Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy álltok ehhez a trendhez,...

Hogy álltok ehhez a trendhez, ami a könyvmolyok között terjed?

Figyelt kérdés

Erre a jelenségre gondolok, hogy minél színesebben kijelölik a kedvenc részeiket, aláhúznak, beleírnak, rajzolgatnak:


[link]



2022. nov. 12. 12:34
A kérdező szavazást indított:
Csinálom/csinálnám én is
Nem jön be a dolog
31 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Számomra taszító, de ez csak privát vélemény.


Amikor könyvet vásárolok, igazán pipifaxos tudok lenni: ne legyen a gerincen - lehetőleg - egyetlen sérülés sem (csak akkor veszek ilyet, ami alul kicsit szakadt, ha nagyon kell a könyv, és nincs másik példány), ne legyen benne gyűrődés, a lapok legyenek rendesen elvágva stb. Órákig vagyok képes válogatni. Szóval számomra a beleirkálás, szövegkiemelés: szentségtörés.

Ennyi.

2022. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 TR75 ***** válasza:
85%

Én inkább papírfecniket rakosgatok az oldalak közé.

Rajzolgatni meg aztán pláne nem.

2022. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Vannak ilyen füzetes szerelmes regényeim, azokba szoktam beleirkálni, aláhúzni a legnagyobb blődségeket, kommentelni, néha rajzolgatni is. Később, ha újra kezembe kerül, szétröhögöm magam ezeken. De ezek csak füzetek, könyvekkel nem csinálnám ezt, az - ahogy előttem is írták - szentségtörés lenne.
2022. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Hm, ez érdekes kérdés.

Most a többiek ellen fogok menni, engem nem érdekel. A könyv lényege nem az, hogy érintetlenül álljon a polcon. A saját könyveimnél sem érdekel, ha megtörik a gerince (hogy lehet úgy olvasni, hogy nem törik ha rendesen kinyitod??), kicsit használtas lesz. Nem baj, szeretve van. A tartalma a lényeg, azon meg nem változtat, ha esetleg kicsit baja esik. Sőt, én inkább a használt könyveket szeretem. Ott meg van mindenféle állapot. Nyilván azt nem szeretem, ha esik szét, de az is inkább azért baj, mert úgy nehéz olvasni.


Viszont én nem jelölgetem össze-vissza a könyveimet, mert az kizökkent az olvasásból. Az idézeteket, mint olyan, nem szeretem.

Ez a kis videó meg pont az a kategória, amit nagyon nem szeretek. Ez az internetre pakolós, csilli-villi szivárványpónis dolog. A "könyves kultúrának" ez a része nagyon nem az én világom, a szarrá effektelt, szivárványosan felrakott, ikeás polcos képekkel, amikor a lányok térdharisnyában, retro kisszoknyában, meg piros rúzsban pózolnak a teájukkal a kezükben.

Mondjuk az ilyen influenszer típusok leginkább romantikus és YA könyveket olvasnak, ami nekem nem is releváns, szóval automatikusan kerülöm.

2022. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha én író lennék, és azt látnám, hogy valaki tollal belefirkál a könyvembe, én többfrontos agyvérzést kapnék.
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Embere válogatja, nyilván mindenki azt csinál a saját könyveivel amit akar, csak kíváncsi vagyok itt mik a vélemények, mert az ilyen videókon és képeken horrorisztikus mennyiségű lájkot és megtekintést látni mostanában. Hogy saját véleményt is írjak, én is a papírfecnis technikát használom, esetleg saját könyvben halvány grafitceruzás aláhúzást, de ezektől a színes szövegkiemelőktől egyenesen rosszul vagyok.
2022. nov. 12. 15:07
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Instagramos/Tiktokos trend, mindennek színesnek, pasztelnek, rommá fényezettnek kell lenni. Ha megnézed, más témáknál is ez van, pl. minden kajás videó ilyen, minden kisállatra kell 60 féle cukcsi kiegészítő meg vacak, és akkor nem említettem a töménytelen lakásdekorálós, "amazonon vettem" hülyeséges videót.
2022. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

én az a típus vagyok, akinek hiába van meg az összes Harry Potter (puhatáblás verzió), mégis a könyvtárból kölcsönzöttet olvasom, nehogy azenyémnek megtörjön a gerince.

Nekem ez a videó szentségtörés😅

2022. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában olvasás után el szoktam adni a könyveimet, csak nagyon keveset tartok meg magamnak, úgyhogy olvasás közben nagyon vigyázok rájuk. A legtöbb könyvem olvasás után úgy néz ki, mintha frissen hoztam volna a könyvesboltból, még csak az sem látszik meg rajtuk, hogy ki voltak nyitva. Teljesen biztos, hogy nem írnék bele a könyvekbe, hiszen utána már a kutya nem venné meg őket. De ha magamnak tartom meg, akkor sem írok bele. Szeretem amennyire csak lehetséges hibátlan állapotban megőrizni a könyveimet.
2022. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Az komoly, hogy a belinkelt videóban az olvasó a "fuck, fuck, fuck" szavakat találja kiemelésre érdemesnek a szövegből..

Szerintem ez az egész nem a könyvekről, azok tartalmáról szól, hanem egy színes hangulatról, amelyben a könyv csak egy mellékes kellék az írószerek, a trendi köröm és egyéb, érzékekre ható körülmény mellett..

Én nem szoktam bele(f)irkálni a könyvekbe, tankönyvekbe se. ha tele van színezve, nehéz is áttekinteni, csak vibrál az egész.. inkább jegyzetelek, rajzolok külön lapra, ha szükségesnek látom. :)

2022. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!