az A varázslók sorozatot én is szeretem, de az eléggé megosztó. Van aki szereti, van aki utálja.


Ha lehet angol, akkor Lonely Castle in the Mirror, Mizuki Tsujimura az író. Szóval eredetileg japán, de van angol fordítás, magyar tudtommal nincs. Na, ezen én sokat bőgtem.


Neil Gaimantől A temető könyve. Fantasy és (nekem) sírós.


Jim Butcher Dresden akták sorozata is fantasy, baromi hosszú, vannak sírós pillanatok, de szerintem odáig még nem ért el a magyar fordítás, ahol TÉNYLEG nagyon kibukik általában mindenki (a Changes című rész, a 12-es).


Mondjuk nekem ez a sírás dolog olyan, hogy a manipulatívan, direkt "síratós" dolgokat általában utálom, pl. John Green a rémálmom. Viszont "normaál" könyvekben vannak olyan pillanatok, amik nagyon be tudnak találni.

2022. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

"Én konkrét könyveket szoktam keresni, könyvtáraknál meg vagy bent van, vagy nincs....másrészt lutri, hogy kivették-e már azt, amit keresek."

Előjegyzésről hallottál már? Ha valami nincs bent, előjegyezteted, és mikor rád kerül a sor, akkor megkapod a kert könyvet.


"Másrészt ott van az is, hogy X időn belül vissza kell vinni."

2-3-szor simán lehet egy könyvet hosszabbítani, feltéve, ha nem keresik az adott könyvet.


Sőt, ha van kérésed és még nincs meg az a könyv, azt megveszik neked, vagy átkérik egy másik könyvtárból.


De felőlem költs több ezret könyvekre, aminek az ára ennek is folyamatosan megy felfelé, a te dolgod. És mit csinálsz azokkal, amiket már megvettél? Van még hely a lakásodban?

2022. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem a te dolgod az én anyagi helyzetem és hogy hogyan szerzem be a könyveimet. Megjegyzem, én az ebookot szeretem, de ez megint csak irreleváns.


Mégegyszer elmondom a kedvedért, hogy megértsd (bár nem fűzök nagy reményeket hozzá): aki hangulat olvasó, annak nem jó heteket várni, meg csak akkor hosszabbítani, ha épp senki más nem vár. Ezen mit nem lehet megérteni?

2022. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

-Sarah J. Maas:Üvegtrón sorozat (démonok, tündék, boszorkányok, alakváltók, orgyilkosok, talpraesett női főszereplő, elképesztő romantikus szálak)→kedvencem<3

-Marie Lu:Legend trilógia

-Michelle Hodkin:Mara Dyer eszmése trilógia (nagyon beteg)

-Daughter of the pirate King

Hoppá, ezek mind romantikusak IS voltak😅

2022. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dan Wells - Részlegesek trilógia
2022. júl. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Posztapokaliptikus és igényes pl. Robert Merle-Malevil.
2022. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

#2 és #4!

"Aki hangulat olvasó"....Ezen mit nem lehet megérteni?"


Mióta két ágú vagyok, ezt a kifejezést, hogy "hangulat olvasó", még nem hallottam, és elég nagy fejtörést okozott most nekem, vajon mit is jelenthet ez? Első körben a helyesírás szabályai szerint maga a kifejezés egybeírandó lenne, azonban ilyen szó nem létezik, tehát nem tudjuk mit is akar kifejezni. Háttérből érezzük, azt szeretnéd elmondani, hogy amikor amilyen hangulatod van, az akkori hangulatodhoz illőnek vélt, vagy általad előnyben részesített könyvet veszed a kezedbe, és azt olvasod addig, ameddig az éppen aktuális "hangulatodban" vagy.

Rossz gondolat, rossz gyakorlat!

Egy könyv cselekménye, történetfűzése, az író stílusa vagy érdekel és tetszik, ez esetben az A-tól a Z-ig végigolvassuk, tartson bármilyen időintervallumon keresztül. Bármely ellenkező esetben felesleges időpazarlás az olvasásra fordított idő.

Fenti megállapításom alól kivétel lehet pl. egy, a tanulmányainkhoz használt és szükséges szakirodalmi könyv.


Bocsánat az OFF-ért.

2022. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!