Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha könyvet írok, és az egyik...

Ha könyvet írok, és az egyik szereplő ugató hangot ad ki a mondata közepén azt le kell írni?

Figyelt kérdés
Mármint ez a szereplő tourette szindrómás, és ha egy mondatába beleugat, akkor írjam le így:"Értsd meg ua, ua, ua! Miguel, nem megyek oda többet"? Ez nem fura így? Vagy ja a mondat végén gondolatjel mögé írom, az olvasó át tudja érezni, hogy milyen gáz? Van erre valami szabály?

2022. nov. 26. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ua ua ua írásból nem jön le semmi.
2022. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván leírnék mellé körítést, de nem lenne érthető? Írjam le inkább mögé? "Értsd meg Miguel, nem megyek oda többet - kiáltotta, szinte minden szó közé ugatásra emlékeztető hangot adva"?
2022. nov. 26. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább utólag írd szerintem
2022. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ua nem valami elterjedt hangutánzó szó, nem hinném, hogy bárki értené mit csináltál te ott, inkábba vau-t használd, szerintem azt ismerik is.
2022. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oda írd, ahol éppen történik, de ez nem úgy működik, hogy minden szó után ugat. Mennyire néztél utána ennek a betegségnek? Nagyon fontos, hogy rendesen ábrázold, különben úgy fog lejönni, hogy csak paródiát írsz, mint a tévében látott sztereotíp Tourette-szindrómás karakterek. Én két éven keresztül végeztem kutatómunkát, hogy hitelesen tudjam ábrázolni, és még így is kerestem olyan előolvasót, aki személyesen tudja, milyen ez a betegség, mert még a rengeteg keresés mellett is belecsúsznak tévhitek a regénybe.


Pls, csak akkor írjunk ilyen komoly témákról, ha megfelelően utánanéztünk 🙏

2022. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 utánanéztem, persze, tudok róla sok mindent, ez csak egy példa akart lenni, mert tényleg nem tudom, hogyan lehetne a párbeszédet megírni.
2022. nov. 27. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
A Wattpadosok csoportban nemrég láttam valakit, aki tourette-es karakterről ír. Talán ha megnézel egy ilyet, az segíthet kitalálni.
2022. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért vicces, hogy könyvet ír valaki, aki még az ugatás hangutánzó szavát sem ismeri. :D Még egy gyereknek is azt mondják, hogy vaú, hogy jött ez az ua? Ez mi a csülök?? XD

Amúgy, ahogy utána írtad magyarázatképp, az sokkal jobb volt és érthető.

2022. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 tudom, csak legjobban mégis az "ua" jellemzi azt a hangot.

Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!