Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van bennem egy belső...

Miért van bennem egy belső utálat a népszerű fantasy könyvek iránt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Gyűrűk urára, a tűz és jég dalára, a Narniára, Harry Potterre. Valamiért nagyon utálom ezeket a könyveket, csak azért, mert népszerűek. Miért lehet ez? Természetesen nem olvastam őket, nem is érdekelnek

2022. aug. 21. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet. Mégis honnan kéne tudnunk?

Lehet különlegesnek akarod érezni magad és az ízlésedet, ezért nem szeretsz olyan dolgokat, amit sokan szeretnek, mert akkor nem érezheted magad különlegesnek. Esetleg előítéleteid vannak korábbi rossz tapasztalatok miatt vagy hasonló.

Mindenesetre fura olyasmit utálni, amit nem ismersz. Az egy dolog, hogy valami nem érdekel. De hogyan lehet olyasmit utálni, amiről nem tudsz semmit?

2022. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert sérült, frusztrált személyiség vagy.
2022. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit hasonlóan voltam vele. Úgy gondoltam, az emberek többsége csak azért szereti őket mert mások is szeretik, de igazából nekik annyira nem tetszett. Aztán amikor nem volt mit olvasnom, belekezdtem a Harry Potterbe, és rabul ejtett. (Bár azóta is úgy látom, hogy sokan nem értik, csak felülnek a hype vonatra.)

Ezután már nyitottabban álltam ezekhez, olvastam a Narniát is, és tervben van a Gyűrűk ura is.

2022. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Jómagam is ellenszenvvel viseltetek a népszerű könyvek iránt. Iskolás koromban sosem tetszett, amitől el voltak ájulva a többiek. Leiner Laura, Alkonyat, stb. Az osztályom teli volt 3,14chával azt hozzá kell tennem. A romantikus, álfantasy tetszett nekik főleg. Nekem egy rész elég volt az Akonyatból. Szinte semmi nem jött be, amit ajánlottak, nem csoda, hogy a Harry Pottert is szkeptikusan fogadtam. Felnőttként szerettem meg. A Gyűrűk Urát, Narniát olvastam és láttam is, de elájulva nem vagyok tőlük. Nem ezt a fajta fantasy-t szeretem, hanem a dark. Mint például Stephen King világai. A Trónok harcát, illetve a Vajákat szívesen fogadtam. De nem a hype miatt. Leszarom kinek mi tetszik. A moly.hu közössége által magas százalékúra értékelt könyvek többsége az én ízlésemnek botrányos.
2022. szept. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Nem szereted a fantasy-t.
2023. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!