Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fantasy könyvek?

Jó fantasy könyvek?

Figyelt kérdés

Ajánljatok légyszi jó fantasyt, kicsit elfogytam mostanában.

Régebben olvastam az Üvegtrón sorozatot, azt nehéz felülmúlni.

Utána olvastam a Tüskék és rózsák udvara sorozatot, ezt is nehéz felülmúlni.

De régen imádtam a Cat és Bones sorozatot, Kresley Cole halhatatlanok sorozatát stb.

Ezekhez hasonlókat ajánljatok légyszi!

Köszönöm!☺️



2023. jan. 12. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Hát az említetteket nem ismerem, de Andrzej Sapkowski Vaják c. könyvsorozatát nagyon ajánlom, iszonyatosan jók. A sorozattól viszont tartsd távol magad, ugyan nagyon felhypeolt, de szar az egész ahogy van.


Meg hát amúgy ha fantasy, a Gyűrűk Urát érdemes elolvasni mindnekinek egyszer az életben:D

2023. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Huhh.. ez sokba fog kerülni neked ha megveszed:

1. Sötét elf ciklus. Kezdetnek: Otthon, Kárhozott, Száműzött, Menedék.

(van vagy 30 könyv még ezen a vonalon, és vagy további 20 ebben a világban. Fantasy alapmű. kötelező darab, legalább az első 3.)

2. J Goldenlane könyvei. Magyar írónő, szerintem remek stílussal. nem mindegy kimondottan fantasy, de ... hidd el megéri.

3. Személyes kedvenc: Fekete sereg, Lappangó árnyak, Fehér rózsa trilógia.

Hirtelen ezekkel el leszel :D

2023. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Annyira cukik vagytok, hogy felsorol a kérdező egy sor paranormális romantikust meg ya (urban) fantasyt, és ajánlgatjátok neki a klasszikus heroic fantasykat. :D

(Nem lepontozásként, mert én is inkább a klasszikus fantasyk híve vagyok, csak baromi érdekes, hogy mennyit változott, hogy mi az, amit manapság fantasynak tekintenek. Nem vagyok benne biztos, hogy egy Maas rajongó fiatal lánynak Salvatore lesz a kedvenc fantasy írója. :) )


Kérdező, bár fantasy témában jók a korábbi válaszok, én ajánlok neked olyat, ami passzol az általad olvasottakhoz.

- A Vérből és hamuból (+azóta van második kötete is) viszonylag friss megjelenés, vámpíros, de nem a klasszikus módon, stílusra meg kb. hasonló Maashoz.

- Maasnak is van még egy sorozata, amit nem írtál, azt nem tudom, olvastad-e, Föld és vér háza az első, eddig szintén két kötet.

- Grisaverzum: ebből volt/van netflixes sorozat is. A Grisa trilógia 3 kötet (inkább YA), a Hat varjú két kötet (ez már komolyabb), plusz karácsonyra jelent meg egy új kapcsolódó könyv, A sebhelyes cár.

- Fiatalabb szereplőkkel, de tündéres fantasy A levegő népe sorozat.

- Régi, de jóféle tündéres Karen Marie Moning Tündérkrónikák sorozata, ha meg tudod szerezni őket, érdemes belevágni.

- Tavaly kezdte el újra kiadni az Agave a Vámpírakadémiát, tavasszal jön a második kötet. Tipikus vámpíros-románcos-ifjúsági, de mivel ilyeneket is írtál, gondoltam megemlítem. :)

- Nem ifjúsági de vámpíros, urban fantasy, magyar és sokat lehet rajta röhögni: Gaura Ágnes Borbíró Borbála sorozata. (Ha ő bejön, akkor érdemes nyitni a fentebb javasolt Goldenlane felé is.)

- Tündéres, de kicsit klasszikusabb irányba hajló fantasy: Kleinheincz Csilla Ólomerdője és folytatásai.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, ami passzol az általad írtakhoz. Ettől függetlenül persze tudom ajánlani a többiek által írtakat is, de azok merőben másak. :)

2023. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát nah... Klasszikusoknál kell kezdeni :D

De lám, jöttél és megmentetted a napot. Mégiscsak érdemes volt hozzá szóljak, növelted a "bakancslistám" :D (2es voltam)

2023. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

4, Remélem, Gaurával. :D

A dolog kölcsönös, azért szoktam az ilyen kérdéseknél nézelődni, látok-e valami újat, a Fekete sereggel megismerkedem közelebbről, úgy látom, mostanában jön ki új kiadásban a Tuannál. ^^ Úgyhogy én is köszi. :)

2023. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit Hatalmas story. :)

3 napja regeltem ide be beállítottam hogy ha fantasyról van szó, dobja fel. :D

2023. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vastündérek

Arkánum krónikák

2023. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D-Mano ***** válasza:
51%

Az Üvegtrón nem igazán fantasy, hanem csak egy fantasy köntösbe csomagolt leány-ponyvaregény. (Végigolvastam az első részt.)


Ha hasonlót akarsz, akkor kb. bármelyilyik Vöröspöttyös fantasy vagy bármelyik zafír pöttyös könyv megteszi.


Ha viszont valódi fantasy-t akarsz akkor:

Mark Lawrence: Az ős könyve trilógiát vagy

David Eddings: Belgariad sorozatot vagy

Darren Shan: A vézna hóhér című művét ajánlanám.

Ezek a "felnőtt mese" típusú fantasy-k, én ezeket szeretem, szóval fantasy-n belül én ezeket tudom csak ajánlani.


Ha viszont a vörös/zafírpöttyösökhöz hasonlót, de érettebbet/jobbat szeretnél, akkor Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna című könyvét ajánlom.

2023. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gaura Ágnesre +1
2023. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Drizzt legendája sorozat


Witcher


Elf mágia novelláskötete

2023. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!