Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyibe kerül ma Mo.-on...

Mennyibe kerül ma Mo.-on kiadni egy külföldi könyvet?

Figyelt kérdés
Tehát a szerkesztői, kiadói munka, fordítás, jogokat megvenni stb. Függ magától a könyvtől is (pl. egy populáris író bestsellerét drágább kiadatni, mint egy kevésbé közismert szerző könyvét)?

2023. jan. 15. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
nem függ semmitől, se a szerzőtől, se a kiadás minőségétől, oldalszámtól, reklámtól, minden egyes könyv kiadása pont ugyanannyiba kerül + Áfa
2023. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, függ a könyvtől. Egy jól futó író jól fogyó könyvén nagyobb lesz a fizetendő jogdíj. Egy hosszú könyv több nyomdai ívből áll, ami alapján pl a fordítókat fizetik: több ívet fordítani többe kerül. A hosszú könyv több papír- és tintaanyagot igényel. A marketing költség meg abszolút lutri, jóformán üzleti stratégiai kérdés: lehet több pénzt nyomnak a marketingbe, abban a reményben, hogy jobban fogyjon, de lehet hogy alig reklámozzák. Számít a tervezett példányszám is.

Sok változós a kérdés, így vakon nem nagyon lehet megbecsülni sem az összköltséget.

Szerintem ezzel a kérdéssel fordulj valamelyik kiadó sajtóosztályához, ők valószínűleg tudnak egy sávot mondani rá.

2023. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért tudnál saccolni egy körülbelüli, -tól-ig összeget?
2023. jan. 15. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. Annyira mélyen nem látok bele, hogy saccolni merjek. Azért javasoltam, hogy írj egy emailt valamelyik kiadónak.


#2 voltam.

2023. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több millióra gondolj.
2023. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!