Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem találok a wattpaden...

Miért nem találok a wattpaden igényes történeteket?

Figyelt kérdés

Bevallom, én még a merengőn szocializálódtam, ott olvastam először fanficeket, eredeti történeteket és persze ott is voltak egyszerűbbek, de azért alkalomról alkalomra bele lehetett futni olyan történetekbe, amik karcolgatták a ponyvák felső határát. Viszont a merengő egy ideje egyre kevésbé aktív, egyre kevesebb az új történet és még kevesebb az olyan, amit valószínűleg végig is visz a szerző.


De ennyit a merengőről, dióhéjban elég annyi, hogy olyan platformot kerestem, ami aktívabb és nagyjából képes egy középszerű merengős fanfiction olvasásélményét nyújtani. Szóval így tapasztaltam, hogy a wattpad az egyetlen aktívabb írói oldal, viszont azok a történetek, amiket találtam egyszerűen siralmasak.


Pedig nincsenek nagy elvárásaim, ha az Alkonyatnál eggyel komplexebb a történet és a nyelvezet, akkor máris imádom, ha van bármi eredeti ötlet és a szövegkörnyezetből kiderül, hogy hol, ki mit és miért csinál, végigolvasom. Szóval tényleg nem vagyok válogatós.


A wattpaden azonban ennek nyomát se tapasztaltam, a legtöbb történetben előfordul, hogy még az alany-állítmány egyeztetése se sikerül. A leíró részek teljes hiánya kissé túl sokat bíz az olvasói fantáziára, így egyes történetek nagyjából egyformán játszódhatnának a Tatuinon vagy a Roxfortban. A szövegkohéziós elemek olyanok, mintha a google translate dobta volna össze. A szereplők legfontosabb jellemvonása - jobb esetben - a hajszínük, de a személyes kedvencem, amikor még ezzel sem fárad a szerző, egyszerűen a [A TE HAJSZÍNED] pszeudo-posztmodern írói eszközzel oldja ezt meg. Komolyan elhiszem, hogy van igény arra, hogy egyes olvasók beleképzeljék magukat Harry Sytles (nem tudom mi felel meg most a One directionnek, de helyettesítsd be kérlek, bocsi, öreg vagyok) szerelmének a helyére, de nem létezik, hogy ez a leggyakoribb olvasói igény.

Arról, hogy mennyire sablonosak a karakterek már szót sem ejtek, mivel egyébként engem ez nem zavar kifejezetten, tényleg nem várok eget rengető sztorit (élek-halok a barátból ellenség vagy a tiltott szerelem sztorikért, amik lássuk be a legnagyobb klisék), de amikor még a legegyszerűbb dialógus is ezerszer életszerűtlenebb, mint egy Budapest éjjel-nappalos párbeszéd, akkor tényleg végképp feladom.


Szóval kérlek, ha te is hasonló olvasói igényekkel keresel történeteket ajánlj nekem párat, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a merengő (aktivitás szempontjából) jogos utódja csak ennyit tud kínálni. Szinte bármilyen fandom jöhet, lehet eredeti is, csak legalább egy fokkal legyen magasabb az írói igényessége, mint egy joy magazin cikknek.



2022. júl. 2. 01:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Akkor te vagy a kivétel. Csak nézd meg akármelyik random sztori alatt a kommenteket. Kerestem neked egyet, kapásból: "nekem tecik de majdnem el sirtam magam egy hét évesz gyereket bántani" "még még még" "szüper volt" "jaj nkm nagyin tetszett" "tényleg fel van vágva a lány velve (nem szó szerint" És harminc ilyenre jut négy ami többet ír mint két mondat. Hozzátenném hogy a sztori amiért ilyen lelkesen, totál zéró helyesírással rajonganak, egy logikátlan kliséhalom. Ami a merengőt illeti: ott legalább szűrik a hulladék kilencvenöt százalékát, a wattpadra meg minden feljut. Ha akarod, a sztorit is berakhatom, de semmit se vesztesz vele ha nem olvasod? annyira.... Ha finom akarok lenni, azt mondom gagyi, bugyuta.
2022. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát én megmondom nektek az őszintét egyik weboldal se a legigényesebb emberekkel van felruházva. Mondjuk azt hogy a Wattpad meg a Merengő elég sok mindenben hasonlítanak tehát nem éri meg ilyesmin veszekedni.
2022. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 12-sel.

