Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik egy óra alatt 100 oldalt...

Akik egy óra alatt 100 oldalt elolvasnak, ők hogyan szoktak olvasni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 23:39
A kérdező szavazást indított:
Minden mondatot elolvasok.
Csak ránézek a bekezdésre és kitűnik néhány szóból, hogy miről van szó.
Az oldalon egy-két bekezdésbe belenézek és ugrok a következő oldalra, így sem vesztem el a fonalat.
Nem minden esetben jön össze a 100 oldal, csak bizonyos könyveknél.
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
A google szerint egy oldal kb. 500 szó. Ezek szerint ahhoz, hogy elolvass egy óra alatt 100 oldalt, 1 másodperc alatt 14 szót kellene elolvasnod. Ez szerintem nem lehetséges.
2022. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1, sokan szokták írni itt a Gyakorin, hogy gyorsan olvasnak és ők 1 óra alatt 100 oldalt elolvasnak. Én azért is kérdezem, mert a sokadik ilyen megjegyzés után kíváncsi lettem és megnéztem, és egy óra alatt kb 30 oldalt olvastam el. Ezért is lettem kíváncsi arra, hogy azok akik azt írják, hogy egy óra alatt megvan a 100 oldal, azoknak hogy sikerül. Félreértés ne essék, nem akarok 100 oldalt elolvasni 1 óra alatt, csak kíváncsi lettem.
2022. júl. 24. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, milyen az a könyv, mikori, a nyelvezete...

Száraz szöveget nagyon lassan olvasok, egy random ifjúsági fantasyt nagyon gyorsan, ha épp nem történik semmi, lassabban, ha akció van (rendesen bele akarom élni magam)

De a legtöbbet én is ilyen óránkénti 30-40 oldalas sebességgel olvasom

2022. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
2.:Az interneten látatlanba bármit mondhat az ember.Vagy mindenki hazudik,vagy tényleg volt egy olyan ember,aki ennyire gyorsan tud olvasni,az utána következők meg csak odakamuzták,hogy ők is menőnek látszódjanak,és minél nagyobb %-ot érjenek el.
2022. júl. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose jutott eszembe lemérni az oldalsebességemet. :D

Egyébként függ könyvtől is, oldal és oldal nem ugyanaz. Más egy nyári limonádé, egy nagyobb sorközös ifjúsági, egy sűrűn szedett régi scifi vagy a keskenymargós szépirodalom.

Egyrészt nem egyezik a sorok/szavak/stb sem, illetve a szöveg minősége is más, könnyebben vagy nehezebben olvasható. Utóbbit pl. ekönyvön lehet tesztelni, hiszen ott azonos az oldalmegjelenítés, csak a szöveg milyensége befolyásol.

2022. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Hát, hogy óránként hány oldalt olvasok el azt nem tudom, de ilyen 3-4 óra alatt egy 300oldalas könyvet simán elolvasok, szóval nagyjából a 100 meglehet egy óra alatt. Elolvasok minden mondatot, szimplán gyorsan olvasok, és könnyen értelmezem ami levan írva. Ha egy régebbi könyvről van szó, aminek más a nyelvezete, az nekem is több idő pl.
2022. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os, az igen :D Én egész hétvégémet rááldoztam egy majd' 500 oldalasra

Jó, mondjuk van egy olyan hülye szokásom, hogyha nagyon olyan jelenet van (ez általában a kedvenc karakterem körül forgó összes jelenet), azt szeretem úgymond "eljátszani" is

Trilógia 3. része, előző 2 gyorsabban ment, mert alig szerepelt benne a kedvenc, de a 3.-ban eléggé jelen volt, és már magamon is ki voltam akadva, hogy jó, jó, imádom, de a sztori is érdekelne már :D

Egyébként nekem nagyon abszurd ez a percenkénti másfél oldal sebesség

2022. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

#6-os vagyok

Mondjuk ezt a 3-4 óra alatt 300 oldalt úgy kell elképzelni, hogy kb el sem mozdulok mellőle, és egyhuzamban elolvasom :D Nyilván nekem is hosszabb, ha nem így csinálom :D

Meg függ attól is mennyire érdekel a sztori, mert ha nem olyan izgi, akkor azért én is eltudok 1-2 napot is szenvedni vele

2022. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem mértem még le mennyire gyorsan olvasok 1 órában, de kijön az évi 150-250 (idén 150 lesz) könyv.

Nyáron van mikor napi 2-3 300-400 oldalas könyvet is kiolvasok.

2022. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
100%
Kisalakú könyv, kevesebb szó és gyors olvasás.
2022. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!