Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fantasy könyvek?

Jó fantasy könyvek?

Figyelt kérdés
Tud valaki jó fantasy könyvet mondani? Köszönöm a segítséget.

2022. aug. 3. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Robin Hobb, Brian Sanderson, Tolkien könyvei

Harry Potter

Végtelen történet

Narnia

Trónok harca

Vaják

Setét Torony sorozat

Kafka a tengerparton


Az Üvegtrón, Alkonyat, Caraval, stb., nem fantasy, csupán olyan köntösbe bújtatott tini nyavalygás nőciknek.

2022. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Óramágusok
2022. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Minden idők legjobb fantasy története egyértelműen A Gyűrűk Ura Tolkientől.

De ugyancsak nagyon jó George RR Martin öt kötetes sorozata, az első a Trónok Harca, sztem így ismeri mindenki.

Harry Potter, Narnia, Végtelen Történet jó, de gyerekeknek való, nem felnőtteknek.

2022. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

“Harry Potter, Narnia, Végtelen Történet jó, de gyerekeknek való, nem felnőtteknek.”


Ez hülyeség. A HP és a Végtelen történet felnőttek számára is teljesen élvezhető. Rengeteg mögöttes tartalommal bírnak.


“Minden idők legjobb fantasy története egyértelműen A Gyűrűk Ura Tolkientől. “


Számodra egyértelmű, a te ízlésed szerint a legjobb. Számomra középszerű a történet. A karakterek is. Ami miatt értékkel bír, az a részletesen kidolgozott világ. Nyelvi és kulturális szempontból érdekes.

2022. szept. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki a saját véleményét írja. Te is. Ez miért lenne baj?

A kérdező elolvassa, és majd kialakítja a magáét.

2022. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Chill mindenki, ezen nem szabad összeveszni, nekem A tűz és jég dala sorozat a kedvencem, ugyanúgy szubjektív az én véleményem is, mint a többieké.
2022. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. szept. 12. 10:25
 18/20 anonim ***** válasza:

Én rengeteg fantasy könyvet olvastam - köztük Sapkowski, Brandon Sanderson, Robin Hobb, Tolkien könyvei ; Narnia ; Arany iránytű ; Warcraft -, de nem sok tetszett igazán. A Gyűrűk Ura is csak nyelvészeti szempontból.


Amit megvettem itthonra, többször is el fogok olvasni :


Trónok harca és Harry Potter világához tartozó könyvek

Stephen King horror-fantasy könyvei, például Az, Ragyogás, Setét Torony

Murakami Haruki fantasy-mágikus realizmus könyvei, például Kafka, Kurblimadár, Világvége


Mást nem tartottam érdemesnek polcot foglalni. Nem is maradtak meg nagyon bennem miről szóltak. A Vajákhoz megjegyezném, hogy a 3. kötetig bírtam elolvasni.


De ez természetesen az én ízlésem.

2022. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az idő kereke és a Drenai-történetek
2022. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem nagyon írták eddig young-adult könyveket (bár meg tudom érteni, nem mindenki szereti azokat), szóval én egy párral meg kibővíteném, hátha abba a korosztályba tartozol akinek ezek a fajta könyvek tetszenek.


Leigh Bardugo - Árnyék és csont (3 rezes), A hat varjú (2 részes), A kilencedik ház. Ha választani kellene én a Hat varjút ajánlanám hogy mindenképp olvasd el, szerintem elég jó, bár annyira nem a fantasy szálon van a hangsúly.


The Raven Boys is egy szerintem nagyon jó sorozat, de ha jól tudom nem adták ki magyarul.


Michael J. Sulivan - Kardtolvajok. A már mondhatni klisés fantasy alapban, amit minden második könyvben használnak, az író itt beletesz egy olyan csavart hogy az állam leesett. Nem anyira ismert de szerintem jó könyv.


Rick Riordantől mind a Percy Jackson, mind a Magnus Chase sorozat nagyon jó, ha szereted a mitológiát.


Sage - Septimus Heap sorozat is öteletes csavarokkal van tele, de nem annyira ismert és csak 3-4 kötet van meg magyarul.


Holy Black, A levegő népe sem rossz, bár elég tipikus, inkább tiniknek való. Egy próbát azért szerintem megér, a második könyvre kifejezetten jól le tudott kötni.


Ugyan ebbe a kategóriába tartoznak még Sara j. Maas könyvei pl az Üvegtrón sorozat vagy Court of thorns and roses. Bevallom az őszintét, ezeket csak azért kezdtem el olvasni mert mindeki odáig volt értük, de mind a kettő egy nagy klisé halmaz igazából. Ettől függetlenül az üvegtrón egészen tetszett, bár inkább a vége felé (4. könyv és utána). Viszont a CoTaR nekem nagyon nem jött be. Tipikus romantikus fantasy ahol több a nyalakodás mint az érdemleges történés, a szereplőket pedig egyáltalán nem szerettem. Elvileg a 2. könyv után már marha jó, de én odáig nem jutottam el. Ha üres időd engedi egy próbát megér, lehet neked tetszeni fog.


Ami viszont tényleg nagyon jó volt és felülmúlta a számításaimat az a The priory of the orange tree volt. Szerintem ez az egyik legjobban megírt egykötetetes fantasy története. Nehéz róla bármit is mondani anélkül hogy spoilereznék, szóval csak annyit mondok hogy adj neki egy esélyt. Az elején nem tűnt olyan jónak, aztán egy pár fejezet után olyan szinten fantasztikus lett, hogy kb 2 nap alatt kiolvastam az egyébként hosszú kötetet.


Ennyi jutott most így hirtelen az eszembe. Bocsi nem mindegyiknek tudom az íróját/ magyar címét, de remélem azért segítettem valamit.

Van egy teljes listám (kb 70 könyv és könyvsorozat) mindenféle fajtában, zsánerben, stb szóval ha szeretnéd elküldöm szívesen, onnan tudsz válogatni, bár nem csak fantasy könyvek vannak benne.

2023. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!