Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen jó könyvek vannak?

Milyen jó könyvek vannak?

Figyelt kérdés
Eddig egész életemben utáltam olvasni, mert a suli miatt minden könyvtől csak hányingerem lett. Azonban most egyetemen sokkal jobb és egyre több minden felé nyitok. A Percy Jackson könyveket olvastam el csak eddig. Jöhet bármi!

2023. márc. 9. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Csernus Imre könyvek

Almási Kitti könyvek

Rhonda Byrne könyvek

Caraval

Vörös pöttyös könyvek

Ezüst pöttyös könyvek

A varázslók

J. R. Dos Santos könyvek

Dan Brown könyvek

Dűne sorozat

2023. márc. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Én a Witcher könyveket tudom ajánlani. A sorozat rengeteg dologban eltér a könyvektől amit nem is értek elvégre az író közreműködésével lett forgatva...


A könyv viszont egy mestermű, a felépítése, az utalásai, a népmesés motívumok, a karakterek, a helyszínek, szerintem zseniális, ráadásul még vicces is.

2023. márc. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Minden Stephen King kötet nagyon jó!

De jó a Dragonlance széria is.

2023. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Mark Lawrence könyvek (Ha minőségi fantasy-ra vágysz)

Andy Weir könyvek (Ha minőségi sci-fi-t szeretnél olvasni)

Adrian Tchaikovsky könyvek(Ha kezdő olvasó vagy, és szereted a pókokat :D Egyébként ír fantasy illetve sci-fi témában is)

2023. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én kezdő olvasónak az itt felsorolt könyvek felét nem ajánlanám. Kezdő fantasy olvasóként ne a Witcherrel kezd, mert tömör és lassú, mire beindul a sztori, megunod. Inkább valami pörgőssel kezd, aztán ha belejössz az olvasásba, akkor már biztos élveznéd a lassabb tempójú könyveket is. Brandon Sanderson Ködszerzet trilógiája és R. F. Kuang Mákháború trilógiája szerintem letehetetlen.


Kezdő sci-fi olvasónak szerintem Pierce Brown Vörös lázadás sorozata az egyik legjobb (azok közül, amiket én olvastam).


Amit kezdőknek még nagyon ajánlok, az Takami Kósun Battle ​Royale c. könyve. Úgy pörögnek benne az események, hogy nem lehet letenni.

2023. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb filmmel és videójátékkal van könyv is. És ezek cselekményben nem feltétlen egyeznek az adott filmmel/játékkal, hanem folytatások, előzmények, vagy lazább kapcsolatban állnak.


Percy Jackson-hoz kapcsolódó könyv pl 25 van. Az egészek kiolvastad?

[link]


Alien, Predatok, AVP könyvből is vagy 80 (itt sok a filmadaptáció)

[link]


Meg Star Wars is vagy 200

[link]

[link]

[link]



De ott a Mass Effect, Halo, Starcraft, Warhammer 40000, Metró 2033, Ragadozó városok, Terminator, Végjáték, X-akták, Árnyvadász, Assassin's Creed, Dragon Age, DragonLance, Vaják, Warcraft, atb univerzumok is.

2023. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Böszörményi Gyula könyvei (leginkább a Gergő sorozat és a rémálom könyvek)

Darren Shan Vámpír könyvei és Démonvilág könyvei

Jonathan Stroud Bartimeus sorozata

39 kulcs könyvsorozat

Alex Rider sorozat

Terry Prachett Korongvilág sorozata

2023. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Agnik_ ***** válasza:
68%

Ha szereted a fantasyt akkor az Eragon-t nagyon ajánlom, kicsit hosszú de ha rászánsz egy kis időt akkor megéri.


A vér szava, velem ez a köny szerettete meg az olvasást.


Ha magyartól szeretnél olvasni akkor Király Anikótól a Semmi Pánik trilógiát tuodm még mondani.

2023. ápr. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!