Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem találok a wattpaden...

Miért nem találok a wattpaden igényes történeteket?

Figyelt kérdés

Bevallom, én még a merengőn szocializálódtam, ott olvastam először fanficeket, eredeti történeteket és persze ott is voltak egyszerűbbek, de azért alkalomról alkalomra bele lehetett futni olyan történetekbe, amik karcolgatták a ponyvák felső határát. Viszont a merengő egy ideje egyre kevésbé aktív, egyre kevesebb az új történet és még kevesebb az olyan, amit valószínűleg végig is visz a szerző.


De ennyit a merengőről, dióhéjban elég annyi, hogy olyan platformot kerestem, ami aktívabb és nagyjából képes egy középszerű merengős fanfiction olvasásélményét nyújtani. Szóval így tapasztaltam, hogy a wattpad az egyetlen aktívabb írói oldal, viszont azok a történetek, amiket találtam egyszerűen siralmasak.


Pedig nincsenek nagy elvárásaim, ha az Alkonyatnál eggyel komplexebb a történet és a nyelvezet, akkor máris imádom, ha van bármi eredeti ötlet és a szövegkörnyezetből kiderül, hogy hol, ki mit és miért csinál, végigolvasom. Szóval tényleg nem vagyok válogatós.


A wattpaden azonban ennek nyomát se tapasztaltam, a legtöbb történetben előfordul, hogy még az alany-állítmány egyeztetése se sikerül. A leíró részek teljes hiánya kissé túl sokat bíz az olvasói fantáziára, így egyes történetek nagyjából egyformán játszódhatnának a Tatuinon vagy a Roxfortban. A szövegkohéziós elemek olyanok, mintha a google translate dobta volna össze. A szereplők legfontosabb jellemvonása - jobb esetben - a hajszínük, de a személyes kedvencem, amikor még ezzel sem fárad a szerző, egyszerűen a [A TE HAJSZÍNED] pszeudo-posztmodern írói eszközzel oldja ezt meg. Komolyan elhiszem, hogy van igény arra, hogy egyes olvasók beleképzeljék magukat Harry Sytles (nem tudom mi felel meg most a One directionnek, de helyettesítsd be kérlek, bocsi, öreg vagyok) szerelmének a helyére, de nem létezik, hogy ez a leggyakoribb olvasói igény.

Arról, hogy mennyire sablonosak a karakterek már szót sem ejtek, mivel egyébként engem ez nem zavar kifejezetten, tényleg nem várok eget rengető sztorit (élek-halok a barátból ellenség vagy a tiltott szerelem sztorikért, amik lássuk be a legnagyobb klisék), de amikor még a legegyszerűbb dialógus is ezerszer életszerűtlenebb, mint egy Budapest éjjel-nappalos párbeszéd, akkor tényleg végképp feladom.


Szóval kérlek, ha te is hasonló olvasói igényekkel keresel történeteket ajánlj nekem párat, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a merengő (aktivitás szempontjából) jogos utódja csak ennyit tud kínálni. Szinte bármilyen fandom jöhet, lehet eredeti is, csak legalább egy fokkal legyen magasabb az írói igényessége, mint egy joy magazin cikknek.



2022. júl. 2. 01:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
A wattpad sajnos ilyen, százból egy író igényes arra amit csinál- és a hulladéknak van nagy olvasottsága. A legócskább alatt is áhítatozik valaki, hogy hú de istenkirály az író.
2022. júl. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ez már csak ilyen. Esetleg Facebook csoportban találsz párat. Ha érdekel egy romantikus fantasy (főként vámpírok), akkor küldhetek át egy linket. Habár most átírás alatt van, de folytatva lesz.
2022. júl. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Szia.


Én most ezeket kezdtem el olvasni, és eddig mind nagyon tetszik.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2022. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

A Wattpad-en szerintem 10 éves szerelmetes kislányok írnak kvázi saját álomtörténeteket.


Olvass inkább angolul, sokkal nagyobb és igényesebb a választék: AO3 és fanfiction.net.

2022. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól tudom, Merengőn leellenőrzik előbb a történeteket, Wattpaden viszont bárki írhat. Rengetegen vannak, akik csak kezdő írók, vagy csak trendből írnak. Vannak azért jó könyvek, de eltűnnek az igénytelenek között.
2022. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem is ez van. Met wattpaden igenis vannak jó történetek, és fanficek, csak annyi a szar igénytelen írás, hogy nagyon nehéz megtalálni. Belinkelek ide párat, ezek szerintem mnd igényes, jól megírt történetek/fanficek.


[link]

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Azért Merengőn is csak a helyesírást nézik, a történetet nem. Van fent pl egy szexháziállatos mocsok pl, amit nem értem, miért engedtek ki, miközben nálam egy depressziós karakter gyógyulástörténetét alig akarták kiengedni, mert "triggerelhet másokat".


Én mindhárom oldalon fent voltam (Ao3 a harmadik), és mondhat bárki bármit a Wattpadról, azon a helyen kapnak tényleg normális véleményeket az írók. Ao3-n szinte csak fanolnak az olvasók, Merengőn pedig azt vettem észre, mintha "komment" gyanánt csak összefoglalnák az emberek, miket tartalmaznak a fejezetek, mert az emberek sokszor előbb véleményekre lesznek rá, és így elég azt látniuk a teljes sztori helyett. Lehet, csak nekem volt ez a tapasztalatom, de amikor Wattpadon rendesen kifejtett véleményeket kaptam, Merengőn viszont csak szóról szóra leírták, mi történt zanzásítva a fejezetben, nem tudtam másra gondolni. Plusz az ottani "minden fejezetnek muszáj legalább 2000 szavasnak lennie" szabálytól is herótot kaptam, mert nekem sok prológusom és epilógusom nem éri el ezt a számot, és triggerelte az OCD-met, hogy időnként egyben kellett volna feltennem 2 fejezetet, ezzel meg sokszor azonnal lelőttem a cliffhangert egyik másik fejezet végén. Nekem ezek a tapasztalatok teljesen elvették a kedvem a Merengőn való publikálástól...

2022. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

[link]

Saját alkotásom. Próbáltam elkerülni a szokásos kliséket, és dinamikusabbra alkotni a cselekményt, emellett a helyesírásra és a fogalmazásmódra is nagy hangsúlyt fektettem. Ha van kedved, nézz bele.

2022. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
" mondhat bárki bármit a Wattpadról, azon a helyen kapnak tényleg normális véleményeket az írók." Ezzel erőteljesen vitáznék. a jellemző a "dejó folytiiit"
2022. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

#9:


Én ilyet sosem kaptam. Minden komment, amit írnak nekem a fejezetek végére, hosszú kifejtés, mi tetszett nekik, min kellene esetleg javítanom. A "fojtiii" kommentek olyan sztorik alatt vannak, amikhez "illenek", és általában 11 éves kislányok hagyják, de az igényes történetek alatt normális kommentek vannak. Nálam eddig csak barátoktól poénból került elő egy-egy ilyen. De őszintén már a minőségből bukó történeteknél is inkább jellemzőek a "nagyon tetszik, várom a folytatást" kommentek, a "fojtiii" már rég kihalt.

2022. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!