Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha valaki inkább megveszi a...

Ha valaki inkább megveszi a könyvet, mintsem kikölcsönözné az kérkedésnek számít?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkibe se beleállni emiatt, ezért kijelentem hogy magamról lenne szó :)

Szóval felmerült a kérdés bennem hogy azok akik inkább megveszik a könyvet és kiteszik a polcra azoknál ez egyfajta kérkedés vagy felvágás? Tehát hogy így dicsekedjenek másoknak azzal, hogy ők milyen sok könyvet elolvastak, mennyire műveltek stb.. mert ugye van aki csak kikölcsönzi, az még olcsóbb is lenne, vagy van a modern módja hogy PDF vagy egyéb formában elolvassa gépen vagy direkt ilyen olvasó tableten. Mondjuk nem mindenki szereti az ilyen olvasást (én is ide tartozok) de még mindig ott a kölcsönkérés lehetősége.

Nos ez érdekelne, hogy ki hogyan fog tekinteni rám ha kiteszem a könyveket amik érdekelnek és elolvastam, illetve lehet-e erről negatív véleményen valaki?



2023. jan. 11. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkit nem érdekelne.

Én jórészt antikváriumból szerzem be a könyveket, mert nem szeretek gépről olvasni.

Az meg, hogy tele van valakinek a polca könyvekkel, nem törvényszerű, hogy olvasott is belőlük. Nemrég volt egy kérdés, hogy milyen könyveknek kell lennie otthon, hogy valaki értelmiségi legyen, de attól, hogy csak vannak a könyvek, senki nem lesz okosabb.

2023. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pl vannak olyan könyvek, amiket még úgy is megvennék, hogy amúgy már e-book-ban elolvastam. Egyrészt a birtoklási vágy, másrészt meg szeretném hogy mire gyerekem lesz, valami értelmes könyv is legyen otthon a polcon.


Másrészt nem azt mondom, hogy nincs könyvtár a környékünkön, mert ahol gimibe jártam, ott van, de hogy sosincs olyan könyv, ami kellene, az is biztos. Magyar órán ez anno téma is volt, hogy semmi olyan sincs, amit a fiataloknak kellene, s bár van kívánságlista, nemigazán teljesítik. Ha meg nagyvárosban járok, akkor megveszem, nem kezdek el ott bohóckodni egy könyvtárban.

2023. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg azért veszem meg a könyveket, mert egy kis faluban lakunk, könyvtár van, de hagyjuk.. és nem igazán van a közelünkben olyan város, ahova érdemes lenne elutazni egy könyvtári kölcsönzés miatt.


Amellett én szeretem újra és újra elolvasni a könyveket, egyszerűbb csak levenni a polcról, mint a könyvtárba menni ahol vagy bent van, vagy nincs..


Valamimt én is remélem, hogy majd a lányaim is szívesen olvasnak majd és örülnek majd, hogy van itthon bőven, amiből válogathatnak.


Hogy erről. kit gondolnak mások, az meg nem érdekel, a rokonokon kívül más úgyse nagyon jár hozzánk, hogy lássák a könyveimet.

2023. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hova teszed ki?
2023. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez logikátlan gondolat. Először is a könyveit mindenki magának veszi. Másodszor sokat egyáltalán nem tekintik értéknek őket. Harmadszor pedig kik azok a mások, akik az ember saját otthonában látják? Nekem sok könyvem van, gyakran is veszek könyvet, és mániákus imádattal tekintek a polcomra, de idegeneket nem szokásom beengedni, ennél jobban óvom a privát szférámat.
2023. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Én szeretem a polcomon tudni őket, mintha egy rokonomról tudnám, hogy jó helyen van. A polcra ránézni kicsit olyan, mint mondjuk azoknak, akik sokat utaznak, és kiteszik a képeket. Akárhányszor ránézek, felelevenedik az élmény.

Szeretek csak úgy oda enni néha a polchoz, levenni egy könyvet, és beleolvasni, vagy a kedvenc jelenetemet kikeresni belőle.

Ha valaki kéri, hogy ajánlják neki könyvet, egyszerűbb, hogy csak végignézek polcon, és látom, miket olvastam már, nem pedig vakarom a fejem, hogy fuu, volt az a könyv 2014-ben, ez és ez volt benne, de mi is volt a címe?

A könyvespolcomat meg nem sokan látják, így nincs kinek kérkedni vele. Nem másokért van, hanem értem.

2023. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te valami átjáróházban vagy üvegkalitkában élsz, hogy ennyire könnyű meglátni a polcaidat?

"lehet-e erről negatív véleményen valaki?"

Bárki lehet véleménnyel bármiről, de ez miért számítana? Nem kell ennyire rágörcsölni másokra, bele fogsz őrülni. Saját lakás, saját szoba, olyan, amilyen neked kényelmes, jó; ha lila a plafon, akkor lila, ennyi.


Mivel ennyire érdekel más álláspontja, akkor itt az enyém: Ha valakinek sok könyv van a polcain, akkor ott sok por van, vagy rengeteget takarít.

2023. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kaptam hideget és meleget is :) Nem vagyok én rágörcsölve mások véleményére, sőt, meg nem is üvegkalitka a házam, de ha közeli vagy messzebbi vendégek jönnek akkor általában a nappaliban szoktál vendégül látni őket, és a könyvespolcok is foglalnak helyet (nem minden esetben). És annyi érdekelt hogy találkoztatok-e olyan esettel, hogy valaki ebben is csak a rosszat tudja meglátni, mint ahogy a példát írtam, tehát azt gondolja: kiteszi a könyveit hogy okosabbnak, műveltebbnek tűnjön.

Én nem vagyok ilyen, és hozzátok hasonlóan szeretem magaménak tudni a könyvet, mert emlékek kötődhetnek hozzá.

2023. jan. 11. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Én járok könyvtárba, veszek könyvet antikváriumból és újonnan is, sőt, még van, hogy az internetről is lekalózkodom, amit máshogy nem tudok megszerezni. Szerintem itt nincs rossz válasz, mindenki úgy csinálja, ahogy szereti és persze, ahogy megteheti. A lényeg, hogy olvasunk, nem igaz? :) Persze, biztos van, aki ebben a rosszat látja, de arra csak azt tudom mondani, hogy az ő baja. Bár őszintén még sosem találkoztam olyannal, aki azért lett volna rossz véleménnyel valakiről, mert könyveket vásárol.
2023. jan. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!