Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyar dark academia könyvek?

Magyar dark academia könyvek?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni magyar íróktól olvasni.

Példát nem tudok mondani, hogy milyenekhez hasonlót keresek, de a szinopszis alapján Grecsó Krisztián Isten Hozott c. műve olyasminek tűnik.


Más ajánlatok esetleg?



2022. okt. 3. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

olvass klasszikusokat ^^ ami ilyen gótikus, darkos kontent az szerintem Arany János és Babits művei, főleg h Babits fordította többek között az Isteni színjátékot, illetve mindkét szerző fordított Shakespeare műveket.


de pl. az Abigél Szabó Magdától is egy lányiskolában játszódik, szerintem annak is meg lehet a vibe-ja, noha még nem volt hozzá szerencsém.


kezdd el növelni a műveltségedet, megismerni a klasszikusokat. a magyar irodalom eleve kifejezetten sötét, ezt kortárs szerzőként is alá tudom támasztani.

2022. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az Abigél kötelező volt, kifejezetten nem szerettem bár talán ez csak a muszájsága miatt volt (ez nem valószínű, mivel sok kötelezőt imádtam).

Nem pont ilyen írókra gondoltam. Aranyt és Babitsot is vettük még középiskolában, Arany még tétel is volt, úgyhogy ki merem jelenteni, hogy nagyjából ismerem a műveiket és a stílusukat.

Nem arról van szó, hogy életemben nem olvastam még magyar könyvet.

Például Gárdonyi és Mikszáth kedvenc íróimnak számítanak és van jónéhány magyar regény ami közel áll a szívemhez, de ezek mind klasszikusok, olyanok amiket az iskola miatt kezdtem el, mert esetleg éppen arról az íróról/költőről tanultunk és én szerettem volna egy kicsit jobban beleásni magam.



Inkább kortárs írókra lennék kíváncsi mert ők azok akikről nem hallottam sokat.



Akármilyen zseni is volt Arany már a könyökömön jön ki (ne vedd sértésnek, de általános iskola óta tömik a fejembe és az embernek egyszer elege lesz).


Megjegyezném itt még akkor kérdésem kiegészítéseképpen:

1. Nem olyan kortárs írókat keresek mint mondjuk Leiner Laura, semmi hasonlót.

2. Mikor azt mondom "sötét" nem egy Csáth Géza féle sötétségre gondolok.

Az már korom fekete ahhoz képest amit én szeretnék.


Egyébként köszönöm a válaszod és értékelem, de sajnos nem ilyeneket keresek.

2022. okt. 7. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


hát szerintem a kortárs irodalom az eleve nagyon sötét a szépirodalom kategóriában, pl. Németh Zoltán Kunstkamera c. verseskötete eléggé sötét és gótik, de vannak olyan szerzők is mint amilyen Borbély Szilárd, Térey, de én most pl. Danyi Zoltánnak egy nagyon izgalmasnak ígérkező könyvét szereztem be. szerintem ez egyébként teljesen szubjektív, én azt ajánlom hogy szörfölj a neten, és olvass el mindenféle tücsköt-bogarat aztán vmit csak találsz. én magam amúgy kortárs szerző vagyok, szóval ismerem is mi van némelyik író fejében :D

2022. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Barnás Ferenc: A másik halál bár lehet ez is túl sötét
2022. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahjj pedig nekem is Csath Géza jutott eszembe, én kedvelem a dark academia stílust és magyarok közül főleg őt szoktam olvasni, meg talán még Örkényt tudnám ajánlani.
2022. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont dark academia, de szerintem Veres Attilától az Odakint sötétebb lehet, hogy tetszene. Még nem olyan sötét, mint Csáth.


Esetleg külföldi könyvet tudsz mondani példának, hogy miféle dark academiára gondolsz?

2023. jan. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!