Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a regénye...

Mondanátok véleményt a regényemről?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, egyszer már kiírtam ezt a kérdést, de most másfajta véleményekre lenne szükségem.


Elhatároztam, hogy majd szeretném megpróbálni kiadatni, és érdekel, miben fejlődhetne még a szöveg, a történet, a karakterek. Eddig erre a munkámra vagyok a legbüszkébb, és most először érzem azt, hogy juthatok vele valahova, de persze tudom, hogy még mindig van, amin fejleszthetnék.


[link]


(Csak azt hagyjuk ki kérlek, hogy "minek vannak montázsok az elején", köszönöm)



2022. júl. 13. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
naon kircsi! folytit!!!
2022. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most miért kell trollkodni?
2022. júl. 14. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Bocs de nem én kezdtem a trollkodást, odadúrsz egy csomó 12-13 évesekre jellemző ciki montázst, de elvárod hogy belelássunk egy kiadni való könyvet.
2022. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Wattpadon fontos az eye candy, mivel a borító piciben, rossz felbontásban szerepel, plusz így előre be lehet lengetni a történetet, hogy már azelőtt megfogd az emberek figyelmét, hogy kitennéd az első fejezetet. Kiadásban nyilván nem lesznek ott, itt viszont sokat dob az olvasók bevonzásába, hogy előre kapnak némi ízelítőt, milyenek lesznek a karakterek, mert sokan se a tageket, se a fülszöveget nem olvassák végig. Így viszont már az első fejezetet is sokan várták nálam, előre bebiztosítottam magamnak 20 olvasót, a későbbi hirdetéseimmel pedig még többen jöttek.


Én ezt marketing célra használom, és szerintem semmiben sem változtat a regénye minőségén, elvégre nem a leírások helyett tettem ki. Pont azért kerültek külön "fejezetbe", hogy akinek ez nem gyerebe, az átugorhassa.


Azért örültem volna, ha 12-13 évesekre jellemző trollkodás helyett a szöveget is elolvastad volna.

2022. júl. 15. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Én elolvastam pár bekezdést. Ennyit bírtam sajnos.

A nyelvi szint elég hullámzó, nagyon sok helyen erőltetett, ami megakaszt az olvasásban (pl. "Még több vér áramlott az arcomba" -> így senki sem beszél, ez E/1 narrációban kifejezetten probléma.

"...rengeteg lehetőséget láttam, amiket meg akartam örökíteni" -> ennek pedig például értelme sincs, hiszen a lehetőséget nem lehet megörökíteni.


Iszonyatosan túlírt a szöveg, minden hétköznapi, jelentéktelen mozzanat le van írva, amivel már az első pár sorban elvette a kedvem a folytatástól. (pl. senkit nem érdekel, hány centinként vannak csipeszek, vagy hogy a fehér csempéről törölgeti le a paprikát). A leírások kicsit zavarosan következnek, pl. miért az az első gondolata a főhősnek, ahogy belép a szobájába, hogy leírja ilyen részletességgel a falat, amit amúgy már 3 éve bámul? Nem indokolja semmi. Életszerűtlen.



Az elején nincsenek horgok, így nincs, ami miatt tovább akarjam olvasni.

Nekem kissé zavaró a setting, mert nem tudom eldönteni, hogy hol is akar ez játszódni. Több angolszász név is említésre kerül, de a közeg magyar. Persze, lehet, hogy becenevek, de furcsán hat már több angolszász becenév magyar környezetben a történet leges legelején.


Még annyi szemet szúrt, hogy a fülszövegben szerepel egy olyan mondat, hogy "Első látásra bárki elviselhetetlennek mondaná az életét..."- egyáltalán nem értem, hogy miért kéne elviselhetetlennek látnia a fülszöveg előző sorai alapján. Az, hogy elhagyta a barátnője, önmagában nagyon kevés ok erre és iszonyúan melodrámai, ami még egy nagyobb kamasznak is sok lenne szerintem. A munkamániás anya szintén kevés, az, hogy az öccse nem szól hozzá, nem tűnik nagy gondnak. A betegsége meg inkább a "not great, not terrible" kategória.

2022. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Ennél a sornál álltam meg először: "Erős, független nő vagyok!". Senki sem beszél így magáról, értelmes ember biztos nem. Tovább olvastam azért, de a #5-ös leírt mindent, amit írtam volna, de kiegészíteném annyival, hogy próbálj meg E/3-ban írni, mert az E/1 kevés embernek megy, és tőled nagyon nem hat természetesnek.
2022. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!