És azért azt se felejtsük el, hogy a Wattpad algoritmusa nagyon rossz. Általában azokat a történeteket dobja fel elsőként, amit a 11-es írt példaként.

Szóval a véleményem az, hogy aki akar az találni fog jó történetet, mert nem minden a nézettség és a csillag szám.

2022. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Hát, én írok és olvasok a wattpadon, és néha csodálkozok, hogy egy teli helyesírással, random itt-ott cselekedetekkel teli könyvön hogy lehet több megtekintés, mint egy igényes, jól kifejtett, érdekes sztorival megáldott könyvön? Értem én, hogy néha jobb egy “könnyedebb” történetet olvasni, de azért egy teli hibával való könyv ne legyen már olyan hű de jó, hogy annyi embernek bejöjjön.
2022. júl. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Anno megpróbáltam a Wattpadet, de annyira elképedtem attól, ami ott folyik, hogy ott is hagytam.

Az egy dolog, hogy nyilván mind amatőr írók vagyunk, és nem profik, ami egyértelműen látszik is. De! Azért kellene legyen egy határ, legalább az alap helyesírási dolgok, vagy az alany-állítmány egyeztetése... És ténylegesen az van, hogy a legrosszabb "sztorik" (már, ha lehet így nevezni, mert számomra inkább kislányok álmodozó naplójának tűnnek ezek) kapják a legtöbb kommentet.

2022. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is tevékenykedem a platformon, igényesebb tartalmak főleg könyv fandomokban vannak. Meg a vicckönyvek tudnak még jók lenni. Sajnos tényleg nehéz jó művet kifogni
2022. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Halihó :)

Én is Meris vagyok, de már egy ideje rendszeres járok Wattpadre, nagyon sok igényes történet van, csak tudni kell, hogy hol keresd.

Első körben tudom ajánlani a Wattpadosok facebook csoportot, ott aztán sok jó történetet találsz. A másik módszer, hogy igényes írók olvasólistáján nézel körbe, általában ott is igényes történetek vannak.


Itt van pár ajánlás:

(Persze még rengeteg jó történet van, de ezeket olvastam, így tudom ajánlani.)

Galamb és farkas: [link]

Először sokáig kerültem a téma miatt, de tényleg nagyon szépen és élethűen nyúl hozzá, plusz szépen fogalmaz.

Gránitszív: [link]

Nász ajándékba: [link]

Férjem, szeretőm: [link]

Csontok a víz alatt: [link]

Sólyomtollas veszedelem: [link]

Illetve innen az olvasólistákról tudsz válogatni: [link]

2022. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én most olvasok egy krimit, ami még ugyan nincsen befejezve, de nagyon igényes az írás, ki vannak dolgozva a karakterek, meg maga a történet is, imádom <3

[link]

2022. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a Wattpad-ot majdnem ott adtam fel, amikor az adott téma legjobbra értékelt írásait néztem végig, gondolván hátha itt lesznek a jó írások.... Hát NEM. Volt olyan amikor konkrétan bekönnyeztem már a prológustól, annyira rettenet volt. Írni akartam a lánynak, hogy pontosítson mert akkora baromságot ír, hogy az nemigaz. Orvos volt a karakter és ha jól vettem ki akkor idegsebészt akart kihozni (valami szívnek és idegeknek kinevezett speciális vezetője volt a pontos meghatározás). Nyilván nem kell elvégezni az orvosit, hogy egy doktornő legyen a főszereplőd, de valami minimális utánajárást légyszíves... -ja, nyilván a nyelvtan az szintén sehol nem volt.
2022. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Nem egyszer futottam bele hogy a top egy gyakorlatilag olvashatatlan helyesírású, abszolút logikátlan vacak volt. És ha megírod mi a bajod- nem kötekedve, tényszerűen- akkor le vagy hurrogva hogy ugyan már, ez ígéretes...
2022. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!