Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvassátok még Thomas Brezina...

Olvassátok még Thomas Brezina könyveit?

Figyelt kérdés

A Thomas Brezina hatalmas fenomena volt a 2000-es évek elején, itthon is intenzíven publikálták a könyveit 2000 és 2011 között, aztán csődbe ment az itthoni kiadója (vagy megszűnt) és azóta nem vették meg a könyveinek a jogát.


2017 óta ráadásul felnötteknek szóló könyveket is elkezdett kiadni (néhányat németül is olvastam) és nagyon jó lenne, ha ezek Magyarországon is elérhetőek lennének. A gyerekkönyvei pedig még mindig hatalmas siker lennének. Nyílván az nem realisztikus, hogy újra kiadják a régi Fúk Kizárva! vagy Hot Dog sorozatokat, de már azóta is vannak új sorozatai, a Térdnadrágos Detektívek pedig még mindig fut, idén is megfog jelenni egy új része. Mivel itthon nem adják ki a könyveit, ezért eredetiben Ausztriából szerzem be, egyszer még egy ilyen meet-greet találkozón is voltam emiatt és annyira csodás személyisége van.


Vannak még rajtam kívül itthon Thomas Brezina rajongók? Ti is az ő könyvein nöttetek fel? Mi a kedvenceitek tőle? Szerintetek várható előrelépés ezen a területen?



2022. szept. 15. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ránéztem molyon, havonta 1-2 csillagozás, az olvasást nem látom.

Németül biztos többet olvassák, mint magyarul, bár én itt Ausztriában 15 év alatt nem futottam bele ebbe a könyvbe. (De biztos nekem nem tűnt fel, de környezetembe senki se olvasta.)

2022. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az, hogy 10 éve nem jelent meg magyarul könyve közrejátszik abban, hogy a mai fiatalok pl. nem az ő könyvein nőnek fel. A 2000-es évek elején hatalmasat ment Magyarországon 4-5 sorozatát is folyamatosan jelentették meg.
2022. szept. 16. 00:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként a Kincskereső hármasikreket nagyon szerettem tőle:)

De tudom, hogy megvolt más könyve, az annyira nem jött be. Inkább a Da Vinci Learningen néztem azt a sorozatot, amiben ő szerepelt (egy nővel csináltak tudományos kísérleteket, érthető módon, gyerekeknek találva - kb minden tudományos ismereteim nekik köszönhetem).

2022. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!