Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írói blogot létrehoz...

Szeretnék írói blogot létrehozni. Valaki tud tippeket adni?

Figyelt kérdés
Először is bocsánat, ha rossz kategória. A lényeg, hogy nagyon régóta kreálok történeteket, bár papírra még nem sokat vetettem. Viszont most, hogy végre az életem tanulás és munka szempontjából helyrejött, nincs többé semmi, amit az írás elé kellene helyeznem, szeretnék végre a hobbimra koncentrálni, az álmomra. Kiadókkal viszont nem szeretnék bajlódni, a legtöbb pályázat meg bunda. Így egy írói blog létrehozásán gondolkodom. Melyik a legjobb ingyenes blog honlap, vagy nem túl drága, amin létrehozhatom? Egyáltalán van értelme, olvasnak még az emberek irodalmi blogokat? Közösségi oldalakon való reklámozás nem opció, művésznevet használok és nem akarom, hogy az ismerőseim tudják, hogy írok.

2022. júl. 18. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Manapság az emberek már nem nagyon olvasnak blogot. Sokszor előbb kell ismerni az adott személyt, hogy érdekeljen, és mégnézd, a blogján mit ír.


Szerintem érdemesebb történetmegosztó oldalakon próbálkozni, pl. Merengő, Wattpad, polc.eu, stb.


De emellett persze blogon is lehet publikálni, és ha kiraksz valamit, hírdesd, ahol tudod, pl. író/olvasós Facebook-csoportban.

2022. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont ettől tartottam amúgy, hogy már nem olvasnak az emberek. 10 évvel ezelőtt még mehetett volna a blog.
2022. júl. 18. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, én alapból szeretek olvasni, és van pár blog, amit a mai napig aktívan követek.
2022. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Anna0806 ***** válasza:
100%
Attól függ, nekem vannak kimondottan kedvenc blogjaim amiket napi rendszerességgel olvasok. És ha jó a történet simán előfordulhat, hogy akár le is ragadok egy-egy ilyen internetes oldalon. Wattpadon is vannak jó sztorik. Miért ne lehetne akár ez is jó. És ha esetleg belevágsz kérlek dobj valami elérhetőséget a bloghoz. Kíváncsi vagyok 😊
2022. júl. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
A blogok ~15 éve voltak felkapottak. Inkább tedd fel egy wattpad, merengő (vagy angolul fictionpress stb) oldalra, és oda tereld az olvasókat. Természetesen bárhogyan is publikálsz, kell népszerűsítsd, hogy az emberek rátaláljanak és elolvassák (csoportok stb).
2022. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :) Természetesen majd megosztom veletek, ha elkészül.:)
2022. júl. 19. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Ma már nem ANNYIRA népszerűek a blogok, mint régen. De ettől még relative sokan és sokat olvasnak. Nekem van olyan blogom, amit több ezren olvasnak havonta. Ez persze nem olyan sok, főleg hogy tíz-húszezres olvasottsága is volt évekkel ezelőtt. Viszont ahhoz képest nem rossz eredmény, hogy évek óta nincs rajta semmi új, mert már nem foglalkozom vele. Meg olyan blogom is van, amit senki nem olvas akkor se, ha folyamatosan frissül. Meg a kettő között minden más átmenet is létezik.


Nem az a kérdés, hogy blogolsz, vagy sem, hanem hogy mit és hogyan csinálsz a bloggal. Mennyire és kinek érdekes, amit írsz, hogyan oldod meg, hogy azok megnyissák, akiket érdekelhet.

Ehhez bizony - legalább valamennyire - közösséget, közönséget kell építened. A közösség építésnek meg az a legjobb alapja, akiket már eleve ismersz.

Olyanok, akiket nem ismersz, sokkal nehezebb elérned és őket sokkal kevésbé fogja érdekelni egy ismeretlen önjelölt író munkássága. Az ismerőseid legalább miattad esélyes, hogy megnyitják. Ők se fogják sokat/rendszeresen olvasni, ha nem érdekli őket, de még mindig nagyobb eséllyel eléred őket, mint másokat.

