Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvasta már ezeket a...

Aki olvasta már ezeket a könyveket, mennyire nehéz a nyelvezetük? (Angol nyelv)

Figyelt kérdés

You

Hidden bodies

You love me


Ez a a 3 könyv ugye egymásnak a folytatása meg a you sorozat 3 évada.


13 reason why.


Milyen szinten kell lenni angolból ezekhez a könyvekhez?



2023. márc. 18. 18:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Megvan neked?
2023. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Olvastál már bármit angolul? Valami graded readerst? Abból hányas szintet érezted nem túl nehéznek, még élvezhetőnek?
2023. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem alapfok, egy erős középfokkal meg bármit meg lehet próbálni. Próbálj mintaoldalakba beleolvasni, hogy mennyire érted. Itt például bele tudsz lapozni:

[link] (oldalra kell húzni a laptozást)

Ha bármilyen könyvcímet beírsz, és utána odaírod, hogy sample, akkor ha van, fogsz kapni olyan találatokat, ahol teljesen legálisan és ingyen beleolvashatsz a könyvbe.

De kereshetsz magadnak akár torrentet is.

2023. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De tök jó oldal ez az overdrive, még szótára is van! :) Köszi szépen!
2023. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

„13 reason why”


Az Amazonon beleolvastam: iszonyatosan könnyű a szövege. (Ez nem okozhat gondot senkinek.)


(Igaz, én már pár évtizedet eltöltöttem az angol nyelv rejtelmeivel, arról pedig fogalmam sics, hogy te hol állsz az angol megismerésében.)

2023. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%

„Olvastál már bármit angolul? Valami graded readerst? Abból hányas szintet érezted nem túl nehéznek, még élvezhetőnek?”


El kellene felejteni ezeket a kiadványokat: nem érnek semmit, igenis kínlódni kell az elején, ez nem megy másképpen.

2023. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

"nem érnek semmit"

Olvastál ilyeneket egyáltalán, amikor még viszonylag kezdő voltál? Vagy honnan a nagy szakértelem, hogy semmit se érnek? :D

2023. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Engem mindig az eredeti szöveg érdekelt, az átírt (legyen szó akár magyar művekről), lebutított nem. Nincs értelme ilyeneket olvasni, üzleti szempontból természetesen ragyogó „megoldás”.


Tetszik, nem tetszik, a szókincset „fel kell nyomni” olyan szintre, ahol nem okoz gondot az olvasás. És elkeserítőnek tartom, hogy Thirteen Reasons Why ezek szerint a lepontozóknak leküzdhetetlen feladatot jelent, holott alapszavakat használ, alap nyelvtant, és rémisztően rövid mondatokat. A besorolása is ezt tükrözi, ha nekem nem hiszel.


És tényleg nagy a baj, ha az ilyen szintű szöveget a többség nem iszonyatosan könnyűnek minősíti.

2023. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

"Tetszik, nem tetszik, a szókincset „fel kell nyomni” olyan szintre, ahol nem okoz gondot az olvasás."

Tetszik, nem tetszik, az ilyen könnyített nyelven íródott olvasmányok is hozzájárulnak ahhoz, hogy felnyomd a szókincsedet, ha használod őket, és vannak, akiknek pont attól jön meg a kedvük az eredeti művekhez is, hogy az ilyenekkel van sikerélményük.


"elkeserítőnek tartom, hogy Thirteen Reasons Why ezek szerint a lepontozóknak leküzdhetetlen feladatot jelent"

Írta valaki, hogy neki leküzdhetetlen feladatot jelent neki? Lehet, hogy csak azért pontoztak le, mert nem találták hasznosnak a válaszodat.


"tényleg nagy a baj, ha az ilyen szintű szöveget a többség nem iszonyatosan könnyűnek minősíti"

A szavazást legtöbben arra használják, amire ki lett találva: a válasz hasznosságának, nem pedig a Thirteen Reasons nehézségének a kifejezésére.

2023. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#3

Huu, köszi, tényleg jó az az oldal.


A többieknek: nyilván olvastam már angolul, nem könyvet de pl telefonon valami hosszabb történetet stb.

Látom a 13 reason whyról többen írtak. A You 3 könyvéből olvasott valaki?

2023. márc. 19. 05:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!