Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter és a Főnix...

A Harry Potter és a Főnix Rendjében ugye a Harry elkezdte látni a thesztrálokat és én úgy hallottam hogy azért kezdte látni őket mert látta a Cedricet meghalni, de amikor még kicsi volt akkor nem látta meghalni az anyját?

Figyelt kérdés
Lehet hogy ezt csak én nem tudom de már régóta gondolkozok rajta. Szóval előre is köszönök minden választ.
2012. ápr. 26. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Ha jól emlékszem, Harry az elejétől fogva látta őket, pont azért, mert látta a szüleit meghalni.
2012. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Bocs, tényleg csak Cedric halála után látta őket. Akkor nem tudom én sem.
2012. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisgyerek még nem igazán tudja felfogni.
2012. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Forrás Harry Potter Wikia:


"They are very rare, and are considered dangerous by the Ministry of Magic. Thestrals are, undeservedly, known as omens of misfortune and aggression by many wizards because they are visible only to those who have witnessed death (and fully accepted the concept) or due to their somewhat grim, gaunt and ghostly appearance."


Tehát eszerint azok láthatják őket, akik láttak meghalni másokat ÉS! fel is fogták azt!

2012. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De nem muszáj fizikailag is látni, Harry nem látta Cedricet meghalni. Épp becsukta a szemét. Hagrid azt mondta, azok látják, akik már találkoztak a halállal.
2012. ápr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszi, ez engem is érdekelt :)
2012. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
igazából azok látják akiknek meghalt valakijük vagy halál közeli élményük volt
2012. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon köszönöm a válaszokat most már értem! Csak eddig nem találtam rá magyarázatot! :)
2012. máj. 4. 21:22
 9/9 anonim válasza:
Rowling azt mondta egy sajtótájékoztatón mikor erről kérdezték, hogy mikor az anyja meghalt a járókában volt és nem látott ki belőle annyira és föl sem foghatta volna. Mógust sem "látta" meghalni nem volt eszméleténél. A naplóból Denem nem volt valódi így Cedric az akinél ez előfordul
2012. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!