Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van nagyobb, észrevehetőbb...

Van nagyobb, észrevehetőbb különbség az alkonyat film és könyv között?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és a filmes adaptáció tételhez ezt választanám, mivel régen olvastam a könyvet és a filmet is láttam, viszont hatalmasabb különbséget nem vettem észre, tudnátok segíteni néhány tippel? Számomra csak a találkozásuk, a baleset és az egész szerelembe esős sztori ami nagyon szembetűnt mint különbség.

2023. ápr. 24. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A könyvben Bella szája nincs folyamatosan nyitva
2023. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Amire emlékszem:


- a könyvben Bellának egy ósdi régi számítógépe van, asszem betárcsázós nettel, a filmben laptop

- a könyvben a bál helyett Seattle-be menne Bella, és a könyvben aznap mennek a rétre Edwarddal, a visszaúton az autónál csókolóznak először, akkor alszik nála Edward és másnap mennek a szüleihez.. a filmben meg ugye Jacksonville-t emlegeti, hogy oda menne, meg ott a sulitól mennek az erdőbe és nem is ott, hanem Bella szobájában csókolóznak először..

- a könyvben elég részletesen elmeséli Edward, higy Carlisle történetét a dolgozószobájában a falon lévő képek alapján, ez a filmben nincs benne

- a filmből teljesen kimaradt a vércsoport meghatározós óra meg Bella ájulása

2023. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
az előző vagyok, az a "higy" nem kell bele :D
2023. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
A könyv sokkal összetettebb, jobban kidolgozottak a kapcsolatok.
2023. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a konyvek utan olyan volt minden film megnezese,mintha bele-bele lapoztam volna a konyvbe.Rengeteg minden ki lett hagyva a filmbol.
2023. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat könyörgöm hogy is lehetne egy 2 órás filmbe belerakni mindent??

Egy film soha nem lehet több 2-3 óránál… a 3 órás film extrém ritka

A Titanicból is töröltek egy csomó fontos jelenetet

2023. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenki:) így könnyebb volt kidolgozni a tételt:D
2023. jún. 2. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!