Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írói álnév olyankor, ha a...

Írói álnév olyankor, ha a tökéletes név már foglalt ( nem író vagy híres ember által )?

Figyelt kérdés
Szeretném hamarosan megjelentetni néhány írásomat, és mindenféleképpen álnevet szeretnék használni, több különböző ok miatt. Az éjszaka közepén pattant ki a fejemből A tökéletes név, aminek minden részébe beleszerettem, de a reggeli kutakodás közben kiderült, hogy foglalt. Nem híresség és nem is író által, hanem magánember által. Se Gmail fiókot, se Instagram account-ot nem tudok ezáltal létrehozni ezzel a névvel, pedig ehhez ragaszkodom. Az Autumn lenne a keresztnév, ehhez szintén ragaszkodom, de akárhány oldalt böngészek át, nem találok olyan vezetéknevet, ami passzolna hozzá. Van esetleg ötletetek? Mindenért hálás lennék.
2023. febr. 14. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anagramma esetleg?
2023. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyakori Autumn illene hozzád
2023. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az igazán hasznos hozzászólást...
2023. febr. 14. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Az első sztem hasznos, a másik meg poén, de látom humorérzéked nincs.


Nem tudom hogy erre a kérdésre mégis milyen választ vársz. Egy írónak már had ne a gyakori népe monfjameg, hogy mi legyen az álneven. Ha meg éjjel találtad ki, akkor csak egy fellángolás a név, még ha azt is hiszed hogy a tökéletes.


Amúgy miért akadály hogy foglalt? @SzaboAutumiro és @szaboAutumofficial biztos nem foglalt

2023. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

S neked az miért baj, hogy magánember használja azt a nevet?


Én startból 2 P*** Júliát ismerek. Még egy évben is születtek, 50 km-re se laknak egymástól. Mégse szűnt meg az egyik létezni attól, hogy ott van még a másik is. Ha nincs valami nagyon egyedi neved, startból találsz még belőle vagy 3-at Facebook-on.

2023. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ritka a családnevem és a keresztnevem is, mégis beírtam Facebookra és van 34 másik. 🤣


Autumn Springs

Autumn Summers

Autumn Winters

Tessék, ezek az én ötleteim. Használd egészséggel.

2023. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
A meglévő neved betűit használnám. És úgy hoznék létre újjat.
2023. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen “író” vagy te, hogy cset oldalon kérsz ötletet a fedőnevedre.


Amúgy csak az a szempont, hogy ne legyen azonos valamely író, vagy költő nevével.

Egyebekben bárkiével lehet azonos.


Manapság hemzsegnek, akik összebarkácsolnak valamiféle huszadrangú dolgozatot, és máris írónak képzelik magukat.

😂

2023. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Adj hozzá betűket.

Nekem pl. volt egy nicknév, mikor még online felületeken írogattam. Aztán kicsit "megkomolyítottam" felnőttként, az a nicknevem is, meg ha egyszer rászánnám magam egy megjelenésre, az lenne az írói nevem is - mint vezetéknév. Két betűt tettem hozzá, az egyik a valódi keresztnevem betűjele, a másik meg egy egyéb módon a régi nickemhez kapcsolódó dolog (olyasmi, mint esetedben a foglalt vezetéknév).


Tehát a te példádnál maradva (az enyémet nem szeretném leírni), ha eredeti foglalt terved Autumn Smith lett volna, és az Autumn fix, a valódi neved legyen mondjuk Melinda, akkor az álnév úgy alakulna, hogy M. S. Autumn.


Az enyém ezen az elven van összerakva. :)

2023. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!