Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az baj, ha egy főszereplő...

Az baj, ha egy főszereplő csak nagyjából a tizedik fejezetben jelenik meg?

Figyelt kérdés
Írok egy történetet, amiben a második főszereplőnek a tizedik fejezetben lesz csak először szerepe. Igazából nem olyan hosszúak a fejezetek(2000 szó alatt😅), de hamarabb nem tudott volna megjelenni, mivel többnyire egy szereplő szemszögéből írom, előtte nem találkozhattak, mivel teljesen máshol élnek. (Egyébként ez egy fantasy story, és a két szereplő csak barát lesz; csak azért írom ide, mert utólag elolvasva nekem más lett a benyomásom, bár tudom, ez lényegtelen😅.)

2022. júl. 4. 23:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem baj.
2022. júl. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Benne van a nevében, hogy főszereplő, vagyis ha a 10. fejezetben jelenik csak meg, akkor legalább 25-30 fejezetnek kellene lennie, hogy tényleg róla szóljon. Ha ennél hosszabb lesz, akkor nem gond.
2022. júl. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Megjelenhet hamarabb is csak a másik helyszínre kell váltani. Attól nem kell hamarabb találkozniuk. Párhuzamosan is szerepelhetnek.


Így nem lesz főszereplő, a másik végig szerepel, emez csak a 10.fejezettől. Mellékszereplőt csinálsz belőle.

2022. júl. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Paradox. Akkor nem ő a főszereplő, vagy egyszerűen több főszereplője van a regénynek. Viszont itt is ügyelni kellene a kiegyensúlyozottságra, tehát ha először Béla történetét olvassuk 10 fejezeten át, aztán hirtelen átváltunk Karcsira, és nála is maradunk, akkor jó indok kell a nézőpontváltásra, és nem árt, ha ugyanazt a történetet folytatjuk, csak másik szemszögből. Ugyanis ha törés lesz a történetben, akkor az az írói ígéret megszegése, és az olvasók minimum roppant csalódottak lesznek. Ha törés lesz a dramaturgiai ívben tőle, akkor szétesik a regény. Ráadásul ha nincs jelen Karcsi az első tíz fejezetben, de maga a történet esszenciáját képviselik a karakterek (és azért zsánerirodalomban szerintem ez így van), akkor nehéz elképzelni, hogy az olvasók rugalmasan állnának hozzá, hogy eddig itt volt a Béla, akit megkedveltünk, és a sztori harmadánál lecseréltük.
2022. júl. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Tehát tíz fejezetig semmi szerepe? Akkor az nem főszereplő.
2022. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Valószínűleg rosszul fogalmaztam. Ő inkább a legfontosabb mellékszereplő.
2022. júl. 7. 15:55
 7/21 anonim ***** válasza:
Úgy már más. Mondjuk kicsit későn tűnik fel.
2022. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg egészen más a szerzői szándék, de halkan jegyzem meg, hogy Édes Anna a 6. fejezetben (össz. 20 fejezet) jelenik meg címszereplőként a regényben :))


Tanulság: egy regényben működhet bármi, akár még a történet első harmadát is kihagyhatja a főszereplőd, de annak legyen célja, ne csak azért mert nem tudtad máshogy megoldani. Vagy ne legyen célja, fogalmam sincs, sosem írtam még regényt...:D de jó sokat olvastam és az eddigiek alapján engem mindig azok a történetek nyűgöztek le igazán, amik át tudták lépni a regény konvencionális határait és legalább egyvalamiben meg tudtak döbbenteni, mert így szerény olvasóként azt feltételezhettem, hogy az írónak valami célja volt ezzel a szabályszegéssel (pedig lehet, hogy ugyanúgy volt, mint te, csak nem tudta máshogy megoldani).

Amúgy meg annyi egy kaptafára készült, szinte futószalagon másolt fantasy van, könyörgöm, ha írsz legalább egy valamiben térj el, legyél különböző, mert nem baj ha nem működik, az a baj ha egy újabb gyenge Gyűrűk ura próbálkozás kerül a polcokra. Szóval lelkes fantasy rajongóként kérlek, légy eredeti, hagyd csak a főszereplődet a 10. fejezetre!

2022. júl. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%
" mert nem baj ha nem működik" Dehogynem. Ez az egyetlen ami nem oké egy történetnél.
2022. júl. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9 jogos, idézőjelbe kellett volna tennem. De igazából az egészet tehettem volna idézőjelbe, vagy szerinted tényleg itt fogunk érdemi vitát folytatni regénystruktúrákról?


Kérdező!

Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy mivel a magad szórakoztatására írsz, feltehetőleg valamelyik internetes platform lesz az egyetlen kritikusod és ők elég csélcsap véleményt mondanak úgyis, abból aztán lehetetlen kihámozni, hogy mennyire jogos a dicsőítés vagy az elmarasztalás, melyik tanácsot érdemes megfogadni. Szóval átfogalmazom: írj a magad szórakoztatására, kísérletezz, írj úgy, ahogy szeretnél, leld örömödet benne, mert ez az egyetlen ami számít. Aztán majd ha ez megvan lehet azzal foglalkozni, hogy minden "működjön."

2022. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!