Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyikünk jobb író, ki a...

Melyikünk jobb író, ki a tehetségesebb?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel írunk egy regényféleséget, és kíváncsiak vagyunk melyikünk tehetségesebb író.

Angie blogja:

[link]


Dolphin blogja:

[link]


2010. szept. 28. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
off: csak azért írok,hogy majd elolvassam,de most nincs időm,vsak hétvégén :S
2010. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én annak is örülök, ha valaki egyáltalán olvassa:)
2010. szept. 28. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Angie:

- rövid, tőmondatokkal fogalmazol indításnál, de ez csak akkor hasznos, ha a szöveg közepénél a felkeltett feszültséget akarod fenntartani, szöveg elején nem jó.

- sok a szóismétlés. A félelem leírására ezernyi kifejezés van, használd változatosabban.

- az egész szöveg azt a látszatot kelti, hogy nem történet, hanem a szereplő elmeséli valakinek az eseményeket a könyvben. Érezni, hogy figyeltél a múltidő használatára, talán túlságosan is figyeltél.

- amikor beindulnak az események, és megtalálják a lányt, mozgalmasabb leírás kell. "Magához ragadott, befogta a szám a hogy ne sikítsak, és szólt a társának." - ez kommentár, nem esemény. Részletesebben, mondjuk: /Elkapta a hajamat és magához rántott. A fejembe éles fájdalom hasított, és sikítani akartam, de a férfi azzal a mozdulattal, ahogy felhúzott, azzal befogta a számat is.

- Itt van! Megtaláltam! - szólt oda a társának.

- van pár helyesírási hiba is, jegyzem meg, bár ez nem tartozik a tárgyhoz.

- a lány vagánykodása kevéssé életszagú, hiányzik mögüle a beszéd indulatokkal való alátámasztása.

Pl.:"-Esetleg haza? /A fickó képén komisz vigyor terült el. Kilátszott a meglévő két foga, ahogy a választ sziszegte:/

-Azt csak szeretnéd drágám. /Az orromat megcsapó alkoholszagtól felfordult a gyomrom./

-Fujj ne hívjon a drágájának. Még a végén hányok./-mondtam elfordítva a fejemet./A férfi közelebb hajolt a nyakamhoz, és én éreztem, hogy a szívem olyan gyorsan és hangosan kalapál, hogy talán még ő is hallja./

-Úgy látom a pofonokra izgulsz. Akarsz még egyet?

/Riadtan próbáltam kiszabadulni./

-Magától?Magától semmit nem akarok."

- vannak bizonyos helyek, ahol kötelező a párbeszéd, elvárható, és te kihagytad. Amikor megtalálják. Amikor Matt a saját cicájának nevezi a lányt. Amikor ápolgatja.

- sok a töltelékszó, ami egy naplóban még elfogadható, de nem való regénybe: hát, ajaj, és sok a töltelékkérdés, amikor visszakérdeznek az előző mondatra.

- hiányoznak a leírások. Milyen a két pasi külseje? Milyen Matt? Lehetne játszani a zaklatottság állapotának külső leírásával.

(Nem olvastam végig.)


Dolphin:

- Túl sok a lényegtelen dolgok magyarázata.

- Olyan, mint egy álom leírása: a körülötted látott dolgok felsorolása. Ha ébren vagy, jobb lenne kevesebb szó a méretekről: közepes, egy-két, kisebb, pici, nagy, és több a benyomásokról: /Tágas, világos szobában álltam, aminek falát beragyogta a nyitott ablakon beáradó, késő nyári napfény./ Te nézel körül, bekukucskálsz ide is, oda is, és úgy mondod el, miket látsz. (A "pompázó nyári virágok" jó kifejezés :)) A tűzhelynél megint a mennyiség: két főre elég tojásrántotta, és nem a benyomás: /A tűzhelyen tojásrántotta illatozott olyan csábítóan, hogy hirtelen felmerült bennem, mennyire éhes is vagyok./

- "Nem tudtam, hol lehettem." Két múlt idő, magyartalan. Jobb a /Nem tudtam, hol lehetek./ És még jobb, ha kicsit irodalmibban fogalmazol: /Fogalmam sem volt, hol is lehetek./

- Hiányzik a reakció az első zajra, amikor felfedezed, hogy nem vagy egyedül a lakásban. Félelem nincs, hiszen bemész a konyhába enni, ugynakkor nyugtalanság érződik, mert nem veszed elő a tálat, hanem csak villával eszegetsz. Vagy utánanézel, ki van még a lakásban, vagy meglapulsz. Szinte provokálod a lebukást. Legalább egy /Különös módon egy cseppnyi félelem sem volt bennem./-et megér a dolog magyarázata.

- A telefonbeszélgetés szövege jó, de ebből is hiányzik az érzés. Legjobb barátnő. Milyen a hangja? Huncut? Nevetős? Kedves? Kellemes? Rekedtes? Szívesen hallod?

- Adam-mel kapcsolatban jó a leírás, de az "iszonyat figyelmes pasi"-nál jobban is meg lehetne fogalmazni. Pl.:/A folyamatos megújulás és a figyelmesség volt az, amivel minden percben lenyűgözött./

- Az utolsó bekezdés is újságírós, mintha a rendőrségen szemtanúskodnál.


Ne haragudj a részletes kritikáért, segíteni akarnék. Megmondom őszintén, Dolphin fogalmazásmódja jobban tetszik, viszont Angie sztorija érdekesebbnek tűnik. De még mind a kettő változhat, nem is lehet ennyiből véleményt formálni. A lényeg az, és ez mindkettőtökre igaz, hogy tessék érzéseket is beleírni, változatosan megfogalmazva. A töltelékszavakat kihagyni, és egy kicsit több karakterrajzot beiktatni.

Jó lesz ez, sok sikert!

2010. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a választ nagyon köszönöm:DDÖrülök, hogy ilyen részletesen leírtál mindent, én megpróbálom megfogadni a tanácsaidat, és megpróbálom kijavítani pár helyen, ezért szeretek jobban gépen írni:)
2010. szept. 30. 10:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Sztem mind2nél az első fejezetet olvassátok el...
2010. okt. 6. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, írjak megint kritikát Angie-nek?

(Ez egyébként határozottan jobb, mint az előző linkelt bejegyzés!)

2010. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, megköszönnék:)szóval akkor Angie fejlődik?:)
2010. okt. 9. 12:09
 8/8 A kérdező kommentje:
*megköszönnénk
2010. okt. 9. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!