Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek, amikkel fejleszthetem...

Könyvek, amikkel fejleszthetem az érzelmeim irányítását?

Figyelt kérdés

Örölnék, ha tudnátok pár nagyon hasznosat, ehhez kapcsolódóan.


Nagyobb koncentrációval akarom szabályozni az érzéseim. Sztoikusként szeretnék élni...



2023. febr. 25. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

"Még egy utolsó megjegyzés a negatív érzésekkel kapcsolatban, ami nekem sokat segített egy időben és másoknak is.


Semmilyen külső dolog - senki és semmi a külvilágból - nem árthat a belsőmnek, lelkileg.


Rájöttem, hogy csak három dolog miatt érhet lelki bántalom:


1. A saját helytelen cselekedeteim miatt (és a tetteimet én irányítom).

2. A saját hibás reakcióim miatt (ezeket már nehezebb,

de lehet őket irányítani).

3. A saját tétlenségem miatt bizonyos helyzetekben, mint például a világ

jelenlegi helyzete, ami részemről cselekvést kíván.


Mikor minderre rájöttem olyan szabadnak éreztem magam! Egyszerűen abbahagytam önmagam bántását.

Ma már valaki a legrosszindulatúbb dolgot tehetné velem és én csak mély részvéttel reagálnék az iránt az összhangot nem találó ember iránt,

egy beteg valaki iránt, aki képes rá, hogy aljas dolgokat cselekedjen.

Biztosan nem ártanék magamnak azzal, hogy helytelenül keserűséggel és haraggal reagálok.

Teljes mértékben az irányításod alatt áll, hogy ér-e lelki bántalom vagy sem és bármikor - amikor akarod - felhagyhatsz önmagad megsebzésével."



"Az egót a jólét és a kényelem iránti vágyak vezérlik, amik a testtől származnak vagy épp az elme követeléseinek engedelmeskedik vagy a fellobbanó érzelmeknek. Ellenben a felsőbb természet képes rá, hogy parancsoljon a testnek, az elmének és az érzelmeknek.

Mondhatom azt a testemnek, hogy „Feküdj le oda a betonra és aludj el!” és engedelmeskedik.

Mondhatom az elmémnek, hogy „Zárj ki minden mást és koncentrálj a feladatra, ami előtted van!” és megteszi.

Mondhatom azt az érzelmeimnek, hogy „Ne zavarogjatok, még ebben a szörnyű

helyzetben sem!” és lecsillapodnak."



Béke Zarándok élete és munkája a saját szavaival (1982).

[link]

2023. febr. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlatot! Várok még további javaslatokat!
2023. febr. 26. 08:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tanulságos volt az agy felépítéséről olvasni, hogy melyik agyterület mit működtet. Pl. A gyermeki elme, vagy Felfelé a lejtőn címűek ismeretterjesztő szinten foglalkoznak ezzel. Segített tudatosítani sok mindent...
2023. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#1-es ,


kicsit hibás ez a következtetés.


Gondolj csak a gyászra.


Nem viselne meg lelkileg, ha meghalna a gyereked/szerelmed/testvéred/barátod/munkatársad?


Nem minden múlik rajtunk, van úgy, hogy nem tudunk segíteni valakinek és ez megvisel bennünket.


Másrészt okozhat másvalaki is lelki problémát, pl. egy rosszindulatú főnök , vagy munkatárs. Ilyenkor még megeshet, hogy magadat okolod (rosszul), hiszen miért mentél oda dolgozni.

AZért rossz az ilyen okfejtés, mert nem tudhattad és mert az ilyen viselkedés nem normális, szóval nem benned van a hiba.


Egy nárcisztikus családtag is okozhat lelki problémát. NA ilyenkor sem te vagy a bűnös.


Azért írom le ezeket, mert nem jó, ha mindig mindent egyedül akarsz megoldani, és azt gondolod, hogy minden bajnak is csak te lehetsz a gyökere.


Nem minden gondolata jó ennek az idézetnek, de van benne biztosan sok hasznos is.

2023. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A leghasznosabb könyv, amit olvastam és ajánlom, kérdező:


[link]

2023. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 NTBS ***** válasza:
Nem fog menni teljesen.
2023. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A DÖNTÉS c könyvet én is ajánlom, és Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors c. könyvét, az is nagyon szuper.
2023. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem érzem, hogy ezek azok a könyvek, amire kíváncsi vagyok.


Érzelmek irányítására keresek könyvet.

2023. márc. 1. 12:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Úgy , hogy nem akarod megtudni, mi az érzelmek alapja, háttere, és nem vagy kíváncsi a kialakulásával kapcsolatos összefüggésekre sem? Akkor hajrá!
2023. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom. Irányitani akarom őket. Attól, hogy tudom mi áll a hátterében, nem feltetlenul tudom tudatosan kezelni oket.
2023. márc. 1. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!