Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy történetet, megvan...

Írok egy történetet, megvan az alap sztori, viszont írás közben megakadtam. Hogyan lehet ezen túljutni?

Figyelt kérdés
Megvan a történet nagy vonalakban, melyik karakterrel mi fog történni, hogyan alakul a kapcsolatuk, megvan a végkifejlet is. Az elején még jelenetlistám is volt, viszont egy ponton megakadtam. Valahogy nem tudom egymás után fűzni az eseményeket, hogy összeálljon. Így persze nem is tudok haladni az írással, mert nincs meg a következő lépés, és sokszor érzem azt, hogy csak töltelékszöveget írok, hogy "teljen az idő". Többször kezdtem már el írni (más történeteket), és valahogy mindig ide lyukadtam ki, hogy 6-7 fejezet után megakadok. Általában el szoktam pár embernek mesélni, hogy miről szólnak az ötleteim, és azt a visszajelzést szoktam kapni, hogy követhetőek és érdekesek. Emiatt nem gondolom, hogy az lenne a gond, hogy egy logikátlan sztorit próbálok összerakni.

2023. ápr. 14. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor hanyagold.


Felesgesen szenvedsz vele és erőlködsz, mert a megoldás lehet teljesen másban rejlik, mint azt gondolnád.


Plusz, amikor rágörcsölsz, túlpörög az agyad rajta, elkezdesz túlkomplikálni, és lehet, elsiklasz egy teljesen egyszerű, kétpercben megoldható átvezető szál felett :)


Amikor velem történik ilyen, akkor becsukom az adott fejezetet, és vagy javítok egy, már "megírtat", vagy zenét hallgatok, olvasgatok, főzök, sétálok, etc, de hagyom, hadd ülepedjen.


Néha már aznap megoldódik a probléma, és este lefekvés előtt pl pikkpakk be is fejezem, amivel annyit kínlódtam előtte, vagy tart napokon át. Semmi baj, akkor addig nem írok, de előbb-utóbb úgyis érkezik egy ötlet, amely átlendít a holtponton, akár sokkal jobb is, mint amin eredetileg töprengtem.

2023. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egy ideje tart már ez a dolog, (több mint egy hónap) emiatt érzem azt, hogy nem csak az "írói blokk", ami a háttérben lehet, különben nem azért ülnék a dokumentum felett, hogy jaj most mi jön.

2023. ápr. 14. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!