Érdemes legalább néhány ismerősnek ajánlani, akar úgy is, hogy nem árulod el, hogy te csinálod, csak megosztod, általad talált érdekességként, hogy “nekem tetszik, olvassátok el ti is”. De így pont azt a személyes kötődést veszíted el, ami miatt ők motiváltak lennének rajongódként viselkedni, hirdetni, megosztani, terjeszteni. Mert téged szeretnek, támogatnak, segíteni akarnak. Ha ezt kivonod a történetből, akkor az írásaidnak, a blogos kivitelének kell meggyőznie az embereket, hogy el akarják olvasni és maguktól is terjeszteni akarják azt.


Lehet, hogy találsz olyan irodalommal vagy bármi mással foglalkozó közösségeket, ahol szokás írásokat, blogokat ajánlani egymásnak, de ezek valószínűleg jóval tömegesebb vegyesebb csoportok, itt mindenki azt szeretné elérni, hogy felkapják, megismerjék, hozzászokjanak - illetve esélyes, hogy (sok)mindenki leginkább a sajátját népszerűsíteni jár oda, nem azért hogy másokat olvasson. Szóval az ilyen siker kérdéses.


Az olyan rendszerek segíthetnek a népszerűsítésében, amiken már eleve van egy nagyobb közönség és őket folyamatosan ki akarják szolgálni tartalommal (pl. blog.hu). Itt az a fontos, hogy az ajánló alapján érdekesnek, ajánlásra érdemesnek tűnjön az írásod a szerkesztőknek. Ők az alapján válogatják, hogy kit ajánljanak másoknak, hogy szerintük az tetszeni fog-e a közönségüknek, akarnak-e olyat olvasni.


Informatív, praktikus írásokhoz (melyik blog szolgáltatót válasszam, hogyan hirdessem a blogomat) keresővel is könnyebb olvasókat találni, mert rá keresnek arra, ami érdekli őket és ha jól írtad meg, akkor a Google megtalálja a választ a blogodon és ajánlani fogja nekik az írásodat. Be írsz egy ilyen kérdést a keresőbe és ezer találatot kapsz. Ha ilyen blogot írsz, ezek közt (idővel és sok munkával) akar a tied is meg tud jelenni, akar egész jó helyen is.

Szépirodalomnál (és rosszul megírt blognál, ahol jó témáról írsz, de rossz módon) ez kevésbé működik, mert a kereső nem találja meg benne, hogy az válasz lenne arra a kérdésre, amire kerestek, ezért ajánlani sem fogja rá felelő találatként. Nem lehetetlen így is elérni valamilyen közönséget, de sokkal bizonytalanabb és nehezebb.


Informatív/praktikus blogoknál a fórumos, csoportos meghirdetés is könnyebben működhet, mert ha van egy csoport, ahol érdekes az a téma, ott releváns infónak számíthat egy posztod megosztása. Pl. ha van egy főzési tippekkel foglalkozó csoport, ahol megkérdezik, hogy kell rántottát (vagy bármi mást) sütni, ott megosztod a linked, amin erre adsz választ, azt kisebb eséllyel veszik zokon, mint ha egy szépirodalmi blogot hirdetsz, ami sehogy nem kapcsolódik a kérdéshez, csak hirdetni akarod. Persze sok csoportban nagyon érzékenyek az ilyen önreklámra (nem véletlenül). Minél inkább releváns, témához kapcsolódó és hasznos amit linkelsz, annál inkább megbocsátják az önreklámod, vagy még örülnek is a hasznos linknek. De az a legjobb, ha el tudod érni, hogy mások már eleve ismerjék a blogod és ők saját maguktól linkeljék oda, ahol van jelentősége.

2022. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van akinek bejött az is, hogy egy képre szerkesztett idézettel hívja fel a figyelmet Facebookon, vagy Instagrammon az írásaira, sőt olyan is van, aki nem bonyolítja, eleve FB/Insta posztolja a teljes írást.
2022. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Én alapból nem az olvasottság miatt csinálom, hanem mert egy kolléganőm annyira szerette volna pár versemet megosztani barátaival, és őt megnyugtatja, hogy szerzői jognyilatkozattal le vannak védve. Viszont nem is teszek ki mindent.
2022. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, elkezdted már?
2023. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!