Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy álltok ehhez a trendhez,...

Hogy álltok ehhez a trendhez, ami a könyvmolyok között terjed?

Figyelt kérdés

Erre a jelenségre gondolok, hogy minél színesebben kijelölik a kedvenc részeiket, aláhúznak, beleírnak, rajzolgatnak:


[link]



2022. nov. 12. 12:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

A címkézés oké, a beleírogatás nem. Én nagyon vigyázok a könyveimre, számomra értékek - nincs szamárfül, gerinctörés, belefirka.

A cetlizgetést elsősorban molyos aktivitás miatt csinálom, kihívásokhoz ha idézetet kell keresni. Ritkábban egy-egy nekem tetsző idézet, de ami a videóban van, az szerintem sok. Nekem az már az olvasásélmény rovására menne, hogy mondatonként kell kielemezni a könyvet.

2022. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem tetsző idézeteket alá szoktam húzni ceruzával halványan meg cetliket szoktam beleragasztani,de tollal/filccel belefirkálni vagy meggyűrni soha🙅🏽‍♀️
2022. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

Én nem csinálom, egyszerűen más az olvasási metódusom, kizökkentene, ha közben firkálgatnék. Ennek ellenére nagyon pártolom ezt a trendet, nekem egy kicsit már tele volt a hócipőm a "jaj, a könyv az SZENT, egy műtárgy, aminek bolti állapotban kell pihennie a könyvespolcon"-hozzáállással. Mármint senki ne értsen félre, mindenki úgy kezeli a saját könyveit, ahogy szeretné, hogyha valaki csak azért vesz meg egy művet, hogy aztán csak elnézegesse a polcán, de sose nyissa ki, nekem ahhoz sincs semmi közöm, csinálja, ha szeretné. Csak a baj az volt, hogy sokaknál már ez a dolog is átment abba, hogy mindenkit gyalázni kell, aki nem ugyanúgy tekint a könyvekre, mint ők. Már én éreztem magam szarul, ha könyves oldalakon le mertem írni, hogy rohadtul nem érdekel, ha megtörik a saját (nem könyvtári, nem kölcsönvett!) példányom borítója, vagy elveszik a védőborító, esetleg néha-néha szamárfülezéssel jelölöm, hogy hol tartok a könyvben. Ami az én tulajdonom, a saját pénzemen vettem, tudom, hogy engem nem zavar ez a fajta jelölés... Akkor meg miért ne csinálhatnám? Anélkül, hogy akár vadidegen emberek is szívszélhűdést kapjanak, és szentségtörést kiáltsanak rám, persze.

Az emberek már elég régóta irkálnak bele a saját könyveikbe, nyilván most lehet, hogy felkapta az insta meg a tiktok, de attól még ez nem új trend. Én kifejezetten szeretem is látni, hogy egy könyvnek van múltja, valaki már olvasta, kötődött hozzá, annyira szerette, hogy még külön ki is emelt belőle dolgokat. Ők így fejezik ki, hogy számukra értékes egy könyv, más meg azzal, hogy úgy vigyáz rá, mint egy hímes tojásra, megint más meg azzal, hogy ronggyá olvassa őket. Egyik se jobb vagy rosszabb, de én kifejezetten örülök, hogy már ilyesmire is látni példát akár az influencerek között is.

2022. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, belelátsz a fejembe. :D Már ez is verseny, hogy jajj, el se olvasd a saját könyvedet, csak nézegesd a polcon, meg fotózkodj vele.

Mint pl. az a válaszoló, aki pénzért megvette a herripottert, de könyvtárit olvasott, hogy ne törjön meg. Ezt érteném is, ha valami első kiadásos aláírt csoda lenne, de nem 3000 forintos kommersz cucc.

2022. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Ez ilyen értelmiségieskedő, sznob erényfitogtatás. "Nézzétek, milyen művelt, okos és menő vagyok, miket olvasok!"


Pont olyan szánalmas, mint sportkocsival pózolni.

2022. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%
Nekem mindegy ki mit csinál:), én nem szoktam jelölgetni.
2022. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom ezzel segítek-e valamit de!


Olvasás előtt fektesd a könyvet a gerincére, és nyisd le a lapokat a két oldalán 5-10esével, kicsit nyomkodd le, és így szépen "megtörődik" a gerinc, tehát kinyílik a könyv de nem lesz mégse törött a gerince. Lehet kicsit érthetetlenül írtam 😅😄

2022. dec. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
81%
Könymoly vagyok, de életemben nem hallottam erről. Szerintem nem terjed
2022. dec. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!