Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani könyvárakról? Szerintetek is felháborító, h 3000-4000 Ft között vannak még a kb 100 oldalas könyvek is?

Figyelt kérdés
Ma bementem Libribe, h vegyek vmilyen könyvet. Tisztában vagyok vele, h milyen drágák, de ma tudatosodott bennem igazán, h kb megfizethetetlenek. Imádok olvasni, imádom a könyvek tapintását és illatát, de egyszerűen nem tudom megfizetni ezeket az árakat. Felháborítónak tartom az egész helyzetet. És akkor csodálkoznak, h az emberek nem olvasnak meg netről töltik a könyveket. Még az antikváriumokban is csak pár száz Ft-al olcsóbbak a művek. Hova fog fajulni ez az egész? Egyre drágább minden könyv, lassan már egy sima regény is 6000 Ft lesz. Olyan mérges vagyok :S!
2010. okt. 4. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek Veled. Nem az a baj, hogy drága a könyv, hanem az, hogy nem tudjuk megfizetni... :-((( Karácsonyra kaptam 10ezer forintért könyvutalványt: no, gondoltam, végre bevásárolok. Hát, 3 könyvre futotta, és nagyon kellett szelektálnom. Csak írom a listát, mit szeretnék. Persze van könyvtár, ami nagyon jó, de jóoár olyan könyv van, amit szeretnék otthon a polcon tudni, mert bármikor jól jöhet...
2010. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
jópár
2010. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos ez van. Felháborító, hogy Magyarországon európai viszonylatban is drágának számítanak a könyvek, és jóformán csak leárazásokkor lehet értelmes, megfizethető áron könyvekhez jutni.

Úgy gondolom, hogy a magyar lakosság siralmas könyvolvasási statisztikái mögött is ezek az árak állnak: sok ember nem teheti meg azt, hogy új könyveket olvasson, a könyvtárak felszereltsége (főleg falun) borzalmas, neten olvasni szinte lehetetlen (és jogsértő is sok esetben), de legalábbis nem túl szemkímélő.


Van erre egy teóriám, hogy miért ilyen magasak a könyvárak: szerintem a tömegkultúra sorvasztja a könyvkiadást. Először a népet kényszerítik rá arra, hogy ne olvasson, hanem a tévé előtt pusztuljon naphosszat azzal, hogy 50 csatornát annyi pénzért foghatsz egy hónapban, mintha vennél egy könyvet, amit két nap alatt elolvasol.

Aztán: rá kell nevelni az embereket arra, hogy a könyv nem érték: a tévében folyton nyomatják a népbutító hülyeségeket (kibeszélő show-k, valóságshow-k, egyéb showműsorok), amik semmiről sem szólnak, csak butítják a népet.

Aztán az oktatást is lerontják, hogy az emberek ne értsék azt, amit olvasnak. Jó cikk erről itt:


[link]


És tessék: máris meg lehet magyarázni, hogy miért nem nyomtatnak könyveket, ha pedig nyomtatnak, azt miért drágán. Annyira rossz belegondolni ebbe...

2010. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes cikk! Ha visszagondolok az általános iskolára, velünk is csak szépirodalmat olvastattak semmi mást. Gimiben voltak már ilyen szövegértési feladatok, de csak nagyon ritkán, itt is a szépirodalmon volt a hangsúly. Néha nekem is vannak problémáim különböző szövegek felfogásával. Egyetemen rossz ez igazán, mikor vmi olyat kell tanulnom, ami nem érdekel. Egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni attól, h nem érdekel és nem fogom fel, amit olvasok. Erre is megtaníthattak volna vmi módszert a suliban :S.

Most az is eszembe jutott miközben írtam, hogy mostanában egyre jobban kezdenek elterjedni az e-bookok meg e-book olvasók. Annyira félek, h pár év múlva megszűnik a könyvnyomtatás... szerintetek ez lehetséges? Egyre kisebb laptopokat gyártanak egyre elérhetőbb áron, egyre népszerűbb az e-book... lassan már nyomtatott tankönyvekre sem lesz szükség :S. Félek a jövőtől...

2010. okt. 4. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno az állam bácsi beszállt a könyv nyomtatás árába mostanság rendszer váltás óta ezért drágult meg a könyv utána azért mert amerikai meg stb kultura miatt nem olvas a nép. Én Fővárosi Szabó Ervinbe járok könyvet olvasni ott jó sok van de ott is már sok könyv újra köttetésen van pl:Alkonyat 4. része ami nyáron jelent meg ők se birnak 16 példányt venni és mindenki azt a 2 nyüstöli :S És állam bácsi elkövetkező 100 évbe nem száll ebbe bele mert a metró 4 elviszi az erre szánt pénzt is :(
2010. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek a fent említettekkel. Attól viszont ne félj, hogy nem nyomtatnak a jövőben könyveket, legfeljebb még drágább lesz. Sajnos a művelődést meg kell fizetni, mert az iskolában nem kapod meg.
2010. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg drágák a könyvek, de én már nem keresek magyarázatot rá. Én már kiskaput keresek, egy helyet, ahol olcsóbb beszerezni, és ez a net. Az égadta világon az összes könyvet meg lehet kapni mondjuk a Vaterán már a megjelenés napján jóval olcsóbban, mint a bolti ár.

A netes könyváruházakban rendszeresen akcióznak, én képes vagyok megvárni adott könyv akcióját, hogy hozzájussak 20%-kal olcsóbban a vágyott darabhoz. Minden kiadónak van netes elérhetősége is, az ő oldalukon is olcsóbb a könyv, ha személyesen veszem át, de még ha házhoz kérem is, úgy is jobb az ára, mert van, ahol két-három könyv után ingyen hozzák ki.

A múltkor 5000 Ft,- ért három könyvet rendeltem, kettő 5000,- Ft/db felett volt, és képzeljétek, milyen mázlim volt: a bookline-on ÖTSZÁZ forintra volt leárazva darabja! Nem hittem el, hogy igaz, utánakérdeztem telefonon. Rég figyeltem már mindkettőt, és azt gondoltam, sohasem kapom meg, annyi pénzem nincs, és tessék, pont leárazták őket!

És tudod mit, amikor megérkezik a csomag, feltéped és beleszagolsz, hát az valami mennyei! Szép, romlatlan állapotban érkezik meg a raktárból egyenesen, nem fogdosták össze ötvenezren a boltban, nem karmolták végig a felületét, és sokkal olcsóbb, mint a boltban véve.

Én feltétlenül pártolom a netes könyvvásárlást. :)

2010. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsóval teljesen egyetértek. Én is a kiskapukat keresem, fenn vagyok rengeteg hírlevélen figyelem az akciókat és mindig személyesen megyek a rendelt könyveimért mert akkor postaköltséget se kell fizetni. Továbbá antikváriumokba is járok mert néha nagyon jó áron lehet kifogni igazi kincseket.
2010. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem szólóknak igaza van, s neked is kedves kérdező. Lehet, hogy butítani akarják a népet, de nem kötelező leülni a TV elé, lehet szelektálva tévét nézni.


Érdemes klubkártyát igényelni (Libri, Nők Lapja /Alexandra) mert így még olcsóbban lehet könyvet venni, ráadásul sokszor jó akcióik vannak, s ezt is érdemes kivárni.

Én pl: most a GLAMOUR kuponokkal vettem egy tök jó könyvet a Libriben 20 % kedvezménnyel.

Novemberben pl: JOY napok lesznek, abban is biztos lesz könyves kupon.

2010. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!